Generator ozonu DIY

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
Gregor887
Posty: 335
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gregor887 »

Na większości produktów ze skór naturalnych piszą, żeby czyścić chemicznie - na sucho. Gdyby to było moje, to może bym zaryzykował...
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Rodzice od zawsze piorą ręcznie wszelkiego rodzaju skóry z baranów normalnie z proszkiem albo płynem do prania i nic się temu nie dzieje, jedynie ciężko odwirować bo jak napije się wody to waży straszne ilości i trzeba męczyć się ręcznie. Patenty z solą i octem są jak najbardziej skuteczne. Po takim praniu i wysuszeniu baranka dalej czuć owcą.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
ermi1
Posty: 183
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 12:14
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ermi1 »

Rzeczy z Unry często są nasączane (gazowane) środkami przeciwgrzybicznymi, przeciw insektowymi- stąd ten charakterystyczny zapaszek. Wymogi sanepidu.
Osobiście oddałbym do pralni chemicznej - choć wiadomo, że niejednokrotnie wartość usługi może przekroczyć wartość produktu.
Najpierw długo radzą mędrce - potem kleci się naprędce.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Ostatnio dostałem do obróbki kożuszek barani, zakupiony od "Ciotki UNRY", z charakterystycznym zapachem (dezynfekcja? magazyn?).
Jak z dawnych czasów, to może to naftalina?
Gregor887
Posty: 335
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gregor887 »

pegasus_sis pisze:może to naftalina?
Nie, prędzej to będzie tak, jak ermi1 rzecze.
Jest w Łodzi do kupienia neutralizator zapachów ONA. Może tym popróbują.
ermi1
Posty: 183
Rejestracja: środa 16 kwie 2014, 12:14
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ermi1 »

popatrz dobrze czy ten neutralizator to przypadkiem nie ozonator hehehe...
Najpierw długo radzą mędrce - potem kleci się naprędce.
Gregor887
Posty: 335
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gregor887 »

Ozonator w sprayu? Nie sądzę :mrgreen:
Poi co skóra poszła do eksploatacji i zapach powoli znika.
pavlo
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 16:37
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: pavlo »

Śledząc ten wątek od jakiegoś czasu sam używam dwóch ozonatorów DIY. Jeden o wydajności 600 mg/h z wyjściem na wężyk i porowaty kamień (ten do ozonowania wody, żywności, lodówki i niedużych przedmiotów) Bez najmniejszych wątpliwości działa.
Mam też drugi 10g/h (też DIY). Miała być jakaś obudowa, ale na szybko zrobiłem taką prowizorkę: sklejka 30 x 40 cm i do niej przykręcony generator i za nim wentylator SUNON.
I teraz tak sobie myślę, czy to nie jest najlepsze rozwiązanie z co najmniej dwóch powodów;
1) idealne chłodzenie, dwie godziny pracy non-stop i zero problemów z temperaturą
2) z tego wątku wyczytałem, że do szybszego rozpadu ozonu przyczyniają się przeszkody na jakie natrafia ozon. No to jak generator siedzi w tych skrzynkach z kratkami itp. to czy to nie obniża skuteczności takiego urządzenia już na wstępie?
Moja deska nie wygląda profesjonalnie, ale pracuje w dowolnych konfiguracjach, nawet powieszona pod sufitem :hyhy:
Javi
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 08 mar 2018, 22:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Javi »

pavlo pisze:Śledząc ten wątek od jakiegoś czasu sam używam dwóch ozonatorów DIY. Jeden o wydajności 600 mg/h z wyjściem na wężyk i porowaty kamień (ten do ozonowania wody, żywności, lodówki i niedużych przedmiotów) Bez najmniejszych wątpliwości działa.
Mam też drugi 10g/h (też DIY).
I jak się sprawuje ten 10g/h? W porównaniu z tym o mniejszej wydajności?
pavlo
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 16:37
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: pavlo »

Każdy ma swoje zastosowanie i z obydwu jestem zadowolony. Większym ozonuję pomieszczenia i samochody, mniejszym lodówkę, żywność, wodę, oliwę, odzież, buty.
mario1987
Posty: 4
Rejestracja: środa 22 lis 2017, 08:56
Lokalizacja: poznań

Post autor: mario1987 »

Właśnie zbudowałem swój pierwszy generator ozonu. Wydajność 10g/h :) Jestem właśnie po pierwszym teście i nie spodziewałem się aż tak intensywnego zapachu po ozonowaniu:) W moim projekcie został jeszcze do zamontowania/ zamówienia programator czasowy bo jednak bez jak bez ręki :) Koledzy a tak przy okazji czy używacie jakiś masek podczas ozonowania? Wiadomo że nie przebywa się w pomieszczeniu w trakcie ozonowania, jednak zapewne część z Was też nie ma programatora czasowego, a urządzenie w jakiś sposób trzeba włączyć i wyłączyć.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

mario1987, wstrzymać oddech wyłączyć i wyjść, 3 rok ozonuje co jakiś czas i nic mi nie jest ;)
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
mario1987
Posty: 4
Rejestracja: środa 22 lis 2017, 08:56
Lokalizacja: poznań

Post autor: mario1987 »

Rysiu. zastosowałem tą samą metodę :) Projekt na pewno chcę rozbudować o czasowy programator. A może ktoś z Was bawił się w sterowanie po bluetooth ?
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: alojzy »

Śledzę wątek od długieeego czasu, wreszcie dojrzewam do zakupu :) a i środki finansowe uległy poprawie :) . Mam prośbę może by ktoś napisał dokładnie co mi do tego potrzeba, jakie ktoś zastosował włączniki itp. i jak to razem spiąć. Wiem, że w poszczególnych postach można to wyodrębnić, ale chodzi mi o najnowszy zbiorczy post :)
Gregor887
Posty: 335
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gregor887 »

Rysiu. pisze:mario1987, wstrzymać oddech wyłączyć i wyjść, 3 rok ozonuje co jakiś czas i nic mi nie jest ;)
Ja poszedłem dalej. Mam przedłużacz, którym podłączam ozonator do gniazdka poza strefą rażenia :viva:
ODPOWIEDZ