Laptop Dream Machines vs Lenovo

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Laptop Dream Machines vs Lenovo

Post autor: Mocarny »

Witajcie. Nie wiem czy to ok pytać o rzeczy nie latarkowe, ale laptop też świeci...ekranem. Ba, te mają nawet podświetlaną klawiaturę. No to myślę, że Pyra przepuści... :wink:

Do rzeczy: Myślę nad tymi dwoma modelami:
https://www.x-kom.pl/p/448348-notebook- ... ecyfikacja

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbo ... -w10.bhtml

Parametry podobne, Lenovo ma trochę lepsze.

Ale generalnie chodzi i o porównanie marek - która jest bardziej niezawodna, może ktoś coś słyszał, lepsze chłodzenie, podzespoły lepszej jakości itp.

Byłbym wdzięczny za uwagi odnośnie tych firm.
Ari93
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 15 lis 2016, 20:19
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Ari93 »

Ja bym jednak chyba postawił na polskiego producenta, procesor poprzedniej generacji ale raczej dużo niższej wydajności nie ma a wręcz może mieć lepszą jak w lenovo skopali chłodzenie dodatkowo w DS gpu ma 2GB a w lenovo rzekomo 3GB VRAMu co myślę ma już spore znaczenie w grach, 2 GB to chyba będzie za mało. Warto rzucić okiem na baterię, w DS jest wyraźnie większa.

Generalnie brałbym DS z tym że te 2GB w GPU... jeśli tylko te 2 masz do wyboru i zamierzasz grać w nowe produkcje to imo tylko Lenovo. (DS też jest obecnie niedostępny)

Po zakupie warto będzie pobawić się w undervolting procesora ;)
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Hmm słabo się znam żeby robić jakieś modyfikacje. DS to polska firma?

2GB nie przeszkadza, i tak będę mieć ogromny przeskok względem tego co mam teraz.

Granie raczej rzadko, częściej jakiś program graficzny. Generalnie chodzi mi o kupno laptopa na lata, że nawet jak coś się zepsuje to wymienię. W moim Lenovo bateria padła i jest wbudowana, więc wymiana droga.

Wincyj wypowiedzi mile widziane. Wincyj!
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

O jakim Wy DS mówicie ? DM ok, ale DS :?:

Ciężko porównać markę "z podwórka" do światowej, jeżeli chodzi o niezawodność. Na świecie (czytaj USA) Lenovo ma wzorowe wyniki niezawodności https://www.rescuecom.com/news-press-re ... eport.aspx Osobiście i tak zawsze uważam że dużo to kwestia sztuki na jaką się trafi.

DM taki polski jak Bierdonka... Wszystko teraz trzepane w Chinach. DM rebrandują jakieś chińskie Clevo i coś tam jeszcze. W sieci za dużo na ich temat nie ma, w stosunku do konkurenta tutaj. Ale nie ma co się dziwić, nie ta liga.
Tak dodatkowo możesz podpytać jeszcze na http://www.nhl.pl/ To forum typowo laptopowe, że tak powiem.
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

NHL? Byłem na tym forum kilka godzin. Potem poprosiłem admina o usunięcie konta. Już tam nigdy nie zawitam. Wiesz, że nazwa "Dream Machines" jest banowana? Nie można tam tego napisać. Po prostu się nie da. Nie można dać żadnego linku do strony z produktem. Nawet nazwy strony takiej jak x-kom nie można napisać. Banowane od razu. Możesz jedynie dać kod producenta laptopa. A admin polecił mi pisać "laptop jak w tytule" zamiast jego nazwy, a w tytule był kod cyferek i literek producenta... Nie lubię forów z owijaniem w bawełnę, typu "Portal aukcyjny na A..."
Wiesz jak wyglądał mój post po opublikowaniu?

"Witam, czy laptop *zablokowane* jest dobry?
Myślałem o takim ze strony *zablokowane*
Link: *zablokowane*
Jak z awaryjnością *zablokowane*? Nigdy nie słyszałem o tej marce."
Tak właśnie wyglądał mój post. Żenada, wybaczcie za określenie. Nie potrafię inaczej określić.

Tutaj walnąłem linki i nikt mi ich nie usuwa, "no bo to przecież reklama sklepu" i ja wgl mam umowę z tym sklepem a za hajs z reklam to już zmieniłem kraj, wybudowałem dom i posadziłem drzewo...

Ok to było niepotrzebne. Czytam o Lenovo już którąś stronkę i przewija się w 70% taki tekst: "Fatalny serwis". Coś w tym musi być.
Mój pierwszy Lenovo był tragiczny - martwe pixele, trzeszczy, klawisz odpadł, dalej nie pamiętam. Serwis jak to zobaczył to stwierdzili, że mi kasę oddadzą po prostu. Pewnie potem zaraz go spalili i patrzyli jak płonie.
Drugi Lenovo? Klawisz odpadł. Trzeci? Bateria padła po dwóch latach.

Dlatego pytam o tego DM - czy też słyszeliście o słabym serwisie lub dużej wadliwości?
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Skoro z Lenovo masz takie przygody to nie wiem po co bierzesz go pod uwagę. Szkoda czasu i nerwów.

Tego o tym forum nie wiedziałem. Ciekawe o co tam poszło z DM. Dzięki za informację.
Ari93
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 15 lis 2016, 20:19
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Ari93 »

Oczywiście DM a nie DS, nie potrafię wyjaśnić skąd się DS wzięło :P
Dziewczyna ma marketowego Lenovo półtorej roku... jeden martwy pixel i podświetlenie migocze przy niskich jasnościach i chyba z baterią zaczynają się powoli dziać dziwne rzeczy.
Z tym że to inna klasa produktów, te marketowe laptopy to chyba wszystkich producentów są kiepskie...

Co do DM nie wiem jak w tym modelu ale kiedyś czytałem o teście jakiegoś "flagowca" gdzie się chwalili znacznie lepszym chłodzeniem + ręcznym polerowaniu stopy radiatora i nałożeniu jakiejś lepszej pasty co solidnie zmniejszyło temperatury... jak w tym modelu jest? Nie znalazłem informacji ale chyba aż tak dopieszczony nie jest.

Wracając; "2GB nie przeszkadza, i tak będę mieć ogromny przeskok względem tego co mam teraz."
Przeskok przeskokiem ale w swoim już leciwym gf 960 mam 4GB i praktycznie zawsze użycie pamięci przekracza 2GB także... tym bardziej w kontekście laptopa na lata uderzałbym w 3GB. Nie wiem jak z programami graficznymi ale chyba tam też VRAM się przydaje.

Generalnie skoro tak sprawa stoi... poczekałbym na black friday i może coś się uda w jakiejś fajnej promocji wyhaczyć, jak nie to może coś z outletu np x-komu? Podobno idzie za fajne pieniądze dostać fajnego laptopa.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Odpuść te modele jeden to rebrand Clevo a Lenowo to nie to samo Lenowo co kiedyś, odkąd wykupili ich Chińczycy sypie się na potęgę a z serwisu wracają często w gorszym stanie niż wychodziły.
Jak chcesz dobrego laptopa to bierz Dell,HP, czy choćby Asus, ciężko je zajechać i mają bardzo dobry serwis. Proponuje też przejrzeć sprzęt poleasingowy bo w niższej cenie można kupić sprzęt z o wiele wyższej pułki i to w świetny stanie. Ostatnio tak kupowałem i jedyne co to klawiaturę musiałem wymienić bo miała luzy w mechanizmie motylkowym reszta jak z pudełka.
Ari93 pisze:poczekałbym na black friday
Nie ma co czekać wystarczy prześledzić wykres cen żeby się zorientować że u nas nie ma prawdziwego black friday, ceny przed tym dniem są windowane w górę żeby akurat tego dnia było z czego opuszczać a i tak często drożej wychodzi.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Ja mam złe wspomnienia z Asusem, które skreśliły go do końca życia. W nówce ze sklepu najpierw zepsuł się napęd, podam padła bateria a na koniec zawiasy i połamała się obudowa w miejscu uszkodzonych zawiasów. Po zakończeniu gwarancji laptop już do niczego się nie nadawał.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

Rysiu. pisze:Lenowo to nie to samo Lenowo co kiedyś, odkąd wykupili ich Chińczycy
Jeżeli mówimy o zwykłych laptopach Lenovo - tak, są słabsze.
Dziubek pisze:Na świecie (czytaj USA) Lenovo ma wzorowe wyniki niezawodności
I tu nie zapominajcie, że Lenovo to także seria ThinkPad - czyli komputery biznesowe. I do tych przyczepić się nie można, są w zasadzie nieawaryjne. Firma, w której pracuję, używa właśnie ThinkPadów, a że jestem z IT - nie widzę, żeby się psuły. Sam też kupując komputer dla siebie zamiast kupować nowego, kupiłem poleasingowego ThinpPada T540p z i7-4800Q (cyfra 8 oznacza górną półkę, 3 to prawie najniższa we wspomnianych laptopach...), 16GB pamięci RAM, SSD 256GB za... 1500zł i gwarancją na rok. Dokładając kolejne 1500zł kupisz naprawdę dobry, używany sprzęt z dedykowaną kartą graficzną wyższej klasy i matrycą FHD albo 3K, któremu nie straszne 10 lat pracy po 8h dziennie.
Rysiu. pisze:u nas nie ma prawdziwego black friday, ceny przed tym dniem są windowane w górę
Na Ceneo jest historia cen przy produkcie i tam widać, co się dzieje w ostatnich dniach :) Dla przykładu konsola PS4 (teraz 1100zł):
Obrazek
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
Agauy
Posty: 140
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 07:51
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Agauy »

Sam mam Clevo i jestem bardzo zadowolony. Maszyna bardzo solidna, łatwo rozbieralna. Ma dokładnie takie komponenty jak chciałem - bo kupiłem sam kadłubek i wszystko inne oddzielnie. Jest dość głośna, ale kupiłem wersję z procesorem desktopowym i włożyłem taki co bierze 95W - nie podoba mi się to ale nie jestem zaskoczony.
Peak Eiger Ultra XP-G2 S2
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Sosenia pisze:I tu nie zapominajcie, że Lenovo to także seria ThinkPad - czyli komputery biznesowe. I do tych przyczepić się nie można, są w zasadzie nieawaryjne.
Racja. ThinPad to jedyne co zostało dobre po wchłonięciu IBM-a przez Lenovo. Sprzęty brzydkie (te starsze modele), ale awaryjność mają wyjątkowo niską. Do dziś od groma polisingówek w sklepach, a modele stare jak diabli. Tyle że właśnie nie są one kierowane do "Kowalskiego" którego interesuje ładny wygląd, GTX-y na pokładzie, harman kardon w głośnikach itp.
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Dzięki za mnóstwo informacji! :)
Co do DM nie wiem jak w tym modelu ale kiedyś czytałem o teście jakiegoś "flagowca" gdzie się chwalili znacznie lepszym chłodzeniem + ręcznym polerowaniu stopy radiatora i nałożeniu jakiejś lepszej pasty co solidnie zmniejszyło temperatury... jak w tym modelu jest? Nie znalazłem informacji ale chyba aż tak dopieszczony nie jest.
Na stronie DM jest opcja wybrania lepszej pasty, ale ja chciałem kupić coś z marketu, tam na pewno jest zwykła pasta.
Lenowo to nie to samo Lenowo co kiedyś
Ok, czyli Lenovo odpada.
Lenovo to także seria ThinkPad - czyli komputery biznesowe. I do tych przyczepić się nie można
No chyba że znajdę ThinkPada. Miałem właśnie wrażenie, że są lepsze.
Sam mam Clevo i jestem bardzo zadowolony. Maszyna bardzo solidna, łatwo rozbieralna.
I ta rozbieralność mnie przekonuje. Jaki kadłubek kupiłeś? Taki co wygląda jak ten z mojego linku czy jakiś inny? Czytałem, że dużo zależy od kadłubka.
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Post autor: Sosenia »

Są ThinkPady z kartami GTX - ale jeszcze drogie, PLN 4500+. Za to z GT to już nie problem... Zapomniałem dodać, że w ThinkPadach nawet po ładnych kilku latach, nie ma problemu ze sterownikami - Laptop dedykowany do W8 śmiga w pełni i jeszcze miewa aktualizacje dla W10.
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
Agauy
Posty: 140
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 07:51
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Agauy »

n650du
Peak Eiger Ultra XP-G2 S2
ODPOWIEDZ