Nowy klon Convoy s2+ na horyzoncie

Najnowsze wiadomości ze świetlistych szlaków...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nowy klon Convoy s2+ na horyzoncie

Post autor: Dziubek »

Przeglądam co tam w latarkach słychać i proszę, kolejna marka idzie w ślad s2+. Tym razem padło na XANES-a. Dla niewtajemniczonych powiem tylko że jest to producent latarek po taniości. Nie są tragiczne, ale szału nie ma.

XANES XT02 to kolejna latarka która chce trochę tortu ze sławy s2+. Z popularniejszych modeli był UTORCH V6 który miał chyba kilka wcieleń i zawartość była loterią (na plus kupującego), pisałem o niej u siebie https://diodek.pl/utorch-xpl-v6-sfa-001 ... convoy-s2/. Przyznaję że pojęcia nie mam jak potoczyła się popularność tej sztuki, ale chyba do pięt nie dosięgnęła protoplaście.

Obrazek

Wracając do bohatera, na start ładnie idzie, SST20 czyli inwestują w nowsze diody ;) Convoy w ofercie ma to od dawna. Poza tym tryby zbliżone, a i wybór mocy (ilość AMC) jakoś dziwnie podobna. Nie ma słowa co to za driver, ale nie zdziwiłbym się gdyby był to nanjg. Nawet jeśli, to i tak cenowo jest to samobójstwo. Prawie 11 dolców za klona, i to pytanie jak z jakością bo te "odpowiedniki" niejednokrotnie mają lżejsze hosty niż ich pierwowzory.
Wiecie że specjalnie nie jestem fanem marki Convoy więc i nie śpieszno mi z zakupem tego klona do testów. Jednak jak cena zejdzie na normalny poziom (dla mnie ~ 6$), to się pokuszę i kupię go do testów. Na chwilę obecną, czekamy co tam się pojawi w jego recenzjach.

A jakie jest wasze zdanie na temat tej latarki ?
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

NIE JESTEŚ fanem Convoya? ;)
Latarka jak latarka - z Convoyem próbuje rywalizować Sofirn - ma fajne tanie wynalazki (jak np. 3-ledowy C8) czy grający niszowo celnymi strzałami Astrolux (marka własna bangooda) - o ile Sofirna można doceniać za pewną innowacyjność to Astroluxy to dopracowane (jak na chińczyka) i wyśrubowane (np Astrolux FT03 XHP50.2 - uważam za fenomen w cenie 30 dolarów (był za tyle w promocji - kupiłem 4 dla ludu wsysającego światło) - giga zasięg giga moc i w miarę nieduża) parametrami "WYNALAZKI" ale nie typowo chińskie tylko takie markowe tanie turbo dla ubogich.
Dodatkowo Convoy jedzie teraz falą jak armia - jedzie statecznie cała szerokością latarkowego frontu więc jednostkowy strzał Xanesa ... to ślepak - ale tani więc ktoś się skusi na pewno ;)
Obserwując to co robi obecnie Convoy to brakuje mi jedynie L2 z ich niedocenianym jeszcze 22mm sterownikiem (dla XHP35 https://pl.aliexpress.com/item/4000046041955.html - uważam za rewelacyjny - mam go od miesiąca i nie wiem w co go wsadzić - kusi stojący na półce niebieski host S11 z kupioną "na zaś" XHP 35 HI lub HD 80 CRI)
Jest wprawdzie https://pl.aliexpress.com/item/4000056253432.html - ale L2 mogłaby łyknąć "wszystkie" ogniwa - wystarczyłby odpowiednia owijka wkoło bateryjki ...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Oj tam, tak tylko z tym Convoyem strzeliłem :)
To fakt, dopiero teraz jest odpowiedź z 3 ledami (s12), do tej pory twardo jedna dioda, co góra dawał nowsze modele, ale zawsze jedna. Ten Sofirn jest fajny, marka godna zaufania jak Astrolux. Uważam że to kwestia czasu aż dostaniemy jakiegoś potworka z mocą 10k czy 20k lumenów na wyjściu. Problemem jest jednak chłodzenie. W końcu taka moc musi gdzieś oddać to ciepło. Niedawno testowałem MF01S i 15k lumenów nagrzało latarkę błyskawicznie, przy wyższych wartościach będzie już mało ciekawie i turbo będzie "gadżetem" w latarkach z pasywnym chłodzeniem.

Na Xanesa ktoś się skusi, np. ja :) Ale jak cena będzie o wiele niższa, aktualnie to latarka nie warta tych pieniędzy moim zdaniem.

Wracając do Convoya, od reanimacji s2+ z nowymi diodami XPL + SMO to marka nabrała niezłego rozpędu. Przyznam że jest to na plus, ale dalej nie ma nic innowacyjnego, a szkoda.
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Dobrze jest jak jest - Convoy nie musi być innowacyjny - jest jak stary ułożony adidas - pasuje do każdej ręki a każdy znajdzie swojego "świetlika" - popatrz na Imalenta czy Hajkelajta - ich latarki są mocno innowacyjne ale sterowniki różnie - co z tego że latara ma giga moc ale sterownik sie sypie bo jest niedopracowany - no ale co kto lubi, ważne że Convoy idzie "szybciej" bo stał ...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Nie musi, ale mógłby coś wydać innego niż wszyscy. Jak widać woli iść wolniej, ale stabilniej.
Haikelite to kojarzę że drivery nawalały, ale to wiem z teorii.
Imalent ma bestię 100k lumenów, ale to już naprawdę przerost formy nad treścią dla wielu użytkowników. Ciekawe jak z jej awaryjnością.
erikko
Posty: 5
Rejestracja: sobota 05 paź 2019, 12:44
Lokalizacja: Toruń

Post autor: erikko »

mnie tam osobiście brak innowacyjności w tym przypadku nie przeszkadza . Convoy to dla mnie przede wszystkim stabilność i solidność w trakcie użytkowania
ODPOWIEDZ