Skilhunt H03

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

A te psujące się, nie przegrzewały się czasem? Tak tylko pytam, bo zastanawiam się, co się mogło popsuć.

Bratu w H02 musiałem sterownik wymienić, poza tą braka kupiłem 2 i moja i kolegi działają.

Pozdrawiam, marmez
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
tow.molibden
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 04 maja 2010, 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tow.molibden »

Kupowałem bodajże na Gearbest. Obie są teraz w naprawie u forumowego kolegi. H02 ma zdechnięty sterownik, H03 nagle ożyła, pewnie przestraszyła się warsztatu... Trochę nędza. Teraz używam Nitecore'a.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Obie latarki są u Mnie
sterowniki są klejone więc ciężko stwierdzić co się zepsuło w sterowniku Może procesor lub pamięć
nie widać aby było coś przepalone

H03 działała u Mnie od początku ok. Nie wiem co jej dolegało. Dostała nową diodę nichie i pastę.

Włączniki i diody w obu latarkach są sprawne.

Sam miałem razem 4 sztuki[ dwie h02 i h03] i nie było z nimi problemów. Ale były rzadko używane. Obecnie mam tylko H03 z diodą xp-l 3C 80CRI. Ona jest używana dość często i też nie było z nią problemów.


Może ktoś diagnozował co pada w tych sterownikach? Kompletny brak reakcji na podłączenie zasilania. Koszt wymiany to 50zł za sam sterownik . Dochodzi jeszcze robocizna + koszt wysyłek jak ktoś samemu nie da rady wymienić. Więc średnio opłacalne. Chyba,ze bezpośrednio u osoby co sprzedaje taki zamiennik.
Zresztą nawet jeżeli by się doszło do tego to i tak części nie było by gdzie kupić.
mmateusz
Posty: 23
Rejestracja: piątek 27 lis 2015, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mmateusz »

mam zamiar kupic H03 jako edc, do lasu, majsterkowania.
obecnie mam tez Convoya S2+.

Chcialbym upiec 2 pieczenie na 1 ogniu, tak zeby te 2 lampki polaczyc w oswietlenie rowerowe.
Wychodzi mi, ze H03 jako szeroką lampke nalezy dac na kierownice jako glowne swiatlo, a w S2+ zmienic optyke na waskiego TIR'a i dac ja na kask do doswietlania zakretow.
Ma to sens? czy jakies inne opcje?
Ostatnio zmieniony środa 22 maja 2019, 14:43 przez mmateusz, łącznie zmieniany 1 raz.
--
mmateusz
tow.molibden
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 04 maja 2010, 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tow.molibden »

W sumie dalej nie wiem, co im zabija sterowniki, ale chciałem polecić kolegę Scenica, który moje naprawił. Pozdrawiam i dziękuję!
mwitek
Posty: 18
Rejestracja: środa 29 wrz 2010, 13:11
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mwitek »

mmateusz, spróbuj najpierw się przejechać.

Ja zapinam s2+ na kierownicę i to mi wystarcza.
aothunterpl
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 13:49
Lokalizacja: oooooo

Post autor: aothunterpl »

Witajcie mam pytanie:

Możecie polecić jakąś fajna diodę zamienną do ww latarki z bardzo możliwie wysokim CRI
W temperaturze 6000k - 3000k

Kolejne pytane czy ktoś spotkał się na rynku z kolminatorem szerszym niż 60^ - chciałbym uzyskać zadowalający efekt szerokiej wiązki (najlepiej równomiernie podświetlonej na całej powierzchni) światła przy bliższych odległościach.

Podobny efekt jak przy kiedyś popularnej i taniej czołówce 18650 za 8$ przy zastosowaniu soczewki "zooma" (ma zadowalającą szeroką wiązkę)
ODPOWIEDZ