Opinie o Imalent HR70

Oświetlenie montowane na głowie
Fiatu
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 08 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Oleśnica

Opinie o Imalent HR70

Post autor: Fiatu »

Witam wszystkich forumowiczów w moim pierwszym poscie,
podczas wertowania internetu natrafiłem na Imalenta HR70, zainteresowanie spowodowane głowie z powodu małej ilosci opini i testów. Ciekawi mnie czy ktoś coś slyszał o tym światełku ?
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Tu masz full recenzję http://budgetlightforum.com/node/59927 (lub jesli nie znasz angielskiego to https://translate.google.pl/translate?h ... rev=search )
Ogólnie szybki przegląd oraz czas wydania lampki wskazują na świeży produkt i mało recenzji, a że typ lampki (uchwyt pistoletowy") to raczej rzadszy niż typowe walcowe latarki stąd i świadomi i wiedzący czego szukać kupują tego typu latarki jako główne lub uzupełniające (idealna jako czołówka, kieszeniowa na bluzie aby uwolnić ręce).
Informacje z pudełka o trybach 3000 lm (1,5 minuty) i 1500 lm (3 minuty) wskazuja że termiczne zabezpieczenie lub timer po tym czasie zrzuca na 1000 lm aby nie przegrzac latarki stąd raczej przy tej wielkości latarki tych 3000 lm dłużej niż te 2-3 minuty ze względu na "gorąc" nie utrzymasz, ale na 700 lm 1,5h godzin pociągnie - przynajmniej wg instrukcji - realnie nie ma wiarygodnych testów stąd trudno cokolwiek powiedzieć więcej.
Awatar użytkownika
salomon
Posty: 124
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: salomon »

Przez moje ręce przeszły dwie sztuki i jedna została. Jak je zamawiałem bałem się o stronę techniczną. Wcześniejszy model Imalenta HR20 chyba z pierścieniem rotacyjnym miał problemy np. z wodoszczelnością. Na tą chwilę jednak obie działają bez problemu. Latarka jest "prawie" idealna, jak komuś nie przeszkadza zimna barwa. No i nie ma moona. Najniższy tryb to 30lm. To chyba tyle z wad/minusów. Świeci jak szatan! Turbo oczywiście grzeje się mocno. Tryb MID LOW 300lm/4,15h jest moim zdaniem idealny na zewnątrz. A do prac w domu LOW zazwyczaj wystarcza, MID LOW troszkę jest mocny. Jak masz pytania pisz śmiało. Polecam czołówka jest super.
gronek
Posty: 4
Rejestracja: piątek 28 paź 2016, 13:46
Lokalizacja: Tychy

Post autor: gronek »

Uprząż dużo gorsza niż w sporo tańszym skilhuncie H03, Goły magnes wygląda jakby ktoś go na szybko dolepił bo sobie przypomniał. Brak otworu na smycz, sic!
Aku: NCR pro. jest minimalnie dłuższa od oryginału i niby pasuje na długość, ale nie zwiera, z magnesem już jest za długa. Używam z HG2 + magnes.
Generalnie fajne jest te kilka chwil "wow" w turbo, reszta latarki byle jaka.
Fiatu
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 08 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Fiatu »

a jak wypada acebeam h15 przy hr70. Na pewno cenowo podobnie, dostępna dioda neutralna w h15 i to już spory plus dla mnie.
Ostatnio zmieniony niedziela 20 maja 2018, 14:50 przez Fiatu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
salomon
Posty: 124
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: salomon »

HR70 jest dla kogoś kto lubi bezsprzecznie zimną barwę. A co do montowanego magnesu na zewnątrz to moim zdaniem dobry pomysł. Dupka jest zaprojektowana pod ten magnes i nie został on przyklejony na smarki. Trzyma latarkę z opaską przyklejoną do karoserii auta. Co do jakości uprzęży to nic nie mogę powiedzieć nie wypakowałem. Używam od wizarda i też szałowa nie jest, ale to co ma kontakt z moim czołem jest w miarę akceptowalne. Największy minus w stosunku do H15 to barwa i najniższy tryb 30lm!
Kaczor
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2018, 17:57
Lokalizacja: Łapy

Post autor: Kaczor »

Witam. Mój 1 post. Kupiłem przez ali i sprawdziłem .
Pominę nędzne wypowiedzi w internecie nic nie wnoszące. Po co komentować skoro o kant ..takie opinie? Ludziska, skąd wy się bierzecie??
Fakty:
0 Czy jest 3k LM?? Mam Prox 300LM i powiem że 10x więcej na początku to raczej słabo ale... Ile LM? Jak to sprawdzić ?? Jak przeliczyć?
1 Światło jest BARDZO rozproszone!! Na rower trochę za bardzo. Jeśli by było bardziej skupione to może wtedy byłoby widać te 3k LM na początku.
2 W trybie TURBO chodzi ~52 minuty!! HIGH~61minut i nic więcej. To jest słabo!! Można pozniej włączyć 3x laterkę na mniej niż 2 minuty. Bateria była ~100% naładowana tego samego dnia. Czyli nie spełnie co deklaruje producent.
3. Ładowanie tym magnesem jest delikatne. Poruszenie kabla=brak połączenia.
4. Ładowanie jest ciekawe!!:) Ładuje aż zielona dioda się świeci i ok po czym rozłączam przewód i znowu dotykam i czerwona ładuje aż znowu zielona się zaświeci itd. aż do momentu że po kilku sek po rozłączeniu zielona się zaświeci. BEZSENSU.
5.W trybie high lub turbo korpus ma z 70 stopni cel. Jest gorący - da się dotknąć ale nie utrzymasz.
6. Pasek na głowie jest ok. pełna regulacja i nie uwiera.
Ocena 3/5 miałem chyba zbyt wysokie oczekiwania. Nie kupiłbym 2 raz ale czy jest jakaś lepsza za 280 zł, mała i tak samo mocna która poświeci spokojnie 2 godziny??








Ocena 3/5
Ostatnio zmieniony poniedziałek 17 gru 2018, 19:52 przez Kaczor, łącznie zmieniany 2 razy.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Ale dlaczego się dziwisz? Duża dioda + mały odbłyśnik = szeroko i blisko.
Dodatkowo 3000 lumenów to bardzo dużo ciepła a korpus latarki jest bardzo mały więc nie ma możliwości aby rozproszył taką ilość ciepła. Krótki czas działania to też jak najbardziej normalne bo przy włączeniu na maksa latarka pobiera pewnie około 10A z ogniwa co przy ogniwie 3000mAh da około 20 min świecenia jeśli latarka mogła by pracować z taką mocą. Ale wiadomo że z taką mocą nie pociągnie długo bo dioda szybko się usmaży więc sterownik po kilku minutach zmniejsza prąd do powiedźmy 3A więc trochę świecenia z pełną mocą i reszta z mocą około 30% i mamy taki czas świecenia jak Ci wyszło. Diody nie są magiczne tylko działają zgodnie z prawami fizyki :)
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Więcej jak 1000 lumenów w takiej latarce jest bezsensowne bo nawet przy 1000 będzie się nieźle grzała. Jest to więc tylko taki bajer dla robienia efektu WOW przez krótką chwilę :) Można też tego używać do samoobrony w nocy :)
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Punkty 0, 1, 2 oceny przez kolegę @Kaczora świadczą raczej o braku podstawowej wiedzy "latarkowej" i złudne z tej przyczyny nadzieje że "im więcej tym lepiej" - no ale to normalne u świeżych fascynatów liczb ufającym samej "mocy cyferek" - takie wrażenie mam z osobistych obserwacji osób polujących na "giga ołówki".
Najlepiej mają Ci którzy zapytali, wysłuchali opinii, poczytali, pomędrkowali samodzielnie i kupili zdroworozsądkowo za niewielkie pieniądze sprawdzone i polecane rozwiązania czyli stare jare Convoye S2+ za 70 zł wersja 2,1A lub 2,8A komplet z ogniwem i ładowarką w PRC.
Taki wydatek pozwala zazwyczaj ZOBACZYĆ ile to jest 1000 lm i wyrobić sobie opinię nt ilości ciepła również.
No ale pierwsze koty za płoty czyli nie każdy Imalent co 3000 lm daje do naszych potrzeb się nadaje.
Ze swojej strony zawsze zalecam roztropność przy pierwszym zakupie chyba że ktoś naprawdę wie czego chce wtedy łatwiej doradzać i nawet w prezencie latarkowym można zrobić "dobrze"- no ale do tego trzeba dobrze znać czyjeś potrzeby bądź oczekiwania.

Co zaś do bicia rekordów w szerokości i dalekości w jednym latarku to tylko ... mocne zoomy ;) (przewrotnie to powiedziałem) ;) bo o dobre zoomy to jednak trzeba pytać 3 razy zanim się samemu kupi lub zrobi wady ich (prostych tanich) eliminując.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Zaczną wychodzić czołówki na 21700 to czas świecenia się wydłuży. Ale z takich małych lampek nie ma co liczyć na więcej niż 1000 lumenów.

Np. Acebeam H30 1100 przez prawie 3h Realnie pewnie z 2.5 h Producenci trochę dodają.



Jak chcesz więcej to nie licz więcej niż 1h pracy. Tutaj masz tryby dla podobnej latarki H15

Obrazek

Jak widać acebamy to mistrzowie stabilizacji.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 17 gru 2018, 19:57 przez Scenic, łącznie zmieniany 1 raz.
Kaczor
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2018, 17:57
Lokalizacja: Łapy

Post autor: Kaczor »

Hej Scenic , skąd dostać takie wykresy?? Gdzie znajdę dla Olight H2R Nova ?? Dzięki
Ostatnio zmieniony środa 19 gru 2018, 06:00 przez Kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.
Kaczor
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2018, 17:57
Lokalizacja: Łapy

Post autor: Kaczor »

Ile realnie trzyma Olight H2R Nova cool ??
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Wystarczy poszukać testów w sieci. Realnie H15 ma lepszą stabilizacje i ilość lumenów. Oczywiście jeżeli zapewni się jej dobre chłodzenie.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ