Sterownik LED obsługiwany microswitchem.

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
herakles pisze:Zwróciłeś na pewno uwagę, na mój pomysł wypełniania trybów. Daje to ogromną przewagę niż obecne latarki. Np. taki tryb, że latarka świeci na 30% i sobie pomryguje czasem 3 razy na 60%. Taki tryb typowo miejsko-wieczorny.
Ja np. stosuję procedury, którym przekazuje się informacje o czasie świecenia, czasie przerwy i jasności. Podejrzewam też, że większość z autorów programów, w których są mrugacze, tak robi.
Co do programowania przez fototranzystor, to jest on niepotrzebny, gdyż sama dioda generuje napięcie przy oświetleniu. Oparty o tą zasadę, jest gdzieś na forum projekt "elektronicznego znicza", tyle że tam jest to zjawisko wykorzystane do odróżnienia dnia i nocy.
Problemem, jest objętość samej procedury odczytującej, interpretującej i zapisującej informacje w pamięci...
Napisanie samego programu obsługi to "pryszcz" schody zaczynają się kiedy go się chce zmieścić w pamięci procka.

Z drugiej strony, zdecydowana większość użytkowników, kupujących latarki z zaawansowanymi możliwościami konfiguracji, bawi się na początku, potem ustawia optymalne dla siebie, i... użytkuje, zapominając o wodotryskach.
W innym temacie dałem Tobie linka do programowalnej latarki, no cóż, po ustawieniu wymrugania moich inicjałów morsem, latarka jest pokazywana jako ciekawostka.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
herakles
Posty: 20
Rejestracja: piątek 10 mar 2017, 18:17
Lokalizacja: Centrum

Post autor: herakles »

Pyra pisze:Co do programowania przez fototranzystor, to jest on niepotrzebny, gdyż sama dioda generuje napięcie przy oświetleniu.
Czy wystarczy światła z monitora na to zjawisko?
Pyra pisze:Problemem, jest objętość samej procedury odczytującej, interpretującej i zapisującej informacje w pamięci...
Napisanie samego programu obsługi to "pryszcz" schody zaczynają się kiedy go się chce zmieścić w pamięci procka.
Doskonale to rozumiem. Jednak zobacz w tym podejściu masz tylko diw rzeczy do oprogramowania, przełączanie trybów i świecenie, oraz programowanie, czyli odbieranie danych. Nie ma zliczania kliknięć, a jak 3 to a A jak 5 to B potem może być siedem, a na koniec osiem. Nie. Odbieramy zestaw danych, zapisujemy i koniec. Uproszczenie jest raczej totalne.
Pyra pisze:Z drugiej strony, zdecydowana większość użytkowników, kupujących latarki z zaawansowanymi możliwościami konfiguracji, bawi się na początku, potem ustawia optymalne dla siebie, i... użytkuje, zapominając o wodotryskach.
Pewnie, że tak. Nie mam wątpliwości, że po kilku dniach użytkowania ustawię sobie optymalny dla mnie tryb i będę używał. Ale żeby go ustawić potrzeba właśnie mieć jak.
Pyra pisze:W innym temacie dałem Tobie linka do programowalnej latarki, no cóż, po ustawieniu wymrugania moich inicjałów morsem, latarka jest pokazywana jako ciekawostka.
Fajna jest, ale nie ma mocy. No i ten guzik, muszę mieć to pod ręką.

Pozdrawiam.
mariano1133
Posty: 3
Rejestracja: sobota 03 mar 2018, 17:32
Lokalizacja: m-c podl.

Post autor: mariano1133 »

Witam, czy sterownik obsługiwany microswitchem będzie dostępny? planuję budowę kilku lampek do roweru tylko stosowanie mechanicznego przycisku on/off jest problematyczne bo są spore i nie zawsze wodoszczelne.
Mam sterownik w wersji 1.5 bardzo podoba mi się jego działanie i chciałbym mieć możliwość sterowania go malutkim przyciskiem.
Jeszcze gdyby też była by możliwość sterowania microswitchem sterownika extended v3.5 HE było by jeszcze lepiej
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Witam kolegę Mariano1133.
Sterownik pod microswitch jest dostępny w kilku wersjach, tutaj opis i oferta.
Wersja extended 3.5 pod przycisk niskoprądowy będzie dostępna w sierpniu, prace są na ukończeniu.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
mariano1133
Posty: 3
Rejestracja: sobota 03 mar 2018, 17:32
Lokalizacja: m-c podl.

Post autor: mariano1133 »

A to mogę sobie wybrać jakie mają być tryby, czy mam wybrać to co już jest? I czy np jedna sztuka będzie specjalnie programowana, bo tak chcę?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Tryby możesz sobie wybrać dowolne, specjalne opcje - zależy co masz na myśli, do ustalenia, zapraszam na mail lub PW.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
herakles
Posty: 20
Rejestracja: piątek 10 mar 2017, 18:17
Lokalizacja: Centrum

Post autor: herakles »

greg pisze:Witam kolegę Mariano1133.
Sterownik pod microswitch jest dostępny w kilku wersjach, tutaj opis i oferta.
Wersja extended 3.5 pod przycisk niskoprądowy będzie dostępna w sierpniu, prace są na ukończeniu.
Czy wersja 3.5 na guzik niskoprądowy jest już dostępna?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Jest w końcowej fazie testów u jednego z kolegów.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
herakles
Posty: 20
Rejestracja: piątek 10 mar 2017, 18:17
Lokalizacja: Centrum

Post autor: herakles »

greg pisze:Jest w końcowej fazie testów u jednego z kolegów.
A kiedy można będzie zamówić?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

A w przyszłym tygodniu.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
herakles
Posty: 20
Rejestracja: piątek 10 mar 2017, 18:17
Lokalizacja: Centrum

Post autor: herakles »

greg pisze:A w przyszłym tygodniu.
doskonale!
mariano1133
Posty: 3
Rejestracja: sobota 03 mar 2018, 17:32
Lokalizacja: m-c podl.

Post autor: mariano1133 »

Witam, czy sterownik na przycisk nisko prądowy w wersji programowalnej jest dostępny? Czy może nie będzie takiego?
ODPOWIEDZ