Latarka rowerowa na 18650 z zabezpieczeniem

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
athlon82
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 08 lip 2019, 21:12
Lokalizacja: Gorlice

Latarka rowerowa na 18650 z zabezpieczeniem

Post autor: athlon82 »

Witam
Mam na imię Krzysiek.
Byłem kiedyś na targach i kupiłem akumulatory 18650 XTAR 3000 mAh. Chciałem je używać w mojej starej bocialarce. Niestety po powrocie do domu ze zdziwieniem stwierdziłem, że latarka nie daje się zakręcić. Dotarłem do informacji że istnieją dwa typy ogniw: zabezpieczone i niezabezpieczone. Wg mnie trochę niepotrzebne zamieszanie to wprowadza, ale do rzeczy.
Potrzebuję teraz znaleźć latarkę do roweru która będzie ładnie się dokręcała na tych dłuższych ogniwach.
Szukałem parę godzin po googlach ale się poddałem. Najczęściej w opisach jest podane że zasilana ogniwem 18650 ale już nie piszą jakim czy tym zabezpieczonym czy nie, a przecież to bardzo istotne jak się okazało.
modzel
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 07 mar 2019, 11:00
Lokalizacja: z miasta

Post autor: modzel »

Ja mam solarforce l2p i pasują Panasonic z zabezpieczeniem
athlon82
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 08 lip 2019, 21:12
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: athlon82 »

Dzięki. To mam już jakiś punkt zaczepienia :) Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś propozycje to chętnie się zapoznam.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Powiem Ci że z ogniwami 18650 jest o wiele więcej zabawy np.
- Plusy mają różny rozmiar od zupełnie płaskich przez przeróżne wypukłości więc nie każde ogniwo będzie współpracować z każdą latarką.
- Istnieją ogniwa 18650 Protected z wbudowaną ładowarką które są jeszcze nieco dłuższe.

Ja używam na rowerze latarki Nitecore HC30 świetnie współpracuje z zabezpieczonymi ogniwami od Nitecore oraz Panasonic NCR18650B Protected z banggood. Natomiast niezabezpieczone ogniwa są dla niej za krótkie i wtedy przerywa na wybojach.
ODPOWIEDZ