Wiertarko - wkrętarka akumulatorowa

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Ja awaryjnie podpiąłem wkrętarkę do zasilacza laboratoryjnego, bo siadły akumulatory. Zasilacz prąd dawał, ale kable się grzały potwornie...
mjasiek
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 02 paź 2011, 22:11
Lokalizacja: Pawłowice

Post autor: mjasiek »

Pawelxqx pisze:Odkopię trochę temat.

Poszukuję wiertarko-wkrętarki tyle, że z zasilaniem sieciowym. Potrzebuję jej do raczej lekkich robót, głównie w drewnie, czasem tylko małe otwory w metalu np do celów latarkowych lub w ścianie na jakieś drobne kołki. Szukam modelu z dwoma biegami żeby dało się tym jakoś wiercić. Budżet to ok 200zł.
Miałem identyczny problem jak Twój, wujkowi kupilem tańszego Vandera a ojcu Graphite, Skill odpadł ze względu na cenę oraz twardy jak kamień kabel zasilający. Oba sprzęty działają od ponad roku bez żadnego problemu ale Graphite ma przewagę nad Vanderem, długim i miękkim kablem zasilającym oraz nawet fajną walizką w komplecie, do tego nie śmierdział chińszczyzną przez jakiś czas od momentu zakupu jak Vander :D
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

Odkopuję temat, proszę o poradę.
Potrzebuję wkrętarki, raczej taniej tak max do 300zł, wolałbym do 200zł.
Będę wiercił sporadycznie w betonie (3, 4 dziury pod kołek w roku), złożenie mebli do 2 pokoi i wiercenia w pustaku pod kołki. Tak poza tym będzie leżeć i się kurzyć. Raczej nie będę katował.
Dotychczas używałem Einhell; mlotowiertarki i szlifierki i jeszcze żyją seria global (od jakiś 12 lat)
Prosiłbym o konkretne linki.
Biorę pod uwagę Lidl i Castoramę. Z góry dziękuję za pomoc.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Spróbuj tego - jak za cenę 200 zł myślę że da rade do prostych prac łącznie z betonem (ma prosty udar) http://sprawdzamypromocje.pl/biedronkaw ... owa-niteo/
https://www.youtube.com/watch?v=yJsXBmfb6wo - jest to narzędzie do PROSTYCH i ograniczonych czasowo prac - jedna bateryjka to kłopot.
Sam mam to https://pl.aliexpress.com/store/product ... 50858.html kupione jakies rok temu - zbudowała ojcu kilkaset metró drewnianego płota ;) i kilkadziesiat altankowych mebli ... działa ;)
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

Ja osobiście używam zestawu Ryobi One+ 18V, wiertarko-wkrętarka z udarem, zakrętarka na bity 1/4" i klucz udarowy 1/2" - i sobie chwalę, przesiadłem się z zestawu 10,8V od Makity.
Od razu piszę, masz bardzoooo ograniczony budżet więc cudów się nie spodziewaj, to co Ci zaproponuje pod spodem:
1. używam tej marki, system jednakowych akumulatorów, zawsze można dokupić samo body innego rodzaju urządzenia i nawet na 1 akumulatorze możesz pracować paroma urządzeniami
tutaj link do zestawu wkrętarka, aku, ładowarka
2. propozycja nowego zestawu, klon klona, na tyle co będziesz używał powinien dać radę, plus taki, że masz dwa akusy w zestawie, tak w razie "w"
a tutaj link do nowego zestawu z ciastoramy

Edit.
Ciekawy sprzęt zobaczyłem dziś w ofercie Castoramy
Black&Decker
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
andriu2233
Posty: 179
Rejestracja: sobota 07 lut 2015, 18:07
Lokalizacja: radomsko

Post autor: andriu2233 »

Panowie Mociumpel, iGoferjw, dziiękuję za pomoc! Ostatecznie kupiłem Niteo z biedronki.
Wersja bez udaru za 99zł. Do sporadycznych zastosowań wystarczy.
Dla potomnych Niteo ładuje się w 1 h, moment obrotowy 30Nm. Brak zabezpieczeń na przeciążenia co ma swoje plusy i minusy... Ogólnie w testach na youtube ze względu na brak zabezpieczeń pokonuje swoją następczynię oraz wyroby z Lidla. Za 99zł dostajemy 3lata gwarancji. Wkrętarka z Lidla jest droższa ale dostajemy 3 lata gwarancji także na akumulator.
ODPOWIEDZ