Latarki - analiza?

Najnowsze wiadomości ze świetlistych szlaków...
TOUAREG
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 10:37
Lokalizacja: POLSKA

Latarki - analiza?

Post autor: TOUAREG »

Dość poczytny portal, mający kilku niezłych analityków, np. do spraw bliskowschodnich, żyją z reklam najbogatszych światowych firm zbrojeniowych, wyświetlanych na kilku pokrewnych domenach, a tu taki kwiatek:

https://www.defence24.pl/latarki-taktyczne-olight

Jednym z elementów polskiego żołnierza przyszłości (Zaawansowany Indywidualny System Walki - ZISW TYTAN), jest "latarka osobista"
Nie widzę/znam polskiego producenta, czyżby zatem to było przygotowania do udziału olight'a?
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Co tu analizować - to że czasem upycha się reklamę szwedzkich Gripenów czy podwodnych 212A na ciekły tlen nie oznacza dla Kowalskiego co żre parówki z resztek piór nic ponadto że "rząd obiecał hulajnogi elektryczne".
Moim zdaniem portal jest bardzo poczytny - szczególnie sekcja Defence własnie gdzie analizy moim zdaniem są warte każdego pozytywnego komentarza - bardzo wnikliwe i celne uwagi tyczące uzbrojenia jako takiego a także konkretnych typów uzbrojenia - no ale to dalej ciekawostka - może i się dogadali i któreś z modeli wejdzie na stan posiadania armii naszej ale to gdybanie.
Zresztą o wejściu zadecyduje cena i ile komu wpadnie w łapę - jak to przy przetargach wojskowych.
Poza tematem - niedawno miałem w łapach ledlensera MT18 - ładny klocek i przede wszystkim zoom z supertechnologią TIR - mniamuśne osiągi teoretyczne i jakość wykonania, w praktyce zaś ... zjazd po 3 minutach z max 3000lm turbo na stałe 1000 lm (na zewnątrz 7-8 stopni) to mina mi zrzedła - sprawdziłem swojego modowanego Z1 z XHP50.2 i po 15 minutach dalej miałem 3,2A w diodę i ok. 2000 lm na wyjściu - szczerze powiem że mocno zjechałem lensera bo 800 zł za kloca który wprawdzie technologicznie jest hajtech ale osiągi mocno wątpliwe bo szybko zbijane - nawet najlepszy/najdroższy moim zdaniem oldskulowy zoom wersja Z1 za 250 zł (może trochę bardziej skomplikowany bo trzeba kręcić) jest bardziej przyjazny niż lenser ...
Stąd czy olajt wlezie do wojska czy nie - cokolwiek by wzięli będzie dobre ;) byle miało atest ...
TOUAREG
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 10:37
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: TOUAREG »

Chodzi mi o to że nie jest to żadna ANALIZA, jak w tytule tego artykułu, poza wstępem to materiał promocyjny.

Może za krótko/źle szukałem - "Konsorcjum opracowujące polskiego żołnierza przyszłości Tytan obejmuje spółkę PCO będącą liderem oraz PIT-Radwar, Fabrykę Broni Łucznik-Radom, Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol, WB Electronics i Radmor (wchodzące w skład Grupy WB), Mesko, Zakłady Metalowe Dezamet, Wojskową Akademię Techniczną, Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej, Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii, Zakłady Mechaniczne Tarnów i Polski Holding Obronny"
Tekst pochodzi z Magazynu Militarnego MILMAG.

Jak pisałem wczesniej, pośród tych firm nie widzę potencjalnego producenta oświetlenia.
Nie wiem czy u nas jest tak jak (było?) w USA - sprzęt musi być produkowany w kraju macierzystym.

Tak na marginesie, teoria spiskowa (wzorem 5G) - gdy zobaczyłem tytuł przedmiotowego artykułu, pomyślałem że będzie mowa o ryzyku (ukrytym czipem), w razie "W," zdalnego unieruchomienia tych latarek na zlecenie armii/rządu PRC :cool:
ODPOWIEDZ