Wymiana diody xhp70

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
august831
Posty: 9
Rejestracja: piątek 21 paź 2011, 19:53
Lokalizacja: warszawa

Wymiana diody xhp70

Post autor: august831 »

Proszę zacnych forumowiczów o podpowiedź . Otóż chciałem wymienić diodę w latarce inmalent
Dioda xhp 70 . Kupiłem nową razem z podłożem . Na diodę idzie 12 v i taką też kupiłem .
Po odlutowaniu okazało się że dioda z latarki ma podłoże ,,skonfigurowane,, na 6v . Osadzać nową diodę na oryginalnym podłożu i wkładać do latarki ?
http://www.swiatelka.pl/upload_img/obra ... a98889.jpg
Ostatnio zmieniony czwartek 31 sty 2019, 08:09 przez august831, łącznie zmieniany 2 razy.
august
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Tak, spokojnie możesz tak zrobić. Umyj tylko podłoże spirytusem lub izopropanolem przed lutowaniem z wszystkich zanieczyszczeń i zastosuj jakiś topnik. Po lutowaniu także umyj całość, szczególnie zadbaj o to, aby żadne zanieczyszczenia nie pozostały na soczewce diody, bo może dojść do ich zwęglenia. Oczywiście pamiętaj o odpowiedniej polaryzacji.
august831
Posty: 9
Rejestracja: piątek 21 paź 2011, 19:53
Lokalizacja: warszawa

Post autor: august831 »

Dziękuję , tak zrobię .
edit
Tak też zrobiłem ... 1/4 struktury się żarzy na wyłączonej latarce . Napięcie na diodzie 3,5V , na baterii 4V . Co mogło pójść nie tak ? Sterownik nie był ruszany .

ps Poza tym tryby działają prawidłowo . Latarka inmalent dn70 . Oczywiście nie mierzyłem wcześniej napięcia na diodzie w stanie spoczynku . Do głowy nawet mi to nie przyszło .
august
august831
Posty: 9
Rejestracja: piątek 21 paź 2011, 19:53
Lokalizacja: warszawa

Post autor: august831 »

Odkopię jeszcze raz . Po osadzeniu z powrotem oryginalnej diody na podłoże i włożeniu do latarki wszystko ok . Tzn na diodę dalej idzie 3,5 w stanie wyłączonym , ale żadna struktura się nie żarzy . O co chodzi ?
august
ODPOWIEDZ