Moduły PCB z większą ilością diod power LED

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
karoiz
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 13:45
Lokalizacja: Krakow

Moduły PCB z większą ilością diod power LED

Post autor: karoiz »

Witam wszystkich bardzo serdecznie! :) Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Chciałbym kupić kilka modułów PCB na aluminium z kilkunastoma diodami power LED w szeregu. Coś ala:

Obrazek

Oczekiwane napięcia przewodzenia w okolicach 80V przy prądzie 1A. Jest opcja żeby "dorwać" z rynku takie moduły?

Oczywiście te parametry mogą trochę odbiegać chodzi generalnie o to żeby dało się złożyć obciążenie z LED'ów na napięcie około 150-160V przy prądzie minimalnym 1A.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

myślę, że ta będzie jedną z lepszych opcji (akurat na 1A):
viewtopic.php?t=22729
czym to chcesz zasilać?
romanz
Posty: 67
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 11:09
Lokalizacja: pomorze

Post autor: romanz »

karoiz chodzi chyba o coś o wymiarach, 0,5 X 0,5 metra.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

każdy moduł trzeba nakleić na radiator, a radiatory długie i wąskie są znacznie tańsze od szerokich i krótkich, więc osobiście wolałbym połączyć kilka małych w szereg.
karoiz
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2018, 13:45
Lokalizacja: Krakow

Post autor: karoiz »

GanzConrad pisze:myślę, że ta będzie jedną z lepszych opcji (akurat na 1A):
viewtopic.php?t=22729
czym to chcesz zasilać?
To ma być zestaw do symulowania lampy ulicznej. Generalnie chce skompletować zestaw na około 160V i 1A. Zasilane będzie to zasilaczem OT 165/170-240/1A0 4DIM LT2 E

Całość będzie przykręcona do dużej blachy aluminiowej w wymiarach 30x65cm
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

karoiz, nie napisałeś, czy proponowane przeze mnie moduły Ci odpowiadają, czy nie i jakich dokładnie szukasz. Bez szczegółów nie da się nic doradzić, bo wróżenie mi nie wychodzi. Poza tym cienko widzę 160W na takiej płycie aluminiowej. Ona ma znikomą powierzchnię chłodzenia. Nawet mniejszy o połowę radiator byłby lepszy.
Bocianowe moduły mają 10W, potrzebujesz 16sz x 2-3zł = 32-48zł za 160W LEDa.
Daje Ci to 20gr za 1W mocy, co jest wręcz rewelacyjnym współczynnikiem, nawet gdybyś miał to przetestować i wywalić do śmieci.
Kup, przetestuj, będziesz wiedział "z czym to się je" i nie marnuj kolejnego tygodnia na gdybanie.
ODPOWIEDZ