Solarstorm X3 gaśnie przy wstrząsach

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Grende
Posty: 1
Rejestracja: sobota 03 lis 2018, 09:58
Lokalizacja: Kraków

Solarstorm X3 gaśnie przy wstrząsach

Post autor: Grende »

Witam wszystkich serdecznie - jest to mój pierwszy post. Czytam was już od dłuższego czasu i bardzo dziękuję za ogrom wiedzy jaki można znaleźć na tym forum!.

Ale do rzeczy posiadam latarkę X3 Solarstorma kupioną w oficjalnej polskiej dystrybucji od ponad roku. Wykorzystywana głównie w trakcie jazdy na rowerze MTB i od czasu do czasu na szosie. Niestety lampka co jakiś czas w trakcie jazdy sama się wyłącza - nagle gasną wszystkie diody sygnalizujące poziom naładowania pakietu. Pakiety to solarstormy BS3600. Na początku tematu nie było, pojawił się po około roku użytkowania pierwszego pakietu który był w komplecie z latarką. Po odłączeniu pakietu i ponownym włączeniu dalej nic. Dopiero po kilku minutach ponowne podłączenie pakietu powodowało że latarka zaczynała od nowa działać - diody wskazywały od 1-2 naładowania. Problem pojawiał się po około godzinie jazdy w trybie max, aczkolwiek były od tego też wyjątki. Naturalnie w tym momencie kupiłem nowy pakiet BS3600, był spokój na miesiąc może dwa i od nowa to samo. Poddałem się, stwierdziłem - to są efekty oszczędzania na pakietach więc kupiłem koszyczek na aku BC-2 Solarstorma i 4 akumulatory INR18650-35E Samsung 3500mAh 8A - pewnie overkill ale stwierdziłem niech będzie porządnie. Wczoraj wybrałem się na rowerek szosowy i po 20 min zjeżdżając na jednej z dziur w asfalcie latarka zgasła - co ciekawe diody oczywiście też zgasły natomiast diody które są w koszyku dalej pokazywały 3 czyli max poziomu naładowania. Rozłączenie koszyka i latarki i ponowne złączenie bez czekania - latarka świeci. Pięć minut jazdy kolejna dziura i od nowa to samo, i znowu ponowne rozłączenie i złączenie i jest ok. Dalej był gładki asfalt i świeciła już bez problemu. Trochę w tym momencie zgłupiałem bo wygląda na to że to jednak nie pakiety tylko wstrząsy. Na logikę wypada rozkręcić latarkę i szukać luźnych połączeń, czy macie ew. inne pomysły co może być nie tak ? Driver do wymiany ?
Dziękuję i z góry przepraszam jeżeli zdublowałem temat, próbowałem szukać ale po godzinie nic konkretnego na mój temat nie znalazłem.
ODPOWIEDZ