Zakup ładowarki

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
marcinek1992
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2012, 08:45
Lokalizacja: Elbląg

Zakup ładowarki

Post autor: marcinek1992 »

Witam
Wiem że pewnie często są takie tematy ale czy istnieje jedna odpowiedź?
Otóż Mam paręnaście akumulatorów 18650 i chciałbym je dobrze przetestować tzn. Sprawdzić ile mają pojemności.
Z tego co zauważyłem na forum jest dużo tematów na temat zepsutej Liitokala Lii - 500.
Więc nie wiem czy ta ładowarka jest na tyle popularna że poprostu często się psuje czy ma coś nie tak w sobie.
Ale do rzeczy. Potrzebuje kupić coś porządnego. Na chińskim rynku można dostać:
Wspomniana już Liitokala Lii - 500:
Obrazek

Gearbest

zanflare C4 Multifunctional Battery Charger:

Obrazek
Gearbest

Opus BT - C3100 V2.2 Smart Battery Charger
Obrazek
Słyszałem że ma głośny wentylatorek ale nie wiem czy to prawda.
gearbest

Coś nowego z technologią bluetooth za 128 zł:
ESYB E4 Bluetooth App LCD Battery Charger
Obrazek
Gearbest

Jest tyle tych ładowarek i nie wiem którą wybrać :( :przestraszony: :orany:
Mógłby ktoś mi pomóc?
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Jak chcesz dobrze przetestować to kup modelarską. Będzie trochę droższa ale będzie miała dużo większe możliwości. Ta jeszcze w dobrej cenie jest bardzo ciekawa viewtopic.php?t=21131
marcinek1992
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2012, 08:45
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: marcinek1992 »

Rozumiem. Zasilacz do tego urządzenia trzeba samemu dokupić?
W normalnej ładowarce są już miejsca gdzie tylko wkładam baterie i się robi a tutaj jak to jest zrobione? Musze kupić osobno koszyki na baterie? Z tego co widzę jest chyba możliwość podłączenia do 6 baterii ale czy osoba która nie zna się za bardzo byłaby w stanie to ogarnąć?
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Tylko że do modelarskiej jeszcze trzeba dokupić zasilacz, warto o tym wspomnieć. Musisz dokupić lub dorobić koszyk do modelarskiej. Jak nie czujesz się na siłach czy finansach, brałbym na Twoimi miejscu OPUSa.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Zasilacz oczywiście dodatkowo trzeba dokupić lub wykorzystać jakiegoś starego ATX-a a fajny koszyk z laminatu można zrobić samemu http://mdiy.pl/kosz-do-ladowania-ogniw-typu-18650/
Polecam według mnie najlepszy wybór bo podobną drogę przechodziłem i w końcu kupiłem też taka modelarską.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Nie wiem co rozumiesz poprzez "dobrze przetestować" - Dokładnie? Dużym prądem? Jak dużym? Jeśli to nie są ogniwa wysokoprądowe i nie potrzebujesz 5A aby je sprawdzić to bierz opusa bt-c3100. Opus jest wygodny i intuicyjny, trochę zawyża wynik pojemności ale można z tym żyć. Liitokali brakuje trochę funkcjonalności opusa. Z modelarską jest inna para kaloszy - nie dość że potrzebujesz dla niej zasilacza (11-18V (dla charsoona 250W), własnych koszyków do ogniw, to i pomiar na 6 ogniwach jednocześnie nie jest tak prosty jak włożenie ich do opusa. Ogniwa są rozładowywane w szeregu jako pakiet 6 cel, więc muszą mieć zbliżoną pojemność, rezystancję oraz stopień naładowania aby ładowarka mogła je wszystkie zmierzyć (ładowarka przerwie pomiar wszystkich ogniw jeśli choć jedno ogniwo rozładuje się poniżej limitu). Posiada ona jednak całą masę opcji dla różnych typów aku i zaawansowanych ustawień, czy funkcje w postaci możliwości podłączenia do PC i zrzucania sobie charakterystyk mierzonych ogniw. Ale nie żeby to było jakoś skomplikowane. W opusach sprawa jest prosta - wkładasz ogniwo, wybierasz rozładowanie, jeden z kilku predefiniowanych prądów, i tyle, prosta sprawa, żadnych ustawień. Ale jeśli nie chcesz w przyszłości ładować pakietów to modelarską możesz sobie odpuścić.
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

Ja już mam ze 2 lata li-500 i przetestowała ponad 500 ogniw. Dalej działa i jestem zniej zadowolony. Prosta w obsłudze. Nie mierzy dokładnie ani w przybliżeniu rezystancji wewnętrznej ogniwa . Za każdym razem wyświetla inny wynik. Imax b6 mini mam od nie dawna więc jeszcze się nie wypowiem muszę ją poznać bliżej :mrgreen:
Deeno
Posty: 42
Rejestracja: sobota 13 mar 2010, 22:09
Lokalizacja: Poznań

Re: Zakup ładowarki

Post autor: Deeno »

marcinek1992 pisze:Słyszałem że ma głośny wentylatorek ale nie wiem czy to prawda.
Mam i stwierdzam że to nieprawda.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

A ja stwierdzam że prawda. Dwie sztuki OPUS-a i to samo - wyje na całego. A tak szczerze mówiąc, to kwestia sztuki i być może eksploatacji urządzenia. Akurat OPUS-a wada to najczęściej wentylator, przy Lii ponoć zasilacz. Jak będziemy szukać sprzętu idealnego, to nigdy go nie znajdziemy.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Czasem testuję pojedyncze ogniwa ale właśnie wyższym prądem niż 1A oraz ładuję pakiety więc w moim przypadku modelarska lepiej się sprawdza ale oczywiście jak napisał Manekinen, w zależności od potrzeb, Opus też jest dobrym wyborem i raczej lepszym niż li-500.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Wentylator w opusie to zależy jak się trafi - u mnie tak średnio z hałasem. Nie zmieniałem więc chyba nie było źle. Od wyników pojemności opusa trzeba odjąć 3-5% i będzie prawdziwy wynik.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Mojego Opusa nie słychać wcale, trzeba ucho przytknąć by się zorientować, że wiatrak działa. Ale kupowałem nie dawno, gdzieś pisało, że to już z cichym wentylatorem. Na wszelki wypadek od razu kupiłem zapasowy.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Jest jeszcze wersja Opusa bez wentylatora, całkowicie więc bezgłośna na jeden tylko aku - Opus BTC-100 i ma chyba nawet wyższy prąd rozładowania bo do 0,7 A niż Opus BTC-3100.

edit
Teraz czytam, że Opus 3100 ma prąd do 1 A w przeciwieństwie do Lii-500
Zaletą małego Opusa jest chyba mniejszy rozrzut przy pomiarach rezystancji wewnętrznej.
ODPOWIEDZ