Skilhunt H03

Oświetlenie montowane na głowie
Agauy
Posty: 140
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 07:51
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Agauy »

Samsung 35E. Tanie i dobre. Alternatywnie LG MJ1 lub Sanyo GA, nieomalże identyczne (zwłaszcza w tym zastosowaniu) lecz zwykle droższe. Lub Sanyo G. 3600 mAh, dużo droższe, trudno dostępne.
Ostatnio ich szukałem, najtańsze co znalazłem jest z zabezpieczeniem i nie wiem, czy się zmieści w H03:
https://www.aliexpress.com/item/2-pcs-K ... autifyAB=0
Peak Eiger Ultra XP-G2 S2
Cvbge
Posty: 39
Rejestracja: sobota 04 wrz 2010, 19:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cvbge »

maba pisze:U mnie H03 bez problemu mieszczą NCR18650B protected.
endrju1 pisze:U mnie problemów z dłuższymi ogniwami nie ma, mało tego, na co dzień używam tej lampki z 2 ogniwami 18350 (sumarycznie minimalnie dłuższymi niż wyżej wymienione ogniwo z zabezpieczeniem).
darek_b pisze:U mnie pasują takie jak pokazałeś ale także każde inne jakie posiadam.
A czy moglibyście zmierzyć jaka jest długość ogniw u was? Może moje ogniwa są jakieś mega długie... Moje mają dokładnie 700 mm (mierzone suwmiarką). A te działające 650,2 mm (+- na oko 0.1 mm)
endrju1 pisze:To trzeba by zobaczyć dlaczego, czy może sprężynka się odgina od plusa, albo opiera gdzieś obok, czy może coś z driverem... Można by podłożyć na przykład coś na plus ogniwa (uważając aby nie zwarł się + z -), a najlepiej przylutować mały krążek miedziany i spróbować ponownie.
To zbyt skomplikowane jak dla mnie ... Na razie nagrałem filmik z "niedziałania" lampki i będę wysyłał do GB dzisiaj. Zobaczymy co powiedzą.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Cvbge pisze:Może moje ogniwa są jakieś mega długie... Moje mają dokładnie 700 mm (mierzone suwmiarką). A te działające 650,2 mm (+- na oko 0.1 mm)
Bez wątpienia są zadecydowanie za długie. Tak z 10x za długie.
Cvbge
Posty: 39
Rejestracja: sobota 04 wrz 2010, 19:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cvbge »

Racja ;)
lukk
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 24 sie 2017, 21:13
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: lukk »

Jest gdzieś polska instrukcja do tej latarki ?
Widzę że można ją jakoś programować ale o co chodzi to dokładnie nie wiem.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Masz cztery tryby. Zmieniasz je lekkim wciśnięciem.
Każdy tryb ma dwa podtryby. Zmieniasz je szybkim dwuklikiem. Wybrany zostaje zapamiętany.

Obrazek
lukk
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 24 sie 2017, 21:13
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: lukk »

A gdy bateria padnie to będzie świecić słabiej czy całkiem się wyłączy . Jak to sygnalizuje ?
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Jak słaby aku to klik mruga na czerwono aż w końcu latarka sama się wyłączy :mrgreen:
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

lukk pisze:A gdy bateria padnie to będzie świecić słabiej czy całkiem się wyłączy . Jak to sygnalizuje ?
Miga klik na czerwono, latarka świeci coraz słabiej i w końcu się wyłącza.
Obrazek
Awatar użytkownika
Melnik
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 08 lut 2018, 09:32
Lokalizacja: Trudna

Post autor: Melnik »

Dzień dobry,
Jako nowy użytkownik forum łączę wyrazy szacunku i sympatii.
Od kilkunastu dni jestem użytkownikiem tej latarki i jest to moja pierwsza porządna latarka, jeśli nie liczyć Maglite 6D, kupionej lata temu, która niestety została mi skradziona.
H03 do spacerów nocą po lesie wydaje się idealna. Będę korzystał jeszcze do prac wokół domu na wsi.
Jeżeli chodzi o zmienianie trybów, to po chwili ćwiczeń wydaje się, że szybkie i sprawne przełączanie się staje się umiejętnością wrodzoną. ;)

Szczęść Boże wszystkim,
MW
Awatar użytkownika
szubiel
Posty: 14
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 13:08
Lokalizacja: Jonkowo

Post autor: szubiel »

Ktoś jest w stanie polecić jakiś uchwyt rowerowy do H03?
Mam 3 sztuki w domu i chciałbym sporadycznie wykorzystać do doświetleń w przypadku gdyby złapał mnie wieczór/noc wiosna/latem/jesienią przy jeździe rowerem.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Do podobnego typu latarki HC30 używam takiego popularnego mocowania:
Obrazek
Musisz go tylko obrócić, a latarkę montować pionowo. Uwaga dostępne są różne średnice.

Możesz też skorzystać z uniwersalnych uchwytów które np. po obu stronach mają rzepy albo obrotowe zaciski jak tutaj:
https://www.aliexpress.com/item/New-6-D ... 81397.html
Awatar użytkownika
szubiel
Posty: 14
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 13:08
Lokalizacja: Jonkowo

Post autor: szubiel »

Dzięki.
Na allegro znalazłem tylko coś takiego: http://allegro.pl/uchwyt-rowerowy-do-la ... 19569.html

Ten z aliexpres na zdjęciach wygląda ładniej i solidniej, może się na niego skuszę.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Zwracaj tylko uwagę na średnicę oraz aby główka była obrotowa bo raczej nie chcesz montować tej latarki poziomo ;)
Cvbge
Posty: 39
Rejestracja: sobota 04 wrz 2010, 19:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cvbge »

hoka pisze:Zwracaj tylko uwagę na średnicę oraz aby główka była obrotowa bo raczej nie chcesz montować tej latarki poziomo ;)
Dlaczego nie?


Dopisek: ponawiam prośbę o zmierzenie długości ogniw protected, które wam działają z tą lampką.

I czy uważacie, że problem z moją lampką (nie działanie z dłuższymi ogniwami, opisywany viewtopic.php?p=256298#256298 i dalej), może powodować jakieś niebezpieczeństwo? Np. z ogniwami unprotectec przy jakimś wstrząsie przestanie działać?


Dopisek 2: zdaje się, że ktoś się zajmował tutaj naprawą/poprawą/modyfikacjami lampek, czy mógłby sprawdzić co się dzieje i naprawić?
ODPOWIEDZ