Co zamiast Princeton Tec Fuel

Oświetlenie montowane na głowie
abraham2ooo
Posty: 3
Rejestracja: sobota 01 wrz 2018, 06:49
Lokalizacja: Poznań

Co zamiast Princeton Tec Fuel

Post autor: abraham2ooo »

Od kilku lat mam i używam Princeton Tec Fuel. Latarka świeci dobrze, wystarczająco do moich potrzeb, nie korzystam z niej na co dzień. Ale niestety jakość plastików mogłaby być lepsza. Wielkim jej plusem jest serwis w Spec Shopie, wymieniają wszystkie pękające plastiki, nawet 5 lat po zakupie. Niestety musiałbym jeździć do nich do 2-3 m-ce na wymianę elementów. Teraz zaczął już pękać korpus, więc szukam jakiejś porządnej czołówki, która będzie oferowała strumień świetlny równy bądź mocniejszy do opisanego Princeton Teca, ale wykonanie mogłoby być lepsze (aluminium?). Może ktoś coś polecić?
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

A jaki przewidujesz budżet?
Większość obecnych czołówek przewyższa tę parametrami.
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Jeśli nie biegasz zbyt namiętnie podskakując w biegach terenowych a traktujesz czołówkę bardziej stoicko lub stacjonarnie to może takie coś http://kaidomain.com/S026097-PION-Adjus ... Flashlight - korzystam najczęściej z mocowania na głowie pochylając latarkę Convoy S3 (zbliżona do tej co na ostatnim obrazku jest z boku głowy) i nie narzekam ...
abraham2ooo
Posty: 3
Rejestracja: sobota 01 wrz 2018, 06:49
Lokalizacja: Poznań

Post autor: abraham2ooo »

Za PrincetonTeca dałem 120 zł, myślę, że do 150 zł mogę wydać. Latarki używam raczej do majsterkowania, pracy w terenie/przy aucie, wolałbym latarkę świecącą "ze środka" czoła, pochylaną jak ta obecna.
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Przeglądam tego Fuela i nie mogę się nadziwić ludziom jak można uważać takie słabe coś (w dobie obecnych 1000 lumenowych tanich czołówek) za coś wartego 120 zł ... toż to naciąganie i dymanie z uśmiechem na ustach.
Mniejsza jak wygląda "moja czołówka" - może nie jest typowa ale zapewnia znacznie większe możliwości "świetlne" - nawet Ci którym się to wydaje dziwne kiedy widza jak to świeci zmieniają zdanie n/t praktyczności tego rozwiązania.
Poczekaj może ktoś zaproponuje Ci coś bardziej "czołówkowego" (pewnie Skilhunta H03 ;) ) - ja na swoje nie narzekam ;)
Jak już musisz mieć coś markowego z co najmniej 3x wiekszym światłem to spróbuj tego https://www.skalnik.pl/czolowka-tikkina ... tzl-623531 lub to www.skalnik.pl/czolowka-tikka-black-petzl-623544 - czasy pracy na 100 lumenach (do bliskich prac aż nadto) to niby 60h więc sporo - poza tym dokup musowo akumulatorki AAA abyś nie popłynął na kosztach zakupu bateryjek.
Dołączysz do fanatyków Petzla i będziesz poważany ;)
ODPOWIEDZ