Oświetlenie okapu..

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
LubMich
Posty: 14
Rejestracja: środa 08 paź 2014, 15:17
Lokalizacja: Krakow/Warszawa

Oświetlenie okapu..

Post autor: LubMich »

Hej.. mam prośbę o pomoc.. składam sobie okap kucheny takie powiedzmy pełne DIY ..

Od spodu filtry tłuszczowie miały być osłonięte pokrywą z przetłoczeniem na listwę LED.. ale przetłoczenie zapomniało się wykonać i dostałem gładką blachę.

Chce teraz wykombiować oświetlenie.. blacha ma 1mm grubości - dystans do filtrów chcę jak najmniejszy najlepiej ok 5mm.

Z gotowych żarówek widziałem coś takiego:
http://www.ledlumen.pl/produkt-2569-gx53.html
z czego ten klosz mgłbym wysunąć przed blachę - robi się dystans pewno ok 15mm. trochę dużo.. cały okap wyszedł mi teraz poniżej 30mm grubości..

można by było wyciąć otwory pod same diody i umieścić na tej pokrywie diody bezpośrednio - albo przez jakiś holder.. zazwyczaj od przodu są podłączenia.. i całość przekrć blachą alu powiedzmy 2mm jako chłodzenie. wtedy są szanse na grubość ok 5mm

Sam power led daje trochę ostry punkt.. nie wiem czy to nie będzie denerwować.. może jakieś moduły z kilkoma diodami..?

Pokrywa ma wymiary ok 400x850mm i wisi nad blatem 1100mm - więc trochę światła mogę tam włożyć.. raczej ma porządnie doświetlić.

Jeżeli o same LED chodzi celował bym w 3500-4000 kelwinow - fajnie było by mieć dobre oddanie barw..

Nie bardzo sobie potrafie dobrać ilość światła.. tu też proszę o podpowiedź.


[edit] Chyba wytne otwory w tej blasze pod dwie listwy led albo jakąś formę panelu oświetleniowego tak na prawdę...
ODPOWIEDZ