GearBest - opinie

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Muszę chyba napisać, że jestem szczęśliwym klientem GearBestu, choć być może jestem dla nich swego rodzaju VIPem z racji funkcji pełnionej na tym forum.

Otóż miesiąc i 4 dni temu zamówiłem u nich drukarkę 3D. DPDUK był w cenie >100$, priority line za ok 40$ ... darmowe jedynie Railway Europe (dostawa w 40-50dni roboczych i pewne opłaty celne). Nie chcąc zmniejszać ryzyka cła i VATu (mam takie szczęście, że i tak mi zawsze je doliczą) i przez to płacić podatków i kosztów wysyłki, wybrałem darmową. Otóż dziś kurier UPS dostarczył mi zakup żądając jedynie podpisu, bo przesyłka oficjalnie wyjechała z Niemiec.

Nie wiem czy moja ocena jest rzetelna ale ja jestem zadowolony.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Sporo zamawiam na GearBest i u mnie zawsze wszystko jest w porządku. Mają wysoki standard obsługi i europejskie magazyny.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Mocno się to poprawiło ostatnio....

A magazyn GW-4 (ten u nas) to wręcz ekspresowo jest. Ceny też ok, tylko trzeba polować na kupony.
caro86wlkp
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 02 paź 2016, 23:56
Lokalizacja: Słupca

Post autor: caro86wlkp »

ktoś się orientuje czy wrócą przesyłki pociągiem? bo już nie widzę tej opcji. a i te co poszły na pociąg to utkneły
lelusz
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 04 sie 2015, 12:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lelusz »

dzik86 pisze:Mam pytanko, uzbierałem sobie jakąś ilość punktów na GB, one się po pewnym czasie przeterminowują?
Tylko punkty sie przeterminowuja ? W sensie dolce z portfela nie znikaja same z siebie ?:)
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Najprawdopodobniej znalazłem sposób na zamawianie towaru z GearBesta. Z ciekawości zapłaciłem przez Przelewy24 i wysłali towar a nie anulowali zamówienia. Jest szansa, że udało się ominąć ich problemy z dokumentami.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Siwy
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 23:52
Lokalizacja: Stamtąd

Post autor: Siwy »

ElSor pisze:Otóż dziś kurier UPS dostarczył mi zakup żądając jedynie podpisu, bo przesyłka oficjalnie wyjechała z Niemiec.
A czy obecnie ma ktoś doświadczenia z EU Priority Line, lub EU Railway Priority Email (nie widziałem tej opcji wcześniej) - czy są te przesyłki obciążane cłem/podatkiem, czy może jadą przez któryś z krajów członkowskich, gdzie sprawy celno podatkowe są ogarnięte i przesyłka przychodzi bez dodatkowych opłat?
Ostatnio zmieniony czwartek 18 paź 2018, 11:36 przez Siwy, łącznie zmieniany 1 raz.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Kupiłem u nich we flashu dwa telefony z ubezpieczeniem (bo zakupy u nich to loteria a ubezpieczenie zdecydowanie pozwala odzyskać kasę a nie punkty na kolejne zakupy) i EU priorytem - przyszły kurierem w paczce bez cła. Sam typ przesyłki EU prioryt jest uzależniony od wartości samego zakupu - małe zakupy=duża wartość EUP, duże zakupy=mała wartość EUP - przy czym przesyłka szła 2 miesiące
Siwy
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 23:52
Lokalizacja: Stamtąd

Post autor: Siwy »

Mociumpel pisze:Sam typ przesyłki EU prioryt jest uzależniony od wartości samego zakupu - małe zakupy=duża wartość EUP, duże zakupy=mała wartość EUP - przy czym przesyłka szła 2 miesiące
duża/mała wartość EUP - masz na myśli cenę przesyłki?
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Niedawno kupowałem z wysyłką Europe Registered. Przesyłka wysłana ze Słowacji, bez opisu co w środku, bez jakiejkolwiek informacji, że towar z Chin. Adres zwrotny też w Słowacji :mrgreen:

Szła około 3 tygodni, koszt 0,17$ (zamówienie za około 40$), oczywiście żadnych dodatkowych opłat nie było.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Siwy pisze:
Mociumpel pisze:Sam typ przesyłki EU prioryt jest uzależniony od wartości samego zakupu - małe zakupy=duża wartość EUP, duże zakupy=mała wartość EUP - przy czym przesyłka szła 2 miesiące
duża/mała wartość EUP - masz na myśli cenę przesyłki?
mam na myśli wartośc zakupionej rzeczy
Siwy
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 23:52
Lokalizacja: Stamtąd

Post autor: Siwy »

Mociumpel pisze:
Siwy pisze:
Mociumpel pisze:Sam typ przesyłki EU prioryt jest uzależniony od wartości samego zakupu - małe zakupy=duża wartość EUP, duże zakupy=mała wartość EUP - przy czym przesyłka szła 2 miesiące
duża/mała wartość EUP - masz na myśli cenę przesyłki?
mam na myśli wartośc zakupionej rzeczy
To chyba nie rozumiem co miałeś na myśli tu:
Mociumpel pisze:Sam typ przesyłki EU prioryt jest uzależniony od wartości samego zakupu - małe zakupy=duża wartość EUP, duże zakupy=mała wartość EUP
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Ech:
1. kupując telefona za 200 dolarów i zlecając wysyłkę za pomoca EU priority line to wartość ZLECENIA/WYSYŁKi za pomocą EU priority line będzie niska - kilka dolarów
2. kupując drobiazg za 5 dolarów i zlecając wysyłkę za pomoca EU priority line to wartość ZLECENIA/WYSYŁKi za pomocą EU priority line będzie wysoka - kilkaście dolarów

GB preferuje/premiuje WYSOKIE wartości zakupów niską wartością KOSZTÓW wysyłki EU priority line.

Cena przesyłki to dla mnie suma kosztów: ceny towaru + "ceny" zlecenia WYSYŁKi - czyli całkowita kwota do zapłaty przy danym sposobie wysyłania.
Siwy
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 23:52
Lokalizacja: Stamtąd

Post autor: Siwy »

Czyli miałeś na myśli jednak niska/wysoką cenę przesyłki. Tak to zgoda. Im droższy zakup, tym tańsza przesyłka, której koszty najprawdopodobniej pokrywają z marży na produkcie.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

No. Ważne że nie zapłaciłem VAT-u i cła ;) bo i telefon dziwny i w Polsce "nie rotujący" a fajny...
ODPOWIEDZ