Nowy sterownik do Convoy`ów?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Nowy sterownik do Convoy`ów?

Post autor: wujek_red »

Przeglądając co mają na bangoodzie zobaczyłem ten sterownik. http://www.banggood.com/Convoy-Flashlig ... 88825.html Z opisu wynika, że to jakiś nowy zmodyfikowany sterownik do Convoy`ow. Na pierwszy rzut oka wygląda ciekawie. Sporo trybów, w tym ten którego zawsze brakowało podstawowym sterownikom czyli 0.1%. Brak opcji do zaprogramowania sobie własnego trybu. Ale w porównaniu z podstawowymi to jednak spory postęp. Jeśli takie sterowniki zawitałyby na stałe w Convoyach to sporo by zyskały te i tak już dobre latarki.
Tak się zastanawiam czy nie wymienić w latarkach na te. Jeden zamówiłem na próbę, zobaczę jak działa w praktyce.
jkndgplq
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 10:57
Lokalizacja: Ładne

Post autor: jkndgplq »

Z jakimi trybami wybrałeś sterownik? Widzę, że do wyboru jest aż 12 trybów.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Zwykły sterownik na AMC z zmodyfikowanym oprogramowaniem :mrgreen: Dostępne lepsze modyfikacje z możliwościami programowania trybów / jasności na naszym forum od długiego czasu i to wszystko robione u nas ;)
ILPT
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

jkndgplq - tryby masz wszystkie w standardzie ;) Jedyne co wybierasz to ilość 7135 czyli moc na wyjściu przy maksymalnym trybie. Osobiście nie wychodzę poza 7135*6 czyli 2100mA. Przy 8 wiele więcej światła nie ma a zjada aku szybciej.

skaktus - a to ja wiem, że są i to w wersjach fullwypaspopachy. Tylko chciałem się upewnić czy faktycznie je chcą pakować do Convoyów i jak to to działa stąd zapytanie i zakup. Właściwie przy standardowym brak mi tylko tego trybu 0,1% do poświecenia w namiocie czy sprawdzenia mapy. 1% to wciąż kupa światła na takie zadania.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Dlatego w "naszych" masz tryb tzw. moon (księżycowy) gdzie struktura świeci się tak słabo jak zegarek na ręce z włączonym podświetleniem lub nawet słabiej jak trzeba :)
ILPT
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Wersja na 8 AMC kosztuje 5$.
To już lepiej dopłacić do jakiegoś programowalnego drivera i mieć full wypas.
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

Doszedł wczoraj do mnie w wersji podstawowej. Musiałem jedną rzecz poprawić i dolutowałem mu trzy amc. Także teraz w standardzie ma 2.1A i na tym chyba przy nim poprzestanę. Co do samego sterownika jest ok. Działa jak należy, prosty wybór zaprogramowanych trybów, włączenie i wyłączenie pamięci ostatniego. Sprężynka też wydaje się być całkiem ok tak jak i kabelki. Cudów nie ma, ale jest całkiem konkretny podstawowy sterownik jeśli ktoś nie potrzebuje modowanych i kilka trybów więcej niż w podstawowym. Za 12 zł nie mogę narzekać.
Ostatnio zmieniony środa 02 lis 2016, 00:58 przez wujek_red, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Zapytam z ciekawości, co tam poprawiałeś przy nim ? Mają jakieś wady fabryczne ?
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

A to chyba jakiś rezystor nie był poprawnie przylutowany. Nie dochodził do właściwego miejsca. Odlutowałem i przylutowałem poprawnie.

Obrazek

na czerwono zaznaczyłem zastaną pozycję. Niby drobnostka ale jak ktoś nie ma czym poprawić to może być problemo ;)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

No to spoko, myślałem że coś poważniejszego. Obstawiam że z zimnym lutem trafiła Ci się sztuka. Dzięki za info :)
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Cześć. Czy miał ktoś może problem z opcją wyłączenia pamięci trybów w tym sterowniku? Mi ta opcja się chyba zepsuła, miałem zaprogramowany sterownik na którąś z grup trybów i wyłączoną pamięć, zacząłem z ciekawości bawić się trybami i włączyłem pamięć i nie mogę jej wyłączyć. :evil: Próbowałem to robić na różnych trybach i nic. To jest jedyna rzecz, która mi w nim nie działa. Spotkał się ktoś z tym problemem i wie co z tym zrobić? W tej instrukcji piszą o tym, że czasem trzeba przytrzymać zrobić pełny klik włącznikiem, tak jakby sterownik wiedział, kiedy powstaje klik, może mierzy opór w mOhm i stąd to wie? Ja wymieniłem fabryczny włącznik na porządniejszy, więc może on nie powoduje wystarczającego spadku napięcia podczas pracy. Nie wiem już co z tym zrobić. Wywalić sterownik, czy pobawić się jakimiś rezystorami podczas włączania żeby sterownik widział ten klik? Wie ktoś coś?
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Nie mam tego sterownika, ale gdzieś czytałem, że pierwsza wersja miała błąd w oprogramowaniu. Właśnie coś związanego z pamięcią. I bez przeprogramowania nie da się już nic zrobić.
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Ja ten sterownik kupiłem z jakiś rok temu, więc nie wiem czy to taka pierwsza wersja. Teraz kilka dni temu nabyłem parę sztuk 7135x8. Już te będą normalne? Wiesz coś czy te wadliwe są jeszcze w obiegu? Nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie, ale tamten wadliwy miał czarny kabel "minusowy", moje nowe "ósemki" mają niebieski. Sprężynka w nowszym jest węższa i dłuższa. Sama PCB wygląda inaczej. Elementy na niej też jakieś inne, pewnie w ogóle od innego producenta. Płytka w stajrszej wersji jest ładna okrągła, pierścionek stykowy jest na całym obwodzie. Nowa na krawędziach jest jakby pogryziona i nie ma całego pierścionka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
grigorij00
Posty: 193
Rejestracja: czwartek 26 lut 2009, 22:43
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: grigorij00 »

Borsuczy pisze:Cześć. Czy miał ktoś może problem z opcją wyłączenia pamięci trybów w tym sterowniku? Mi ta opcja się chyba zepsuła, miałem zaprogramowany sterownik na którąś z grup trybów i wyłączoną pamięć, zacząłem z ciekawości bawić się trybami i włączyłem pamięć i nie mogę jej wyłączyć. :evil: Próbowałem to robić na różnych trybach i nic. To jest jedyna rzecz, która mi w nim nie działa. Spotkał się ktoś z tym problemem i wie co z tym zrobić?
Prawdopodobnie trafiłeś na wadliwy sterownik:
http://budgetlightforum.com/node/61100
viewtopic.php?t=21861&postdays=0&postorder=asc&start=0
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Miałem już kilka takich sterowników "Convoy", w niektórych widziałem że niektóre nóżki elementów wyglądały jakby w ogóle nie były przylutowane, czytałem że niektórzy też tak mieli. To co pokazałeś z tym sterownikiem, który działa tylko na 1% to mogło być właśnie to. U mnie akurat wszystko jest normalnie zalutowane. Czyli oprogramowanie wadliwe. Tylko dziwne to jest, bo jak mówię, zepsuło się jak włączyłem pamięć trybów. Żaden czynnik zewnętrzny jak wyładowanie elektryczne nie nastąpiło. Po prostu wzięło i się popsuło...
ODPOWIEDZ