Bezprzewodowe słuchawki do telefonu ?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Bezprzewodowe słuchawki do telefonu ?

Post autor: skaktus »

Witam.

Coraz częściej słucham czegoś przez telefon. Niby nic, słuchawki z kablem są ok, ale coraz bardziej irytuje mnie kabel - zaczepianie, wyciąganie słuchawek z uszu, dźwięk szurającego kabla itd. Patrząc na ali, znalazłem dość ciekawe modele w przyzwoitej cenie, całość rozbija się o firmę QCY i jej modele QS1 oraz Q29 i Q29Pro. Czy ktoś z was ma słuchawki tego typu tj. całkowicie bez kabla i może coś doradzić, wskazać ? Może jakieś inne rozwiązania ? Na tego typu "eksperyment" chcę przeznaczyć w okolicach 100 - 150 żł.

Pozdrawiam
ILPT
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Mam Baseus S06 od kilku miesięcy i do kabla za nic nie wrócę. Są na gearbest po 64, choć można trafić i za 40. Troche inny typ, bo mają kabel pomiędzy słuchawkami, ale dzięki temu po wyjęciu z ucha swobodnie dyndają a jak wypadną to nie trzeba szukać. Tylko szuranie kabla pewne jest.
Panjarek
Posty: 170
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 20:35
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Panjarek »

Jeśli szukasz na Ali to przyjrzyj się marce AWEI.
Posiadam model X670BL i jestem z nich bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Panowie, melduję że kupiłem QCY, zapłaciłem 83 zł. Używam od miesiąca i powiem tak - 5 + jako ocena :)
ILPT
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Który model? Jak długo trzyma bateria? Mają coś na kształt basu? Posiadam AWEI A920, mają sporo zalet, ale basu jest niewiele. Nie jestem jakimś wielbicielem wciskania bębenków, ale na przyzwoitym poziomie bas jest potrzebny.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Model jaki kupiłem to QCY QS1 T1C. Na w pełni naładowanych akumulatorach i głośności około 60% wytrzymują 4 do 4,5 godziny ciągłego słuchania. Bas jest i to całkiem sporo. Parowanie bezproblemowe. Słuchawki dają dość ciepłe brzmienie, minimalnie im brakuje wysokich tonów, ale można to załatwić korektorem. Grają na poziomie słuchawek dodawanych w zestawie do np. LG G5 czyli takie standardowe dokanałówki z zestawu. Mają też wady - stacja do ładowania nie ma pokrywy, każde włożenie do niej słuchawek powoduje odrazu ładowanie dlatego noszę je w osobnym woreczku i ładuję dopiero po po pełnym rozładowaniu. Nie grają zbyt głośno więc fani walenia po bębenkach nie będą zadowoleni. Do normalnego słuchania jako zastępstwo zwykłych słuchawek - super rozwiązanie.
ILPT
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

W przypływie zakupowego szaleństwa kliknąłem na ali QCY qs1 TWS za niebagatelne ~ 65 zł, czekam na paczkę, zobaczy się jak będą działały w porównaniu do przewodowych dokanałowych Edifier H280 i nausznych Edifier K830, napędem będzie Samsung A7 2018, sprawdzę też jak z jakością dźwięku z OLED'a.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
Tomasz33
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 08 sie 2019, 12:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomasz33 »

Ja mogę polecić Bluedio F2. Lekko droższe, ale nie orientuję się jaka jest ich cena na Ali. Ale bardzo sobie chwalę.
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

QCY QS1 T1 dają radę, serio.
Głośności im wcale nie brak, może po prostu jakichś genialnych słuchawek do tej pory nie miałem w rękach z wysoką skutecznością, które będą w stanie na zwykłym zasilaniu z telefonu wypluć bębenki przez nos.
Ogólnie grają dość ciepło i przyjemnie, pod osobiste upodobania chwilka zabawy w EQ i "jesteśmy w domu".
Nie brak im basu lecz jest jeden mały mankament, przetwornik użyty w słuchaweczce "gubi się" z wiernym odtwarzaniem całego pasma gdy następuje uderzenie basu, i to nie tylko przy max głośności, zauważyłem to już lekko od 2/3 mocy. Bass zagłusza resztę pasma i zaczyna się dość dziwnie robić, ot taki mały mankament.
Tych odczuć nie mam ani na dokanałowych ani nausznych Edkach.

Odnośnie baterii nie liczyłem dokładnie czasu pracy ale te 4h słuchania non stop dają radę, przy około 60-80% mocy, zawsze jeszcze jest opcja podładowania ze stacji dokującej z wbudowaną baterią.
I to co zauważył skaktus, wkurzający jest fakt startu ładowania każdorazowo po włożeniu słuchawek w stację, no i też automatyczny start słuchawek po wyjęciu z bazy.
Ja ten problem rozwiązałem poprzez wycięcie z papieru wąskiego paska, który podgiąłem i wsadziłem w bazę - ma na celu zasłaniać piny w bazie od styków w słuchawkach, cienki papier, daje radę.

Reasumując - jak chcesz kupić dobre, naprawdę przyzwoite słuchawki bezprzewodowe na początek, przynajmniej w moim mniemaniu, nie jesteś audiomaniakiem i masz niezbyt wygórowany budżet na zakup to śmiało podpisuję się "rencami i nogami", że po zakupie QCY'ków będziesz zadowolony.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Qcy używam już 5 mc.Brak problemów.Wciąż polecam 😊
ILPT
andrzejjoo
Posty: 7
Rejestracja: środa 21 sie 2019, 13:36
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: andrzejjoo »

Możecie polecić jakieś słuchawki bezprzewodowe douszne?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

A ten temat o czym jest?
ILPT
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

A jak to wygląda z ciężarem, np. tych QCY qs1 TWS?

Mają baterię, nie są ciężkie? Przy bieganiu nie wypadają?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Jak założe to zapominam że są w uszach 😊 Pod czapką będą przeszkadzać bo trochę odstają.
ILPT
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Dla ciekawskich. Do tej pory korzystałem z słuchawek + S7 Edge. Grały przyzwoicie itd ale ich maksymalna głośność była dość dyskusyjna. Teraz po zmianie na inny telefon - Huawei Mate 20 pro sytuacja zmieniła się diametralnie. Słuchawki potrafią zagrać bardzo głośno, do tego bardziej głęboki bas oraz dużo czystszy dźwięk. Nie spodziewałem się, że przy transmisji BT telefon może mieć tak duży wpływ na jakość dzwięku.
ILPT
ODPOWIEDZ