Jak zmodyfikować Convoya 2S+/S3 na latarkę rowerową?

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Katrina
Posty: 3
Rejestracja: sobota 20 paź 2018, 21:55
Lokalizacja: Polska

Jak zmodyfikować Convoya 2S+/S3 na latarkę rowerową?

Post autor: Katrina »

Cześć
W swoich zasobach mam już naście bakterii 18650 i kilka Convoy S2+ i S3. Generalnie jako zestaw oświetleniowy na rower nadają się zupełnie nieźle - jeżdżę z zestawem 2x Convoy i czasami dorzucam jeszcze jednego na kasku - co by sobie doświetlić coś z boku. Oba są ustawione na MID więc zużycie bakterii jest przyzwoite i nie mam stracha że nagle zostanę bez światła. Bakterie z jakich korzystam to 30Q i 35E chociaż ostatnio trafiły mi się jeszcze NCR18650B i DBHG21865. (niestety zakupiłam Lii-PD4 jako ładowarkę i nie mam możliwości rozładowania ich w Lii-500 i sprawdzenia ile mają realnie).

Do rzeczy: jak zmodować? Z tego co widzę to mam jedną latarkę od Mociumpela (dzięki!) zmodowaną z 4 chipami wokół LEDa czyli wersję 2.8A jeśli się nie mylę. Do tego ma ona skórkę pomarańczy na zwierciadle.
1. Jakie zwierciadło? Skórka czy SMO gładkie?
2. Jaki kolimator? (o co biega z tymi 20x60? Jak toto ustawiać?)

Do czego: na drogę do roweru, tak aby mieć te 30-50 metrów jasności przed sobą i nie zostać w ciemności po wyprzedzeniu przez samochód obok. Zależy mi żeby mieć:
- daleki snop światła na swoim pasie ruchu
- na tyle szeroko żeby widzieć i to co mam przed sobą i kawałki po bokach
- oświetlenie i tuz przed sobą i daleeeeko przede mną - co mogę realizować bezproblemowo za pomocą 2 latarek, nie ma problemu z podziałem ról.

Czy - i jak - da się zmodować Convoya aby korzystał nie (tylko?) z bakterii w środku ale również z dodatkowej paczki aku podczepionej gdzieś i podpiętej jakimś kablem?

Być może pytania jakie zadaję są już gdzieś w FAQ czy czymś - jeśli tak to poproszę o linka bo Forum ma tu olbrzymią bazę wiedzy i sama nie wiem czego szukać.
Podziękowania dla Diodka za filmiki na Jutubie - dzięki Tobie wiem jak to się rozbiera i jak moduje :D
Ostatnio zmieniony niedziela 08 wrz 2019, 09:23 przez Katrina, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Witaj.
Nie ma za co :)
Zanim zaczniesz, to zdaj sobie sprawę że kolimator wyklucza reflektor i odwrotnie. Jedyna opcje to dwie lampki. Co za tym idzie, albo szeroko, albo daleko. Zobacz sobie film jak to wygląda https://www.youtube.com/watch?v=yiKsIuJEKOc W realu różnica jest jeszcze bardziej widoczna.
To co chcesz, to w zasadzie 2 latarki tylko Ci dadzą (mówiąc o Convoyach).
Podczepienie zew. zasilania jest możliwe. W zasadzie sprowadza się do pakietu i odpowiedniego podłączenia przewodów w latarce. Niestety to większa ingerencja i poradnika na ten temat nie widziałem, ale nie jest to wiedza tajemna :) Pomyśl może nad czymś konkretnym np. BL70s https://diodek.pl/kdlight-bl70s-xhp70-2 ... h-lumenow/ bądź tańszej alternatywie https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/ ... na-002106/ Ta z JULI jest obecna na forum, tylko nie pamiętam który forumowicz ją ma.
WB
Posty: 77
Rejestracja: środa 15 lis 2017, 10:23
Lokalizacja: Z okolic Wałbrzycha

Post autor: WB »

https://youtu.be/_2mdy0c-4Hk
Tak lub bardzo podobnie świeci ta którą można kupić w Juli, tylko osobiście nie do końca jestem przekonany czy nadaje się ona do jazd po ulicach.
Kąt świecenia spory i można kilka "ujów" dostać od jadących kierowców z przeciwka, a od bardziej wyrywnych, pewnie i po zębach.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy C8 XM-L2
S2+ OP, S2+ XP-L hi SMO
Miedziana homemade TiR-ówka XM-L 2.8A
Modowany zoomik XP-G2
kilka innych 1W ulepów.
Na rowerku robią dwie BT40s i jasno jest ;)
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

W S3 można wymieniać "od czoła" reflektor na soczewkę (pl.aliexpress.com/item/1577614278.html) i łatwo sprawdzić która pasuje do jakiego celu - z racji "niskości rowerowej" dla mnie 10 stopni wychodzi najlepiej - powstaje wtedy stożek który z wysokości ok. 60 cm "sunie po ziemi" nie oślepiając. Z nieco wyższej "kierownicowej" wysokości 25 stopni powinno byc lepsze - wszystko to zakładając JEDNA latarkę na kierownicy - z dwoma latarkami to 10 stopni i 60x20 (szeroko w poziomie i wąsko w pionie) - z tym że przeróbka na pakiet Convoya czy ogólnie latarki to trochę improwizacji trzeba - widziałem coś takiego z osobną dokręcana dupką:
- tylna nasadka z włącznikiem została rozwiercona z boku nakrętki-dupki
- przez nasadkę wchodził przewód i tzw dummie czyli puste wypełnienie w postaci klocka z przewodami
- powyższa konstrukcja była wkręcana w latarkę a pakiet dołączany był przez wtyczkę do kabelka poza latarką.
Wyglądało toto amatorsko ale schludnie ...
Katrina
Posty: 3
Rejestracja: sobota 20 paź 2018, 21:55
Lokalizacja: Polska

Post autor: Katrina »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi - już wiem czego szukać i jak zmodować swoje "chińczyki" :D
Cichy88
Posty: 2
Rejestracja: piątek 13 wrz 2019, 21:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cichy88 »

Daj znać jak wyszło
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Ze zdjęciami :)
ODPOWIEDZ