Nieśmierdzący uchwyt rowerowy

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
aru
Posty: 3
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:40
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Nieśmierdzący uchwyt rowerowy

Post autor: aru »

Cześć,

Kupiłem uchwyt rowerowy DPM SP-201 za 4,50 zł. na allegro, który śmierdzi tanią gumą zwłaszcza podkładki gumowe.
Obrazek

https://www.dpm.eu/uchwyt-do-latarki-ro ... 24779,4740

Czy wszystkie tanie uchwyty tak śmierdzą?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Jakość materiałów z których są zrobione nie jest najwyższych lotów, to i odpowiednio takie "pachną".
Ogółem każdy tani uchwyt w jakimś stopniu ma specyficzny zapach, ale też każdy z nas jest inny i jednym będzie to przeszkadzać a inni oleją sprawę. Wystaw na noc za okno i powinno być ok. Jak nie to i tak pewnie zwietrzeje za jakiś czas.
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Jak wyżej - co tanie to zazwyczaj nie tanie bo "dobre przecenione" tylko wykonane nie najlepiej - coś co kusi niską ceną ma większe szanse na "wady ukryte" jak zapach czy niska funkcjonalność niż nieco droższe rzeczy.
W "carefurze" na rowerowym kupiłem ze dwa lata temu kilka takich jak to http://allegro.pl/uchwyt-rowerowy-do-la ... 24618.html w cenie 5 zł sztuka zapakowanych każde jedno w odrębna folie - nie śmierdzą i tym którym dorzucam to coś nie narzekają.
Podobne z allegro niestety śmierdziało (guma podkładka właśnie - po wymianie na skrawek dętki nic nie śmierdzi) - krótko - nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie - nawet ludzie ze świecznika czasem się nie myją ;)
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Obawiam się, iż taki pachnący uchwyt . Już będzie do końca jego żywotu. Nie pomoże jego wietrzenie. Czy wsadzanie do słoika z węglem aktywnym.
cervandes
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cervandes »

Historyjka taka, początki allegro, kilkanaście lat temu.

Mój ojciec pukał się w czoło mówiąc, że ja głupi testem, że komuś tam na końcu Polski wysyłam przelew licząc na to, że ten ktoś mi wyśle co zamówiłem. Żeby nie wtopić dużo siana - zamówiłem trzy podkładki pod myszkę, żelowe, takie z poduszeczką.

Przyjechały. Smród był taki, że się nie dało w pokoju wytrzymać. Nie pomagało wietrzenie, mrożenie, pranie, mycie, suszenie, ozonowanie. Dwie podkładki wywaliłem, jedną zostawiłem w garażu jako "Wbijak na szpilki i igły". Minęło naście lat, podkładka - co prawda już nie tak jak wtedy, ale nadal śmierdzi tak koszmarnie, że głowa mała.



PS. Uchwyty te same mam dwa, nic u mnie nie śmierdzi.
Ostatnio zmieniony środa 18 kwie 2018, 21:58 przez cervandes, łącznie zmieniany 1 raz.
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A REF
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A kolimator 15*90
aru
Posty: 3
Rejestracja: środa 04 kwie 2018, 13:40
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: aru »

Kupiłem uchwyt firmy Olight za 25zł., który nie śmierdzi. Powiedziałbym nawet, że pachnie.

Obrazek
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Biorąc pod uwagę kosmiczną cenę, jak za uchwyt, jakoś mnie to nie dziwi ;)
1stein
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 09 lis 2017, 08:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: 1stein »

Jeśli jest to zapach podobny do naftalenu (np. kostki na mole), to najprawdopodobniej w produkcji zostały użyte toksyczne wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne. Są rakotwórcze. Rozporządzenie REACH reguluje ich maksymalne limity. Albo zgłoś sprawę do UOKiK (mają obowiązek wszcząć postępowanie wyjaśniające), albo kup sobie nowy :)
ODPOWIEDZ