Ładowarka OPUS BT-C3100 2.2v

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
reactor
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2018, 19:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Ładowarka OPUS BT-C3100 2.2v

Post autor: reactor »

Witam Panowie! Mam na imię Kamil no i jestem tu nowy :)

Choć dopiero co się zarejestrowałem, to już wcześniej kilkakrotnie śledziłem tematy na tutejszym forum głównie szukając informacji o odpowiedniej latarce do strzelectwa nocnego HFT (karabinki pneumatyczne). Dziś pisze do was, gdyż przyszedł czas kupić jakąś fajną ładowarkę wielofunkcyjną - kombajn.

Na wstępie może zaznaczę, że nie jestem pewien, czy dokonałem wyboru odpowiedniego działu. Jeśli to zły dział, to prosił bym o przeniesienie do odpowiedniego.

Grzebając na necie poczytałem o kilku różnych ładowarkach i czytając o nich były one jedna po drugiej eliminowane. (Xtar VC4, Nitcore D4, Littokala 500 i jeszcze by się coś znalazło) Obecnie stanęło na w/w OPUS z tematu, a stanęło na nim, ponieważ, ze tak powiem nie mogę znaleźć na niego żadnego 'haka". Wszystko wskazuje na to, że właśnie tego szukam i że to powinienem kupić, ale wolę się was doradzić, bo może coś lepszego jest na rynku?

A czego właściwie szukam?
1. Uniwersalnej ładowarki do różnego rodzaju akumulatorów Ni-MH NiCd Li-ion,Li-Po
2. Ładowanie jednocześnie 4 kanałów rożnymi prądami
3. Sprawdzenia pojemności i kondycji akumulatorów po przez rozładowanie dużym prądem jednocześnie 4 kanałów. (z tego co wiem, to można rozładować ogniwa prądem 2A)
4. Jakaś opcja regeneracji i testu aku.
5. Przejrzysty i czytelny ekran LCD
6. Automatyczne wykrywanie rodzaju ogniw

PS: Tego nie ma, ale fajnie gdyby byłą opcja na pakiety 2-4S

Do czego mi to potrzebne?
Do ładowania i sprawdzania pojemności/rezystancji w miarę DOKŁADNIE (oraz czy się nadaje do użytku) wszelkiego rodzaju akumulatorów jakie mi wpadną w rękę... Czyli akumulatory z odzysku, aku, które jakieś tam gdzieś posiadam i nie wiem czy są coś warte. Ogólnie jako też ciekawostka i przydatne urządzenie do domowego żytku. Może jakoś da się tym naładować pakiet chociaż 2S? Pakiet z motorówki RC FT009.

Tak więc, czy ta ładowarka jest dobrym wyborem dla mnie w cenie do 200zł? A może coś innego jest na rynku, co pominąłem i warto było by to rozpatrzeć? Może jest coś znacznie lepszego za parę złoty więcej?

PS: Czym się rożni OPUS 2.0; 2.1; 2.2? Doczytałem gdzieś, że głośnym wiatrakiem, który i tak we wszystkich wersjach jest głośny... Pytam, bo może ktoś się ogłosi ze sprzedażą starego OPUSA np 2.0 i chciałbym, wiedzieć, czym dane modele się różnią i czy warto się takim zainteresować.
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

Witaj reactor :)

Ad. 3: Opus rozładowuje ogniwa Li-Ion prądem max 1A, nie więcej.

Mam od grudnia i jestem zadowolony. Ładuję głównie 18650, ale też czasami AA wpadną w ręce. 2-4S niestety nie da rady tutaj ładować.

Mam najnowszą wersję 2.2 i w największym boju jest bardzo głośna... Ale mi to nie przeszkadza, raczej przypomina o okresowej kontroli jakości ładowanych baterii :)
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
reactor
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2018, 19:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: reactor »

Tak zgadza się... Później po napisaniu tematu dostrzegłem, że rozładunek to 1A max. Nie wiem skąd mi się to wzięło... Może już zbyt dużo przeleciałem tych ładowarek :) Dobre i ten 1A, bo w pozostałych jak jest funkcja rozładunku to 0,5A...

Jeśli chodzi o pakiety to niestety domyślam się, że bez balansera to nie ma szans nawet na pakiet 2S.

A co do głośności, to też mi to nie przeszkadza, bo ja się z tym jakoś uporam.

Obecnie chyba nigdzie nie idzie tego kupić za jakieś 50-70% ceny? Mowa tu o kuponach itp.... Na Allebubel chca 190zł.. :/
aslpg
Posty: 79
Rejestracja: piątek 24 sty 2014, 21:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aslpg »

Z polskiego magazynu ok. 135 zł. Dostawa w kilka dni (wybrać w opcjach dostawy).
reactor
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2018, 19:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: reactor »

Ooo super! :) TCzyli Magazyn GW-4ylko hmmm Magazyn wybrac G-W-4?
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

Przy okazji tematu Wielki test ogniw 18650 z demontażu dowiedziałem się, że ładowarka ma zabezpieczenie przed nadmierną temperaturą ogniw - rozłącza się wtedy obwód ładowania/rozładowania przy temperaturze dochodzącej do około 50°C i ładowarka czeka na "ochłodzenie".
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
ODPOWIEDZ