Upgrade po latach Wolf-Eyes Nite Hunter (latarka sapera)

problemy z doborem podzespołów, elementów, przeróbkami itp., czyli jak zrobić to co sobie wymyśliłem
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Mociumpel, Ja nie jestem elektrykiem instalatorem i tu akurat wszystkiego uczyłem się od podstaw... Nawet muszę przyznać, że Pyra dopiero mnie uświadomił w kwestii orientacji S-ek w pionie :oops: Nikt nie rodzi się alfą i omegą, ale spoko, już nabrałem "ogłady" w temacie ;)

PS. Trzeba będzie to zdaje się wydzielić z tematu latarki sapera :)

PS2. Na BLF zazwyczaj zaglądam aby coś sprzedać, a nie szukać tam inspiracji.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Claymore
Posty: 91
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 11:49
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Claymore »

Mociumpel, Ok, jak już coś wykombinujesz daj znać :mrgreen:
Ja i tak jeszcze dalekooo :wink:
Pozdrawiam.
Obrazek
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Ok - jak co przyjdzie i wsadzę w latarkę i przejrzę Twój stary temat podpowiem czy warto wymieniać czy jeszcze czekać.
Osobiście bym radził poczekać bo to sezon na wysyp nowości a jest kilka ciekawostek które sprawią że co najmniej 2x lepsza rzecz wyjdzie - wtedy o ile masz sprawny sprzęt (w sensie latara sprawna) to się ino leda wymieni.
Co zaś do zdjęcia - i tak Cię rozpoznaję po sposobie wiązania sznurówek ;)
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Bocian pisze:Mociumpel, miło, widziałeś mój wiatrak ;) Jak zapewne zauważyłeś, nikt specjalnie tego nie skomentował i od tamtego czasu się zastanawiam, czy temat nieatrakcyjny, że słowa nikt nie napisze...
Bocian nikt nie komentuje, bo mało kto ma z tym styczność, mało kto ma możliwość zamontować sobie taką instlację, czasem ograniczeniem są finanse. Bez jakiegokolwiek dofinansowania samodzielny (finansowanie) montaż fotovoltaiki lub wiatraka jest mało opłacalny.
Twoja instalacja jest ciekawa a co ważniejsze działa. Też mi chodzi po głowie coś zupełnie amatorskiego i mam nadzieję, że w końcu coś zacznie się dziać (muszę czekać aż mi dach zrobią).

Pzdr
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Nie świeci ta latarka trochę za bardzo na prawo przez umiejscowienie jej z boku? Wyregulowałeś ją jakoś, żeby świeciła w punkt strzału? Tak z ciekawości pytam. W broni krótkiej pewnie nie miałoby to znaczenia, ale beryl dość daleko sięga. Nie przeszkadza Tobie to?
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Przecież latarka nie jest do oświetlania celu :| z karabinka ...
Pewnikiem jako że ma w łapie broń to łatwiej mu oświetlać miejsce "paczania" bronią niż latarką ;) czyli angażując 3 rękę której nie ma ...
Ostatnio zmieniony niedziela 28 paź 2018, 08:28 przez Mociumpel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Jedna z życiowych zagwozdek wyjaśniona, dzięki za info. Wyobrażałem sobie używanie tej latarki jak na tych wszechobecnych w internetach filmikach pokazujących akcje policjantów z USA. Stoją i mierzą z broni w agresora jednocześnie oślepiając go latarkami.
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Filmy akcji z USA są przereklamowane choć fajnie się je ogląda bo w 10 minut akcji dzieje się tyle co w 10 filmach polskich.
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Nie miałem na myśli filmów pełnometrażowych, ani żadnych wyreżyserowanych, tylko takich autentycznych uwiecznionych kamerami na kaskach/ mundurach funkcjonariuszy. Sporo tego na różnych LiveLeakach itp...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Borsuczy pisze:...akcje policjantów z USA. Stoją i mierzą z broni w agresora jednocześnie oślepiając go latarkami.
Zgadnij w co celuje "agresor"?
Podpowiem, w światełko...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

No więc tak:
1. ta dioda https://led4power.com/product/new-osram ... dtp-mcpcb/ wsadzona w to https://pl.aliexpress.com/item/Waterpro ... 82937.html i pędzona tym https://led4power.com/product/ld-a4-2-1 ... ht-driver/ na 4,5A (wedle tego rysunku https://farm2.staticflickr.com/1932/437 ... 59e7_o.jpg 4,5A to max. efektywny prąd)
2. wg wyliczeń sufitowych dioda wypluwa ok 720 lumenów w trybie zalewowym i 540 lm w trybie skupionym.
3. strata ilości lumenów przy 4,5A z 900 lm do 720 lm to 20% (zakładam że 10% na soczewce i 10% na straty wewnętrzne - inne) i w skupionym 540 lm co daje kolejne względne 25% (razem ok. 40% realnych)
4. i teraz wartość bezwzględna - przy w miarę starannym wycentrowaniu uzyskujemy ok. 35000 luxów z 3 metrów co daje ok. 315 000 candeli - w zaokrągleniu 300 000 cd i ok. 1100 metrów zasięgu (wyliczeniowego do 0,25 luxa)

TO tyle na początek - wstępnie czy warto zamieniać na nową diodę - to zależy od wielu czynników - jeśli sumować kompleksowo to warto bo nowa latarka (nawet UF-1407) powinna dać ok. 25-40% kopa (nieco większym prądem, stabilizacją i wydajnością samą czystą) ale niestety barwa dzienna biała ok. 5800-6000K przy czym jest to "czysta biel".
Uwzględniając sama diodę to jej przewaga w wydajności przy "tych samych amperach" co XP-G2 S4 nie poraża (kilka % - przynajmniej ten bin co jest jako jedyny obecnie dostępny - z czasem będzie lepiej), za to Oslon daje się pędzić wyżej z zachowaniem pełnej stabilizacji przy 4,5A na bardzo bardzo długo.
Dodatkowo posadzona jest na bardzo dobrym podłożu i z czasem z ciepłem nie traci prawie wcale na sile światła.

Z czasem będzie osobna "recenzja" porównawcza z inna diodą.

Tutaj wstępne wyniki eksperymentu www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=262248
Awatar użytkownika
Claymore
Posty: 91
Rejestracja: czwartek 22 sie 2013, 11:49
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Claymore »

Borsuczy pisze:Nie świeci ta latarka trochę za bardzo na prawo przez umiejscowienie jej z boku? Wyregulowałeś ją jakoś, żeby świeciła w punkt strzału? Tak z ciekawości pytam. W broni krótkiej pewnie nie miałoby to znaczenia, ale beryl dość daleko sięga. Nie przeszkadza Tobie to?
Powiem Ci, że z każdej odległości powyżej 2-3m spokojnie oświetla obiekt w który celuję jest zamontowana na oryginalnej szynie broni, równolegle z lufą, z wykorzystaniem dobrej jakości metalowego montażu.
ODPOWIEDZ