Lampka z chin z drogową optyką. Zna ktoś sprawdzone?

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Lampka z chin z drogową optyką. Zna ktoś sprawdzone?

Post autor: Borsuczy »

Cześć Wam. Poszukuję lampki na rower, która będzie oświetlać, a nie tylko świecić. Tak żeby miała z 600 lm w wyższym trybie. Niższy może mieć ze 300. Z optyką chodzi mi o coś, co będzie miało odcięcie, bardziej lub mniej skuteczne. Z doświadczenia wiem, że lepsze byle jakie odcięcie niż żadne. Zrobiłem do swojej latarki przysłonkę z denka od opakowania po tabletkach izotonicznych. Ja widzę co mam widzieć no i też jak przejeżdżam obok przechodnia widzę, że jego głowa pozostaje ciemna, świeci tylko na nogi i tułów. Nie może być opisane jako stvzo, bo takie lampki chodzą za chore pieniądze :/ Coś oczywiście od Azjatów. Jakiś ebay czy coś. Zna ktoś coś takiego sprawdzonego? Podawajcie co macie. Dwóch lewych rąk nie mam więc jak będzie coś z nią nie tak to sobie poprawię. Zasilanie, elektronika, wszystko mogę sam zrobić. Chodzi głównie o obudowę i optykę.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Lumintop wypuścił jakiś wynalazek.
https://www.banggood.com/Lumintop-C01-4 ... rehouse=CN
Tu recenzja:
http://www.sajdyk.pl/2018/07/lumintop-c ... rowej.html

Z poprawek to na pewno bym wymienił diodę (XP-G3) na coś z ładniejszą barwą, no chyba że żółto zielona Ci odpowiada :D
Aku tylko 1.4Ah ale ładowanie przez usb więc można jako pakietu zasilającego używać powerbanku.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 25116.html - konieczny koszyk zewnetrzny, wymiana diody na mocniejszą
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Dzięki za odpowiedzi.
Mociumpel pisze:https://www.aliexpress.com/store/produc ... 25116.html - konieczny koszyk zewnetrzny, wymiana diody na mocniejszą
Już widzę jak przy pierwszym lepszym podskoku przedniego koła, zaraz po wylądowaniu lampka leci ze znaczną prędkością na beton, ewentualnie się przekręca w dół. No a na kierownicy takiego czegoś nie zamontuję bo optyka w niej zawarta do tego się nie nada.
smokuxx1987 pisze:Lumintop wypuścił jakiś wynalazek.
No fajne, ale chyba szybko się ugotuje w tym plastikowym termosie. Mógłbym wyciąć tam otworek i wyprowadzić radiator... No ale to nie taka tania rzecz więc już nawet nie wypada takiego druciarstwa robić...
No ale już widzę że coś jednak jest. Jeszcze może coś znajdę ciekawszego.

Edycja:
Chyba za wcześnie założyłem, że nic nie znajdę ciekawego. Minuta szukania pod hasłem "stvzo aluminium" :
https://m.ebay.com/itm/STVZO-Bike-Light ... Sw~yNba6Tv
Zamówię chyba taką, jeszcze jedną jakąś obok zamontuję typowo "długą" której będę mógł też używać do chociażby dawania znaków światłem, jak ktoś/coś wpełznie na drogę rowerową i będzie git
andre_2000
Posty: 22
Rejestracja: sobota 28 lip 2018, 11:29
Lokalizacja: Wro

Post autor: andre_2000 »

Lumintop C01 wygląda obiecująco. Ciekawe, czy te 10W na diodzie przekłada się jakoś na dystans, w stosunku do kilku "zamienników" podobnie skonstruowanych, ale z 5W w specyfikacji. Oglądając zdjęcia i filmiki różnych modeli z fabrycznym odcięciem mam wrażenie, że nadają się wyłącznie do miasta, bo szybko (krótko) strumień się kończy, bez względu na to, jak jasno pod kołem.

Ten ebayowy wynalazek w ogóle mnie nie przekonał, prawie żadnych opinii, a pojedyńcze (wyszukane poza bayem) raczej nieszczególnie na tak.

Z obrazkowych propozycji (nie testowałem) Xanes SFL07 ma osobną optykę na blisko z odcięciem i osobną na "długie", cena ok. 80-100 zł, jak ktoś chce 2w1, bo za ~35 zł można mieć Xanes SFL-01 jako światło mijania i osobno szukać czegoś na "długie".
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

A ja ten wynalazek zamówiłem. To ma służyć tylko do tego żeby trochę było mnie widać i żebym ja nie wjechał w jakąś dziurę. Takie typowe drogowe światełko. Długie, świecące dalej i szerzej będzie oddzielnie. Jak przyjdzie to się okaże co to jest. Nawet nie wiem czy będzie się dało to rozebrać, żeby zobaczyć co tam jest... Ale jak tak to zasilanie wywalę z tego i zastąpię normalnym 18650 Panasonica i poprawię termikę jak trzeba i będzie git. Może będzie ładnie świeciło. Z resztą jak napisałem w pierwszym poście, niewiele trzeba żeby odcięcie było ok. Mam tą przysłonkę z tubki po izotonikach i tylko raz na mnie samochód trąbnął... Akurat to był wóz OSP. :D Tak poza tym no mówię, ja widzę drogę przed sobą, a przechodnie mają ciemne głowy. Na szyby samochodów też nie świeci.
andre_2000
Posty: 22
Rejestracja: sobota 28 lip 2018, 11:29
Lokalizacja: Wro

Post autor: andre_2000 »

Borsuczy pisze:A ja ten wynalazek zamówiłem. To ma służyć tylko do tego żeby trochę było mnie widać i żebym ja nie wjechał w jakąś dziurę. Takie typowe drogowe światełko. Długie, świecące dalej i szerzej będzie oddzielnie.
Myślałem, że pisząc "drogowe" masz właśnie na myśli tzw. "długie", a nie pozycyjne. Tak czy siak daj znać co z tego wyszło. Sam czekam na kolejne tanie chińskie wynalazki, więc również będę wrzucał. Może do tego czasu ogarnę jakiś statyw, to będzie coś więcej, niż tylko subiektywna tekstowa opinia.
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Dotarł do mnie ten wynalazek. Ilość światła jest przyzwoita. Odcięcie jest nawet fajne. Od środka snopu światła w górę pojawia się świetlny pasek, a nad nim świetliste półkole, ale nie jest źle. O konstrukcji nie będę się rozpisywał, potem chyba na zdjęciach to pokażę, ale wygląda to bardzo tanio. Zdjęcia świecenia też pokażę. Problemem jest tutaj odprowadzenie ciepła, jakoś nie czuję żeby ta latarka się grzała mimo że świeci dość mocno. Będę musiał ją rozbierać i to poprawić. Na chwilę obecną według mnie jest niezdatna do użytku. Ale jak napisałem wcześniej ja lubię w takie rzeczy się bawić.

Może dodam dla ścisłości:
Niezdatna do użytku bo nie wiem kiedy dioda się usmaży, a oprócz tego szybka jest plastikowa. Ale jest płaska, więc wystarczy nalepić szybkę ochronną jak do telefonu.
Więcej info, fotki, testy i przebieg modyfikacji wkrótce.
Awatar użytkownika
mhu
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 23:33
Lokalizacja: LSW

Post autor: mhu »

Ciekaw jestem co tam siedzi w środku ;) Patrzę na zdjęcia, żeby ją zdemontować trzeba będzie chyba wydłubać szkiełko.
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Z tyłu jest nakrętka jak w normalnej latarce i tam wkłada się 18650, ale od tyłu nie ma opcji wyjąć wnętrzności. Nawet małe chińskie rączki nie dałyby sobie z tym rady. Tak, przednia szybka jest wciśnięta w jakiś sposób do korpusu. Czy jest na klej, dowiem się jak się za to zabiorę.
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Ciąg dalszy nastąpił. Szczegóły tutaj, w bardziej dedykowanym dziale:
viewtopic.php?t=23226
ODPOWIEDZ