
Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Kupiłem przez przypadek taką latarkę w sieci popularnych supermarketów za około 10zł. Okazało się, że jest aluminiowa, szczelna i rozkręcana na kilka części i posiada światło boczne które świeci dokładnie tam, gdzie jest potrzebne. Decyzje o zrobieniu z niej czegoś lepszego podjąłem, gdy po wyjęciu koszyka na 3xAAA i wsadzeniu 18650 latarka okazała pełną współpracę. Mam kilka ogniw 18650 które przez swoją rezystancję wewnętrzną nadają się do zasilania mało prądowych odbiorników.
Do meritum. Chciałbym wymienić diodę na białą ciepłą (mam taką w convoy M2 - świeci na żółte, przyjemne dla mnie światło) i to byłby priorytet. Pytanie, jaką diodę powinienem kupić, co mogę jeszcze dołożyć, jak ją ulepszyć.
Przypominam, że latarka kosztowała 10zł z zestawem baterii ale jako, iż to projekt dla własnej satysfakcji aspekt pieniężny odstawmy na dalszy plan.
Pozdrawiam

