Trójkolorowy S2+

co i jak zrobiłem...
MarcinSRK
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2019, 14:33
Lokalizacja: CK

Trójkolorowy S2+

Post autor: MarcinSRK »

Cześć! Mój pierwszy post z modyfikacją więc proszę nie bić :wink:
Jakiś czas temu znalazłem na Ali ofertę sterownika oraz płytki z trzema diodami Cree XP-E2.
Niewiele myśląc zamówiłem ten zestaw z myślą o stworzeniu niezłego ulepa.
Sterownik i płytka z diodami mają 20mm średnicy więc upakowanie ich w Convoya wymagało trochę gimnastyki.
Obrazek
Pigułe musiałem pozbawić górnego rantu i wywiercić otwór w środku.
Obrazek
Płytka sterownika ma niemal tą samą średnicę co piguła (co wykluczyło lutowanie), więc po wkręceniu jej w tubus płytkę sterownika zabezpieczyłem segerem.
Obrazek
Efekt końcowy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przepraszam za słabą jakość zdjęć :-)
Linki do Ali gdyby ktoś był zainteresowany:

Kod: Zaznacz cały

https://pl.aliexpress.com/item/32830866758.html

Kod: Zaznacz cały

https://pl.aliexpress.com/item/32834862361.html
PS.: Dodam tylko, że ta modyfikacja to tylko eksperyment, wiem, że praktycznych zastosować ten ulep raczej nie ma :-D
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Nie ma się co kłopotać - każdy kiedyś zaczynał - nawet bardzo zaawansowani moderzy lubią sobie wymyślić jakąś bzdurę do szafy (w sensie zrobią wstydzą się i do szafy schowają) ...
Druga sprawa - modzenie to droga do własnych nietypowych często lepszych i wygodniejszych rozwiązań niż kupne, niestety zazwyczaj droższe od nich ze względu na jednostkowość zakupów i indywidualne dopasowanie (np. host Convoya S2+ to ok. 10 dolarów a za tyle można kupić w promocji cała latarkę), ale w zamian zyskuje się np. nietypowa barwę światła albo mini throver na 18350 o zasięgu 400m ...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Brawo ! Liczą się chęci.
Czy zastosowań praktycznych nie ma, wyjdzie w praniu. Może to początek nowego modera na forum ;)
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Ja już znalazłem jedno zastosowanie, malowanie światłem :D
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
MarcinSRK
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2019, 14:33
Lokalizacja: CK

Post autor: MarcinSRK »

Mociumpel - No właśnie moja pierwsza modyfikacją była zmiana OP na SMO i zdjęcie soczewki z diody co dało zadziwiającą zmianę barwy z 6000K na około 3000K(nie wiem jakim cudem :-D)
Dziubek - Dzięki :-) Moderem to może nie, moje modyfikacje to do tej pory proste rzeczy jak zmiana optyki, driverów, przerzucanie diod na miedziane podłoże. Czyli z grubsza to co wszyscy już tu przerabiali. Ale będę wrzucał takie ulepy jak ten wyżej, może komuś się spodoba :-D
Rysiu. - O! To jest dobry pomysł! :-) Muszę się tego nauczyć.

Podsumowanie po trzech tygodniach:
- driver niestety nie ma zabezpieczenia przed nadmiernym rozładowaniem ogniwa
- czerwona dioda daje niesamowicie jadowite światło, ciężko tego używać
- niebieski strasznie bije UV

Przyszedł mi drugi taki zestaw i teraz zastanawiam się co za ulepa zrobić. Mam dwa pomysły:
1 - wymienić diody Cree na Luminus z serii SST-10, także RGB i porównać barwy światła z Cree
2 - wymienić diody na Luminus SST-20 lub Cree o różnej barwie światła, np.: 6500K, 5000K i 4000K
No chyba, że wy macie jakiś pomysł.
Ostatnio zmieniony wtorek 10 gru 2019, 17:14 przez MarcinSRK, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ