Astrolux EC01 - nie działa po włożeniu ogniwa

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Franca
Posty: 4
Rejestracja: sobota 14 gru 2019, 14:35
Lokalizacja: Kępno

Astrolux EC01 - nie działa po włożeniu ogniwa

Post autor: Franca »

Witam Wszystkich

Zakupiłem sobie latareczkę Astrolux EC01. I niestety pojawił się od razu problem.
Latarka nie działa po włożeniu ogniwa 21700 lub 18650.
Ogniwo można ładować bezpośrednio poprzez latarkę, zasilając ją kablem USB-C.
No i niestety latarka nie ładuje ogniwa.
Podłączając kabel USB-C, latarka błyska, dając znak, że ma zasilanie i poprzez kabel USB-C działa normalnie. Ale po włożeniu ogniwa 21700 lub adaptera i 18650 nic się nie dzieje. Latarka nie daje znaku błyśnięcia, że ma zasilanie.
Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem?
Niestety ale chyba nie da się jej rozebrać, żeby sprawdzić, co siedzi w środku. A może się mylę. Mam nadzieję, że znajdę tutaj pomoc.
Latarka zamówiona na BG i zgłosiłem od razu reklamację.

Pozdrawiam
Franca
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Czy po włożeniu ogniwa pali Ci się światełko we włączniku? Jeśli nie to możliwe że masz za słabo dokręconą dupkę. Latarka składa się z 3 części - odkręcanej głowicy, korpusu i dupki - rozkręć je i oczyść widoczne aluminiowe brzegi (np. kręcąc je w jakiejś szmacie czystej) - chodzi o "przetarcie styków" - potem skręć je mocno - szczególnie dupkę do korpusu - powinien Ci sie zapalic włącznik - na czerwono lub zielono.
Jeśli to nie pomogło masz uwalony sterownik - czyli reklamacja.
Franca
Posty: 4
Rejestracja: sobota 14 gru 2019, 14:35
Lokalizacja: Kępno

Post autor: Franca »

Wyjąłem uszczelkę i działa...okazało się, że małe rączki dały uszczelkę nie w to miejsce i dupka nie stykała. Przełożyłem uszczelkę w prawidłowe miejsce i jest ok.

A już myślałem, że 2 miesiące czekania się nie opłaciły ;)

Temat można zamknąć :)
Awatar użytkownika
Yantar
Posty: 74
Rejestracja: niedziela 13 sie 2017, 13:18
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Yantar »

...a propos:
2 miesiące czekania
Jak długo dokładnie czekałeś, kiedy zamówiłeś? moje zamówienie z 31.10 jeszcze nie doszło.
Serdecznie pozdrawiam
Jacek / Yantar
Franca
Posty: 4
Rejestracja: sobota 14 gru 2019, 14:35
Lokalizacja: Kępno

Post autor: Franca »

Zamówiłem dokładnie 24.10 wysyłka Air Parcel Registered - innej nie było.
Przeważnie biorę Priority Direct Mail albo EU Priority - w moim przypadku EU to GLS i brak opłat w postaci VAT.

PDM - 2 tygodnie idą przeważnie.
APR - rekord w 9 dni.
EU - rekord następnego dnia :)
Serkules
Posty: 323
Rejestracja: sobota 19 sty 2008, 21:16
Lokalizacja: Świdnica Śl.

Post autor: Serkules »

Witam,

Nie chcę tworzyć niepotrzebnie nowego tematu. Zamówiłem tą latarkę a w międzyczasie planuję parę przeróbek. Niestety nigdzie w sieci nie mogę znaleźć interesujące mnie wymiary. Potrzebuję zmierzyć tył "dupki" a konkretnie wewnętrzną średnicę tego rowka oraz zewnętrzną średnicę tuby na baterię w najwęższym miejscu czyli rowek tuż przy "dupce". Byłbym wdzięczny jakby ktoś to zmierzył.

Pozdrawiam

Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek 07 sty 2020, 09:10 przez Serkules, łącznie zmieniany 1 raz.
Thrower to nie wszystko - czasem trzeba światła blisko ;)
Awatar użytkownika
Yantar
Posty: 74
Rejestracja: niedziela 13 sie 2017, 13:18
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Yantar »

Moja jeszcze nie doszła... "Shipped Nov/09/2019 08:26:00", więc zaraz będzie 2 miesiące czekania.
Serdecznie pozdrawiam
Jacek / Yantar
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

Nie obiecuję bo na chwilę obecną planów już mam na całe popołudnie wraz z wieczorem ale postaram się wygospodarować te 10 minut na pomiary i wklepanie posta :wink:
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
ViP3R
Posty: 62
Rejestracja: niedziela 26 sie 2018, 02:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ViP3R »

A 16,5 mm na górze i 18 mm na dole - tam jest stożek
B około 24 mm
C około 25,5 mm
D około 5,5 mm

Niestety nie mam suwmiarki więc stopa błędu może być taka jak na oko ;)
Serkules
Posty: 323
Rejestracja: sobota 19 sty 2008, 21:16
Lokalizacja: Świdnica Śl.

Post autor: Serkules »

Dzięki wielkie za pomiary. Planuję zamontować klips do noszenia w kieszeni oraz pierścień magnetyczny na "dupce". Chciałem zamówić już wcześniej części i zmontować całość jak przyjdzie latarka.

Klips z Aliexpress:

https://www.aliexpress.com/item/3296715 ... 4c4dDwVkl3

Ma mniejszą średnicę montażową (21,5mm) ale spróbuję trochę rozgiąć i być może uda się wpasować.

Pierścień magnetyczny:

https://www.aliexpress.com/item/3298557 ... OT6Wb&mp=1

Ma nieco zbyt małą średnicę wewnętrzną (13mm) ale przy wysokości 3mm pierścienia prawdopodobnie wystarczy lekko przetoczyć wysepkę wewnątrz i powinien pasować. Zewnętrzna średnica 23mm będzie dobra. Magnes zamontuję na silikon.

Będzie jeszcze mod sprężynek, bo przy tym prądzie to styk musi być bardzo pewny i być może zmienię gumkę włącznika na GITD. Reszta zmian to zależy, gdzie coś ciekawego podpatrzę ;)
Thrower to nie wszystko - czasem trzeba światła blisko ;)
ODPOWIEDZ