internet LTE od Plusa

....nie pasujące gdzie indziej...
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

internet LTE od Plusa

Post autor: fxxx »

Witam, ktoś może ma?

Jak działa? Szczególnie wieczorami....
tre33
Posty: 247
Rejestracja: wtorek 24 cze 2014, 14:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: tre33 »

Ja byłem bardzo rozczarowany i zrezygnowałem po okresie próbnym.
Sprawdzane w 2 lokalizacjach- Kraków i przedmieścia innego dużego miasta, antena zewnętrzna i było max 12... Play 2x tyle. Bez anteny ok 3-4.
Awatar użytkownika
wwd
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2010, 12:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: wwd »

Kolega miał plusa i wielkie problemy, przeszedł na play i jest zadowolony, ale nie wiem jaki pakiet.
Ja bym wolał po kablu, chyba że nie ma możliwości.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Nie mam możliwości kabla....

W moim miejscu orange wczoraj wieczorem 2 Mbit, czasem zrywało.
Plus-minimalnie 17Mbit, przeważnie 35-62Mbit. Upload zawsze około 30Mbit. W mieście już nie to samo, około 12Mbit rano-raczej słaby zasięg był.

Ja zaryzykuję teraz Plusa.

Sprawdzałem na starym numerze plusa, nie nowa karta (podobno ustawiają jakieś priorytety dla nowych kart żeby chwilę fajnie chodziło). U mnie orange jest zwyczajnie zapchane, bo w nocy śmigało po 50Mbit.
Awatar użytkownika
wwd
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2010, 12:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: wwd »

Pogadaj z kimś żebyś nie żałował. Wiem że na plusa wielu ludzi narzekało.
Moja ma pakiet w t-mobile i na początku też średnio było ok 40-50Mbit, po dwóch miesiącach ma 6-12Mbit.
Ale że praktycznie go nie używa, to nie ma co narzekać.
W plusie były jakieś jaja z lejkami, niby był bez limitu a po wykorzystaniu pakietu dawali lejek.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Sprawdź sobie Aero2, masz darmowy miesiąc próbny 30GB LTE , pakiety też mają w jednych z najlepszych cenach porównując do czołówki 30zł/30GB.
Albo w Nju Mobile znajomi chwalą i masz masz 29zł/40GB.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
tre33
Posty: 247
Rejestracja: wtorek 24 cze 2014, 14:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: tre33 »

Jest jeszcze A2Mobile. Ciągnie u mnie podobnie do Aero2 (mniej-więcej ten sam operator). Wyciąga ok 6, ale połączenie jest stabilniejsze i daje poczucie większej prędkości. Strasznie Wam zazdroszczę takich transferów. Najwięcej miałem 48mega pod jednym z beteesów w Krakowie. A tak to nigdy więcej niż naście, niezależnie od operatora.

wwd wszędzie są lejki. Każdy ogranicza po max 100gb.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ja mam Nju.W tandemie na 2 numery placę miesiecznie 38 zł.Pakiet obiecnie to 25 GB na oba numery i reszta bez limitu.Największą prędkość jaką zanotowałem to 150 Mb na S7edge w LTE.Standardowo osiągam około 50 do 80. Najwięcej zależy od Twojego położenia względem nadajnika.W HSDPA średnia prędkość u mnie to 8 Mb.
ILPT
Awatar użytkownika
wwd
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2010, 12:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: wwd »

tre33 pisze:wwd wszędzie są lejki. Każdy ogranicza po max 100gb.
Nie wiedziałem tego.
Transfer szybko leci, sprawdziłem u siebie i średnio mam 30Gb/mc, a nie siedzę jakoś dożo na yt. Czasem jakaś bajka, czasem mi się coś spodoba to obejrzę.
Ja mam po kablu tylko 7-10Mbit i to jeszcze niestabilne bo do centralki 4km i ciągle zrywa połączenie, ale wolę po kablu, mimo że cenowo wychodzi drożej.
woytazo
Posty: 114
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 11:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: woytazo »

Mam 3 rok net od Plus/Polsat. Teraz nawet LTE+. Nie wiem tylko w czym problem, bo sygnał mam max, do nadajnika ok 2km, założyłem anteny zewnętrzne a na początku nowej umowy czyli 2 miesiące wstecz transfer sięgał 150 w nocy i rano a teraz ledwo 50 :(? Zużycie miesięczne ok 100Gb. Wyłączyłem WiFi, bo gdzieś transfer szedł bokiem.
Odpowiadając na PW kliknij "Cytuj".
tre33
Posty: 247
Rejestracja: wtorek 24 cze 2014, 14:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: tre33 »

Pisać do BOK. Pewnie coś grzebali. Np przygotowują się na większą liczbę użytkowników, obniżając transfer.

Ja przez kilka miesięcy się biłem. Niestabilne 14-> niestabilne 2. Najpierw że awaria lokalna, później globalna, później że piorun BTSy zabił, później podobno pomiary lokalne... Skończyło się na "pańska lokalizacja jest zła" w centrum dużego miasta.

Moja zazdrość przechodzi w nienawiść.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Kupiłem sobie w końcu starter red bulla.... i jestem zadowolony :) średnio 15-20Mbit wieczorami, wszystko działa bez żadnej umowy.
porom
Posty: 4
Rejestracja: środa 22 sie 2018, 17:35
Lokalizacja: Zakliczyn
Kontakt:

Post autor: porom »

Oho, miałem ja swoje przeżycia z plusem i nigdy więcej, choćby ten internet za darmo dawali!
Awatar użytkownika
wwd
Posty: 240
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2010, 12:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: wwd »

fxxx, jak się sprawuje rbr? Kolega też szuka mobilnego i ciekawy jestem jak to chodzi u Ciebie?
ODPOWIEDZ