Wyłączniki latarkowe

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
GrzegorzS
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 21 lis 2017, 02:33
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Wyłączniki latarkowe

Post autor: GrzegorzS »

Prosiłbym o wyjaśnienie, co to jest "kwadraciak" i mini omten? Koresponduję teraz z Simonem, uzgadniając przed zakupem parametry latarki Convoy S2+ i mam problem z wyjaśnieniem, jaki ma do niej wstawić wyłącznik. Linki do tych wyłączników podawane na forum wygasły, a symboli nie widziałem nigdzie. Pomóżcie! Wpiszcie oznaczenia tych wyłączników.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

KWADRACIAK:
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 7381dtOWCr
Zwykły mały Omten (ja za nim nie przepadam, za miękki i wydaje mi się, że 3A to jego zdroworozsądkowy max):
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 7381rsCSHw

Obydwa powyższe to włączniki typu reverse (świeci dopiero po słyszalnym kliku włącznika). Simon bez przeróbki nie zainstaluje Ci kwadraciaka, bo to wymaga rozwiercenia aluminiowego docisku od strony gumki, przycięcia wystających styków włącznika i troszkę gimnastyki z lutownicą. Simon zapewne myśli, że możesz chcieć zamiast mini Omtena włącznik typu Forward (zaczyna świecić do lekkim przyduszeniu gumki, dopiero słyszalny klik włącza go na stałe). Forward to specyficzne rozwiązanie i jeśli dopiero zaczynasz przygodę z latarkami polecam na początek reverse, ew. potem sobie wymienisz. Poniżej forward:
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 7381xEj8uw
Sometimes darkness can show you the light
GrzegorzS
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 21 lis 2017, 02:33
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: GrzegorzS »

Przypuszczałem, że Omten 1288 to nie jest "mini Omten", skoro tutaj
viewtopic.php?t=13249 jest rada, że można wyłącznik w Convoy S2+ (czyli chyba Omten 1288?) wymienić na mini Omten. Będę wdzięczny za wyjaśnienie dwóch pierwszych postów (dotyczących wyłączników) widocznych bezpośrednio pod recenzją z powyższego linku.

Jeszcze byłem przekonany, że "kwadraciak" był wcześniej montowany w Convoyach. Teraz mam już w głowie zupełny mętlik zamiast pojaśnienia. Proszę praktyków o konkretną poradę: jaki wyłącznik reverse powinienem zamontować w latarce Convoy S2+, jaki jest najlepszy?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

GrzegorzS, Tak "kwadraciak" był kiedyś (kilk lat temu) montowany seryjnie w Convoyach. Mały Omten odnosi się do tego, że Omten zdobył popularność w latarkach za sprawą modelu PBS101C551, który jest porządnym switchem, bez problemu przełączającym 5-8A ale ten jest sporo większy od "małego Omtena".
Sometimes darkness can show you the light
GrzegorzS
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 21 lis 2017, 02:33
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: GrzegorzS »

Dziękuję, proszę jeszcze o odpowiedzi na trzy pytania.
1. Czy PBS101C551 da się zamocować w latarce Convoy S2+ bez przeróbek latarki?
2. Jak kiedyś fabrycznie motowany był "kwadraciak", czyżby obudowa teraz się zmieniła?
3. Czy teraz parametry wyłącznika Omten 1288 już znacząco się polepszyły w stosunku do tego, mierzonego przez Ciebie w 2014 roku? viewtopic.php?t=14852

PS.
Cały czas wydaje mi się niemożlwe, żeby Dariusz70 tutaj:
Dariusz70 pisze:Można wymienić na mini OMTEN Link .
Ten działa poprawnie.
proponował wymianę wyłącznika Omten 1288 na Omten 1288. Jakoś mi nie za bardzo taka zamiana wydaje się sensowna.

Już otrzymałem wyjaśnienie. Okazało się że Omten 1288BM montowany w Convoyach w 2014r. był po prostu nieoryginalny.
Ostatnio zmieniony piątek 23 mar 2018, 12:23 przez GrzegorzS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

GrzegorzS,
Ad1: Nie i nie da się przerobić.
Ad2: Tak, kiedyś mocowanie włącznika było inne
Ad3: Nie mam pojęcia, nie mierzyłem aktualnie mocowanych, bo dla mnie osobiście te włączniki są niewiele warte (mam tego kilkaset sztuk wylutów). Dopytaj Darka konkretnie co miał na myśli.

PS. Wydaje mi się, że za bardzo drążysz ten temat. W standardowym convoyu ciężko Ci będzie zamęczyć nawet seryjnie montowany mały omten.
Sometimes darkness can show you the light
ODPOWIEDZ