Przeróbka Hida 10W na XM-L

Strefa mokra... ;)
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Przeróbka Hida 10W na XM-L

Post autor: midi »

Witam, nie będę się zbytnio rozpisywał, dostałem do przerobienia latarkę do nurkowania z "wyższej półki" , nazwy niestety nie zapamiętałem. Był to palnik Hid 10W, właściciel miał z nią bardzo często problemy, dochodziło do uszkodzenia palnika, jak widać na fotkach palnik jest pęknięty , na tej podstawie wnioskuję iż dochodziło do przegrzewania co powodowało pęknięcia. Sam palnik to koszt podobno 500-600zł i wymiana go co 2-3 tygodnie nieźle może zaleźć za skórę, i tak oto doszło do przerobienia tej lampy, dioda XM-L daje tyle samo mocy co Hid jeśli chodzi o lumeny to mam teraz 1100lm na diodzie, ile było w oryginale nie wiem.
Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

midi, ładne, ale skąd te 1100lm na diodzie? :)
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Fakt, troszkę za bardzo zaokrągliłem w diodę idzie 3,5A czyli coś koło 12W, wydaje mi się że daje to coś koło 1100lm.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
dlugas_
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 14:35
Lokalizacja: Lublin

Tytułem komentarza

Post autor: dlugas_ »

Hej, wczoraj wieczorem dostarczyłem światło właścicielowi który z nie jednego pieca jadł chleb (czyt. nie jedną latarką nurkową świecił). Zrobił wielkie oczy, jego mina bezcenna, i wydobył z siebie tylko krótkie "o k..wa" :o . Midi, wielkie gratulacje.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Fajnie że się podoba, teraz czekam na relacje z nurkowania, zastosowałem troszkę inne rozwiązanie uszczelniające szybkę więc ciekaw jestem czy się sprawdziło, myślę że pozwoli to na pracę tej głowicy na głębokości 150-200m.
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
silver111
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 08 paź 2009, 07:28
Lokalizacja: Strzelce Opolskie
Kontakt:

Post autor: silver111 »

jakie skupienie można uzyskać na tym reflektorze i diodzie ?
ODPOWIEDZ