Zakup latarki do pracy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
flash007
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 30 sty 2018, 13:05
Lokalizacja: Polska

Zakup latarki do pracy

Post autor: flash007 »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników w moim pierwszym poście.

Poszukuję latarki do okresowego kontrolowania stanu urządzeń, itp. Aktualnie mam FALCON EYE LED 180 lumenów 312-ALU, CREE LED , którą dostałem od pracodawcy i mówiąc szczerze szału nie ma a dodatkowo często odmawia posłuszeństwa. Z powodu, że nie mam czasu na czekanie kilkudziesięciu dni na przesyłkę z chin więc w grę wchodzi zakup na terenie naszego kraju z popularnych portali. Mój budżet wynosi około 100zł. Podoba mi się opcja zoom w mojej aktualnej latarce bo zbyt szeroki kąt świecenia nie jest mi zbytnio potrzebny. Potrzebuje dość wąskiej wiązki światła żeby móc oświetlić miejsce ze znacznej odległości. Zastanawiałem się nad Convoy S2+ 2017 18650 1000lm XP-L HI V2-1A ale nie wiem czy brak regulacji "szerokości wiązki" światła będzie wystarczająco zadowalający.
Co możecie polecić ?
Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Pozdrawiam.
light7
Posty: 122
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 07:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: light7 »

Witaj

Określ jeszcze "znaczna odległość". Ile to dokładnie ma być metrów.
flash007
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 30 sty 2018, 13:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: flash007 »

light7 pisze:Witaj

Określ jeszcze "znaczna odległość". Ile to dokładnie ma być metrów.
około 20-30m, dodam, że najlepiej aby moc latarki nie była "wyżyłowana" kosztem czasu pracy na akumulatorze 18650.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Na taki dystans a nawet trochę dalej taka Convoy S2+ spokojnie zaświeci. Osobiście polecam jednak dołożyć do czegoś takiego https://www.bto.pl/produkt/60750/latarka-xtar-h3-warboy
W ręku zaświeci jak taka Convoy a w opasce masz pełnoprawną czołówkę i wolne obydwie ręce. Używam tę latarkę już ponad rok i jako EDC sprawdza się świetnie. Jak większość obecnych latarek diodowych ma kilka poziomów jasności więc spokojnie można dobrać właściwy do warunków.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Weź Convoy S2 z diodą XML2. Rozkład światła powinien być w sam raz. Z diodą XPL HI świeci już nieco węziej i dalej.
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Zakup latarki do pracy

Post autor: Kyle »

flash007 pisze:Podoba mi się opcja zoom w mojej aktualnej latarce bo zbyt szeroki kąt świecenia nie jest mi zbytnio potrzebny. Potrzebuje dość wąskiej wiązki światła żeby móc oświetlić miejsce ze znacznej odległości.
Zoom jest po to, by mieć wybór miedzy szerokim, a wąskim snopem światła. Jeśli nie potrzebujesz świecić na krótki dystans, a jedynie daleki, to zoom nie jest Ci potrzebny ... szczególnie, że DOBRY zoom, kosztuje wielokrotnie więcej od 100zł.

W Twoim przypadku najlepszy będzie Convoy, któryś z tych modeli który świeci skoncentrowanym snopem (koledzy są lepiej obeznani w Convoy'ach, więc doradzą).
flash007
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 30 sty 2018, 13:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: flash007 »

plecho1 pisze:Osobiście polecam jednak dołożyć do czegoś takiego https://www.bto.pl/produk...-xtar-h3-warboy
W ręku zaświeci jak taka Convoy a w opasce masz pełnoprawną czołówkę i wolne obydwie ręce.
Czołówka nie wchodzi w grę.
Kyle pisze:Jeśli nie potrzebujesz świecić na krótki dystans, a jedynie daleki, to zoom nie jest Ci potrzebny ... szczególnie, że DOBRY zoom, kosztuje wielokrotnie więcej od 100zł.
Częściej na daleki ale również zdarza się że z kilku metrów coś potrzebuje oświetlić ale myślę ze bez zoom też sobie poradzę.

Na diodzie XML 2 aku powinien więcej wytrzymać niz na XPL HI?
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

To nie jest typowa czołówka a raczej latarka EDC z funkcja czołówki. Dodatkowo można ją postawić na płaskiej powierzchni lub przypiąć do ubrania kierując tam gdzie ma świecić. Od kiedy ją mam to praktycznie tylko jej używam bo jest bardziej praktyczna niż tradycyjna.
Różnice w długości świecenia raczej będą pomijalne i bardziej będą zależeć od doboru optymalnego trybu.
flash007
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 30 sty 2018, 13:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: flash007 »

Witam ponownie.
Zakupiłem convoy s2+ ale nie jestem w pełni zadowolony, w niektórych sytuacjach z odległości +20m potrzebuje oświetlić miejsce dość skupioną wiązką światła, aby nie przeoczyć czegoś. Niestety convoy zbytnio rozprasza na taką odległość, co polecacie do kwoty 100zł? z grę wchodzi zoom ale nie jest to konieczne, natomiast latarka musi być zasilana z aku 18650
Z góry dziękuje za pomoc. :wink:
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

C8 z XPL Hi po najmniejszej linii oporu
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Jesli potrzebujesz światła typu inspekcyjnego to spróbuj tego - https://www.fasttech.com/products/0/100 ... flashlight - i dla lepszego efektu zleć komuś z naszych wymianę choćby leda na cos bardziej "dla oka" czyli z barwy trupio zimnej do np. 5000K - znacznie dla oka przyjemniejszej.
Host jest z pełną pigułą więc opcja wymiany sterownika na mocniejszy i lepsza diodę powinna dać Ci zadowalający efekt.
Małych poręcznych zoomów z GOTOWYMI parametrami jakie mieć powinny na starcie w cenie do 100 zł trudno znaleźć ale ten powinien już na dzień dobry bez modów dać CI pożądany efekt.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Wybrał bym "uniquefire" na 26650. Ja w robocie używałem mxdl sa-28 Xr-e q5 1.5A. Uważam, iż najbardziej uniwersalny w takiej pracy jest zoom. Tej mxdl teraz nie polecam. Znajomy kiedyś kupił na alledrogo. I niestety soczewka plastikowa. Włącznik w tulejce plastikowej na wcisk. Driver maksymalnie wyciągał ok. 0.8A. Pusta piguła. Anodyzacja jakaś lipna. Moja przywieziona z za wielkiej wody: Kentucky :mrgreen: Jeszcze wtedy, gdy w PL biegali z kagankami. Wtedy to robiło wrażenie....
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Ale w pracy "ulicznej" czyli w ciągłym ruchu i w dziwnych miejscach tania latarka zoom lekko poprawiona z plastikową soczewką sprawdzi się jak najbardziej poprawnie - szklana przy upadku ma duże szanse rozbryzgać się a plastikowa co najwyżej zarysuje. Myślę, że nie chodzi tu o giga sprawność a użyteczność - typowe wady taniego zooma nie muszą być istotne, np. w trybie skupionym widzimy TYLKO co nas interesuje a na zalewowym równomierne oświetlenie na dystansie 1-2 metrów sprzyja przyjemnemu dla oka oglądaniu "czegoś" z szerszej perspektywy.
Sama zmiana diody na cieplejszą znacznie powinna poprawić komfort postrzegania i mniejsze zmęczenie oka.
CO zaś do wskazanej - ta akurat jest klonem Sipika 68 tyle, że w wersji na 18650 z pełną pigułą, a konstrukcyjnie jest przykładem przemyślanej konstrukcji taniego zooma małej mocy z chłodzeniem głowicy na korpusie czyli tam gdzie led pluje ciepłem czyli pod siebie w korpus.
Nie jest to jakaś wymyślna konstrukcja - to przykład "oldskulowej" konstrukcji, które w dobie taniejących soczewek TIR i zoomów na nich zbudowanych nie zatraca swoich możliwości - działa podobnie, z mniejszą wprawdzie sprawnością ale za to ... taniej ;)
Jak gdzieś pisałem - taki oldskull moim zdaniem czyli soczewa w miarę dużą i masywną pigułą to na drugim końcu skali czyli w bitwie na moce znowu jest na górze - duża soczewa to giga zysk a wymienna piguła i odkręcana soczewka to modowanie za psi pieniądz.
Czyli dla każdego coś dobrego - da się tanio dobrze ale trzeba zaakceptować wady taniego aby było dobrze ;)
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

To podejrzewam, iż autor tematu. Byłby zadowolony z np. Ultrafire X800. Nawet bez modyfikacji. I w budżecie się mieści. Bo "uniquefire" to raczej nie za bardzo.
ODPOWIEDZ