Latarka do 200 zł dla leśnika i myśliwego

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Łukasz1291
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2015, 20:18
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Łukasz1291 »

Witam wszystkich Forumowiczów.
Od kilku lat jestem użytkownikiem Led Lenser P7. Po około 1 roku użytkowania wysiadł 10% tryb świecenia. Dało się jednak z tym jakoś żyć...do wczoraj. Latarka świeci teraz tylko gdy trzymam przycisk. Miernik pokazał, że to włącznik.
Chciałbym zatem zapytać czy jest możliwość naprawy tej latarki i może przy okazji wymiany diody? Jeśli tak to kto byłby w stanie to zrobić i czy to ma sens?
Jestem również zdecydowany na zakup drugiej latarki. Jestem myśliwym i ma to być latarka do lasu i na pole. Myślałem o Canvoy C8 ale zainteresował mnie ten CONVOY BD01. W tym ogłoszeniu wygląda całkiem fajnie. I co Wy na to? :wink:
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Włącznik możesz po prostu wymienić na nowy jeżeli jest do niego dostęp. Moim zdaniem nie ma sensu kupować BD01, ponieważ jest dwa razy droższy a będzie świecił podobnie do c8 tylko ma więcej bajerów.

[ Dodano: 19 Styczeń 2015, 21:59 ]
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=6729

[ Dodano: 19 Styczeń 2015, 22:00 ]
Myślę że możesz próbować pytanie tylko czy się do środka wszystko zmieści i czy będzie się opłacało. ;)
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

Łukasz1291 pisze:Witam wszystkich Forumowiczów.
Od kilku lat jestem użytkownikiem Led Lenser P7. Po około 1 roku użytkowania wysiadł 10% tryb świecenia. Dało się jednak z tym jakoś żyć...do wczoraj. Latarka świeci teraz tylko gdy trzymam przycisk. Miernik pokazał, że to włącznik.
Tak z ciekawości: używałeś zwykłych (zwyczajnych alkaicznych, a nie litowych) baterii, czy może akku (NiMh) ?
Awatar użytkownika
Machnac
Posty: 15
Rejestracja: piątek 09 sty 2015, 20:46
Lokalizacja: Jadwisin n/Narwią

Post autor: Machnac »

Piszesz że po roku użytkowania padła, a nie ma jeszcze gwarancji?
Olight - M22
MacTronic - Scream 243 i 750, Epic, Noise500, Walle, BRIGHT EYE plus stare Titany i inne
Led Lenser - M3R, K2, K1
Energizer, Duracell, Philips - wspomnienie zeszłego stulecia :-)
Łukasz1291
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2015, 20:18
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Łukasz1291 »

Machnac pisze:Piszesz że po roku użytkowania padła, a nie ma jeszcze gwarancji?
Po roku padł tryb 10% a całkowicie przełącznik padł po trzech czy czterech latach. Nie mam już papierów nawet od latarki.
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

Łukasz1291 pisze:Po roku padł tryb 10% a całkowicie przełącznik padł po trzech czy czterech latach. Nie mam już papierów nawet od latarki.
Czy używałeś akumulatorków, czy zwykłych baterii?
Łukasz1291
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2015, 20:18
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Łukasz1291 »

Kyle pisze:
Łukasz1291 pisze:Po roku padł tryb 10% a całkowicie przełącznik padł po trzech czy czterech latach. Nie mam już papierów nawet od latarki.
Czy używałeś akumulatorków, czy zwykłych baterii?
Baterii tylko na początku. Szybko zakupiłem akumulatorki.
pozdr
kudu
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 25 lis 2019, 14:00
Lokalizacja: polska

Post autor: kudu »

Witam serdecznie wszystkich, co powiecie o Mt 10 ledlanser w katalogu 399 na promocji bywa 225 i do tego filtry.do obserwacji zwierząt.na 1865 czy coś innego z filtrami?
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

kudu pisze:co powiecie o Mt 10 ledlanser
Miałem 4 różne LED Lensery ( P7.2, P6X, M7R, T7M ).
W tym modele z cyfrowym sterowaniem, bo tylko takie LED Lensery nie padają przy akumulatorkach ( 3 ostatnie z wymienionych). LED Lenser charakteryzowały się fatalnie działającą stabilizacją (po np. kilkudziesięciu sekundach układ przygaszał latarkę np. do 40% mocy, co widać organoleptycznie i w pomiarach - niezależnie czy mamy aktywny tryb "Save Energy" czy "Constant Current Mode" i nie ważne czy mamy tryb wysoki, czy niski). Dodatkowo latarki te mają regulację jasności przez PWM (migają na niższych jasnościach, czego łatwo nie widać, ale szybciej męczy oczy). No i dodatkowo mają dosyć trupie światło (zimne/wysoka temp. barwowa). Z tego co pamiętam problem ten występuje też w MT10.


ps. w tych pomiarach widać, jak szybko MT10 przygasza jasność, która później nawet stabilna nie jest, bo dalej przygasa:
https://www.lilahand.de/2017/04/12/lauf ... rx-vs-p7r/

Osobiście przesiadłem się na Fenix FD45 - technologicznie ta latarka zabija LED Lenser, bo:
- ma stabilne światło = nie miga przy niższych jasnościach
- ma neutralne światło, w okolicach 4000K, realnie może niewiele ponad (czyli nie jest trupie)
- ma doskonałą stabilizację jasności (najwyżej w najwyższym trybie jak zadziała zabezpieczenie termiczne, to ją po jakimś czasie nieco przygasi)
- w ogóle ma kontrolę temperatury diody (dla porównania LED Lenser działa "na pałę", czyli zawsze przygasza po jakimś zaprogramowanym czasie)

... także, jak chcesz porządnego, markowego zoom, to kup lepiej coś od Fenix z serii FD (obecnie w ofercie jest tylko Fenix FD30 i Fenix FD41 - te latarki technicznie to klasa wyżej od LED Lenser ze zrytą elektroniką). FD30 i FD41 mają raczej standardową temp. barwową, a nie neutralną jak FD45 / FD65.

ps. widzę, że niektóre sklepy mogą mieć jeszcze FD45 (zasilanie 4xAA) i FD65 (4x 18650) - szkoda, że wycofują te modele (bo miały fajne, NIEtrupie światło)
Łukasz1291 pisze: Baterii tylko na początku. Szybko zakupiłem akumulatorki.
Czyli faktycznie stosowanie akumulatorków w LedLenser do tego nieprzystosowanych je zabija - jestem Ci wdzięczny, że to doświadczalnie udowodniłeś.

Także zakup takich latarek jak popularny P7 (dawniej P7.2) to jak widać kiepski pomysł, jak ktoś chce w tym używać akumulatorków.
Ostatnio zmieniony czwartek 05 gru 2019, 09:07 przez Kyle, łącznie zmieniany 3 razy.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Te co padają na akumulatorach nie mają żadnego sterownika, są skrajnie proste technicznie a kosztują straszne pieniądze. Lepiej kupić coś z polecanych tu na forum, będzie znacznie więcej światła.
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

plecho1 pisze:Te co padają na akumulatorach nie mają żadnego sterownika,
Dokładnie tak. Można je rozpoznać po tym, że nie mają w folderach reklamowych LED Lensera "znaczka"/"technologii" SLT (cyfrowego układu sterującego, tak nazywanego przez LED Lenser, a jest to skrót od Smart Light Technology)
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Jeśli szukasz czegoś prostego ale bez filtrów do obserwacji "wszystkiego" i do tego w sposób punktowy (dosłownie - bez rozpraszania światła na boki) to dobry "myśliwski zoom" wielokolorowy da CI to czego szukasz.
Przykładowo http://budgetlightforum.com/node/70397 (a tu https://www.taschenlampen-forum.de/thre ... ben.72495/ test słowny i tu https://www.youtube.com/watch?v=3oUIefIbrZ4 test jutubowy)
- lampka spora ale pokazuje o co chodzi w pomyśle. Pokazane "punktowe" wiązki są tylko przykładowe bo "od lasera do pola" można ustawić odpowiednio soczewkę i da się uzyskać dowolną średnicę plamy do oświetlanego obszaru a co za tym idzie "dokładność" celowania.
Dodatkowo z praktyki lepszym choć "mniej szybkim" w ustawieniu jest "kręcone" ustawianie głowicy bo nie lata przy przypadkowych ruchach ręka i jest przy okazji lepsze dla odprowadzania ciepła.
Da się oczywiście taka latarkę zrobić wykorzystując "lepsze" hosty i wsadzając np. takie coś http://kaidomain.com/Flashlight-DIY-and ... ED-Emitter i odpowiedni sterownik ale to trochę pracy - najwygodniej wykorzystać gotowce jak ten zoom wyżej (najlepszy pomysł moim zdaniem) lub mniejsze ale i krótkozasięgowe np. http://kaidomain.com/KDLITKER-E6-w-Trip ... Flashlight
Ostatnio zmieniony czwartek 05 gru 2019, 19:19 przez Mociumpel, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ