Zapytanie o modyfikację balingtona

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
borg18
Posty: 2
Rejestracja: piątek 20 gru 2019, 14:44
Lokalizacja: Kraków

Zapytanie o modyfikację balingtona

Post autor: borg18 »

Witam, jestem tu nowy i jest to mój pierwszy post, dlatego chciałem się przywitać! :))

Ostatnio kupiłem tacie latarkę szperacza z zoomem, wiem, że nie mają one dobrej opini ale cóż tata lubi zoomy.. Sam ma convoysa s2 i dobrze się sprawuje.

Moje pytanie brzmi czy można jakoś ulepszyć owego szperacza aby wiązka swiatła miała większy zasięg? większy okrąg swiecenia?

Mocowo jest ok czasami przebija convoya, lecz ma słaby zasięg boczny.

Po rozebraniu latarki widzimy:
Obrazek

Obrazek

Pisałem już na elektrodzie w sprawie tej latarki więc pozwolsobie zacytować.

Dlaczego producent nie zastosował, jakiegokolwiek odbicia lustrzanego, nawet "giętkiego lustra", otoczka latarki to metal, rozumiem, że sam środek jest miedziany i odprowadza ciepło ale dalsza część mogłaby być wyłożona "lustrem"
Pytanie do Was czy to poprawiłoby efektowność świecenia?


Druga sprawa soczewka.. dlaczego producent nie zastosował całej przezroczystej otoczki, która otacza soczewkę? a zastosował "matowy plastik" który o wiele mniej przepuszcza światło .
Pytanie do Was, czy gdybym Znalazł taką samą soczewkę, bez matowej osłonki, to wzrosłaby efektywność pola świecenia?
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Ponieważ jestem fanem zoomów to podpowiem że kupując badziewnego zooma otrzymasz równie badziewne osiągi - aby otrzymać coś porównywalnego z osiągami do TYPOWEJ latarki danego typu (thrower - daleki zasięg, flooder/zalewacz - krótki zasięg) - bo TYPOWA latarka reflektorowa jest specem w którejś z tych dwóch - musisz prawie podwoić osiągi wyjściowe dla zooma. Czyli aby klasyczny soczewkowo-asferyczny zoom miał mocno średnie osiągi jako thrower lub flooder to porównując do typowego Convoya S2+ z "mocą" 800-900 lumenów musisz mieć zooma o wydajności 1500-1800 lm.
Krótko zoom musi być sam z siebie mocny aby zatuszował wady jakie posiada - czyli jak baba - musi być dwa razy lepsza aby zarobiła na tym samym stanowisku tyle samo co przeciętny facet ;).
Przy czym zoom jest JEDNOCZEŚNIE albo throwerem lub flooderem - bo ma zoom ;) - to jest jego podstawowa zaleta, ale ma duże straty na optyce, tym wiekszę im mniejsza soczewka i ma dłuższy wysuw.
Modzenie tego czegoś co ma ojciec ma sens tylko wtedy jeśli to obiekt naukowy i uczysz się, lub ma ona wartość sentymentalną - znajdowanie "jakiejś" soczewki lub modzenie tego czegoś a jest nieekonomiczne, a łudzenie sie że tak nie jest jest głupotą ...
Kup ojcu z okazji świat bardzo fajnego zooma np. https://www.aliexpress.com/item/4000448489466.html plus ogniwo https://www.aliexpress.com/item/33037366188.html plus ładowarkę https://www.aliexpress.com/item/32855399098.html a otrzymasz bardzo dobrego klasycznego zooma prosto z pudełka i bez konieczności zmian jakichkolwiek ...

W przypadku zoomów dodatkowy "reflektorek" nie tyle pogarsza co niepotrzebnie wnosi brzydkie niechętnie widziane odblaski widziane jako "okręgi wtórne" na ścianie - w zoomie kółko ma być czyste co najwyżej z naleciałościami ale delikatnymi. Zoom z brzydkimi refleksami jest uznawany za badziewny.
Ogólnie - aby "Zachwycać się" zoomem trzeba zrozumieć istotę jego "sposobu świecenia" i pod to modelować swój ideał zooma.
Tutaj takie moje wypociny viewtopic.php?t=20056 i jakaś latarka typu zoom (jedna z najmniejszych na ogniwo 26650 - obecnie po kolejnych i kolejnych modach 1,8 klumenów ma ;)
borg18
Posty: 2
Rejestracja: piątek 20 gru 2019, 14:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: borg18 »

dziekuje za zainteresowanie, poszukam owego modelu na allegro, chociaż jak widze tylko na alli jest dostępne, a czy nie ma u nas jakiegoś dostępnego odpowiednika? nigdy nie kupowałem nic na alli ;p
Awatar użytkownika
Yantar
Posty: 74
Rejestracja: niedziela 13 sie 2017, 13:18
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Yantar »

Zamawiasz, płacisz, czekasz, mija miesiąc więc zapominasz, a potem nagle niespodzianka, jest - prezent od siebie samego z przeszłości :wink: Jak widzisz, 4 zamówienia, jedno z nich to moje.
Serdecznie pozdrawiam
Jacek / Yantar
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Niby ta soczewka ma dużą średnicę. Ale to tylko pozory, bo wykorzystany jest tylko środek. Gdyby była to normalna soczewka o całej powierzchni. To pewno by dało większego kopa. Zobacz jak to wygląda w Jaxman Z1 / CPF Cometa 2016. Nie wiem co to jest za zoom. Ale ta soczewka to porażka.
ODPOWIEDZ