Convoy S2+ problemem przy zmianie trybu

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
fifrak
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 15 gru 2016, 18:15
Lokalizacja: Cz-wa

Convoy S2+ problemem przy zmianie trybu

Post autor: fifrak »

Mam taki problem z moją S2+, którą kupiłem jakieś 2 lata temu u Simona na aliexpress. Latarka zasadniczo taką awaryjną jest, bo leży w piwnicy i jest prawie nie używana.
Problem z akumulatorem zasadniczo odrzucam, bo testuję ją z różnymi i efekt jest taki sam. A na pozostałych latarkach Convoy wszystko działa w porządku. Akumulatory wszystkie, które mam są z odzysku laptopowego, ale raczej w dobrym stanie, te gorsze wywalalem.

A to co się dzieje z tą latarką, to jest taka akcja, że jak ją włączę, to świeci ostatnim trybem, a jak chcę go zmienić, to się załącza bardzo nikłe światło jakby moon mode i już się nie zmienia. Jak ją wyłączę, wyjmę i włożę ponownie to za jakiś czas odzyskuje pełną moc ostatniego trybu i tyle...

Czy ktoś z Was ma pomysł, co mogło się uwalić w tej latarce i czy idzie to jakoś naprawić?
Sunwayman D40A | Lumintop Tool | Convoy S2+ | Convoy S3 | Convoy C8 | Convoy M1
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Convoy S2+ problemem przy zmianie trybu

Post autor: Dziubek »

Pierwsze zobacz czy nie ma gdzieś luzów, może coś nie styka. Proces "naprawy" omówiłem tutaj https://youtu.be/QyYCAuwG-Nk
Zwróć uwagę na część przy włączniku.
W tej latarce można naprawić w zasadzie wszystko ;)
fifrak
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 15 gru 2016, 18:15
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Convoy S2+ problemem przy zmianie trybu

Post autor: fifrak »

Takiego efektu jak u Ciebie na filmie, nie było. Zasadniczo miałem problem ją rozkręcić, bo chciałem wymienić soczewkę na kolimator. I była dosyć dobrze skręcona i sam chyba też ją solidnie skręciłem ponownie, bo efekt się dalej utrzymuje. Nie mam co prawda takich szczypców, nawet myślę zakupić takie proste, jak i kątowe dla lepszego operowania.
A są jeszcze jakieś inne opcje do prostej diagnozy?
Sunwayman D40A | Lumintop Tool | Convoy S2+ | Convoy S3 | Convoy C8 | Convoy M1
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Convoy S2+ problemem przy zmianie trybu

Post autor: Dziubek »

Zastanawiają mnie trochę Twoje akumulatory. Z odzysku po bateriach laptopowych, szału nie ma. Jednak skoro twierdzisz że to nie ich wina, to wierzę na słowo :)
Wykręcił bym pigułę i podłączył do sterownika akumulator aby sprawdzić w której części latarki jest problem. Jak byś chciał testować sterownik i diodę to do sprężynki podłącz "+" ogniwa, a do piguły przykładaj "-". Jak będziesz przykładać i zabierać przewód, będzie to działało jak naciskanie na włącznik i tryby będą przeskakiwać. Mam tylko nadzieję że masz jakiś koszyk na ogniwo aby te przewody "pociągnąć".
fifrak
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 15 gru 2016, 18:15
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Convoy S2+ problemem przy zmianie trybu

Post autor: fifrak »

Biorę jeden i ten sam akumulator świeżo naładowany do pełna, ładowarką XTAR. Testuję go w 3 latarkach 2x S2+ i C8. Tylko w tym jednym S2+ jest problem, pozostałe świeca i świecą, mogę się bawić ile wlezie trybami. A tu pyk, jedna zmiana mrugnie i ten moonmode, póki dłużej nie poleży wyłączona.

Spróbuję tej metody, koszyka nie mam, ale poprostu przekleję taśmą jakoś kabelki ;)
Sunwayman D40A | Lumintop Tool | Convoy S2+ | Convoy S3 | Convoy C8 | Convoy M1
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Convoy S2+ problemem przy zmianie trybu

Post autor: Dziubek »

Pewnie, można i tak. To czekamy na raport.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Re: Convoy S2+ problemem przy zmianie trybu

Post autor: ElSor »

Nadruk Convoy czytasz "normalnie" od włącznika do refa czy od refa do włącznika?
fifrak
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 15 gru 2016, 18:15
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Convoy S2+ problemem przy zmianie trybu

Post autor: fifrak »

Napis jest od lewej do prawej, gdzie włącznik jest z prawej strony. Wiem, w środku jest inaczej anoda na gwintach puszczona, więc jest poprawnie skręcona.
Sunwayman D40A | Lumintop Tool | Convoy S2+ | Convoy S3 | Convoy C8 | Convoy M1
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Convoy S2+ problemem przy zmianie trybu

Post autor: pietros »

Przelutuj diodę na podłożu. Miałem dwie takie S2+, gdzie czasami "łapały" i świeciły normalnie, a czasami jakby w trybie księżycowym. W obu przypadkach winny był zimny lut pod diodą.
fifrak
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 15 gru 2016, 18:15
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Convoy S2+ problemem przy zmianie trybu

Post autor: fifrak »

https://we.tl/t-rr3Re8CuA3
Tutaj jest to pokazane jak to wygląda u mnie, później jeszcze będę próbował tego triku z kabelkiem.
Sunwayman D40A | Lumintop Tool | Convoy S2+ | Convoy S3 | Convoy C8 | Convoy M1
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Convoy S2+ problemem przy zmianie trybu

Post autor: Dziubek »

To daj znać co tam Ci wyszło.
Na przyszłość proponuję abyś konwertował filmy, pół giga aby zobaczyć jak przerzucasz ogniwo przez latarki to ciut za dużo :)
Jak rozłożysz to możesz też podłączyć ogniwo na krótko do podłoża i zobaczyć jak dioda się zachowa, to w nawiązaniu do tego co mówił pietros. Pamiętaj aby uważać na oczy i nie patrzeć bezpośrednio w diodę.
--
Film który wrzucił wcześniej kolega w jakości FHD i wadze ~ 62 MB https://mega.nz/file/kN52QSBS#E5cSp_sdx ... -mrHV-Ctt8
fifrak
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 15 gru 2016, 18:15
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Convoy S2+ problemem przy zmianie trybu

Post autor: fifrak »

Ok, próbowałem zasilać wyłącznie całą tą pastylkę (tak chyba się to nazywa w sensie elektronika z diodą, po tym jak ją wykręciłem) bezpośrednio z ogniwa. I jest ten sam efekt jak normalnie.

Czyli następna opcja to jest przelutowanie diody na podłożu bo może być ten zimny lut. Powiedzcie mnie tylko jak to zrobić, bo nie widzę żadnych styków etc... Dodatkowo widzę, że płytka z diodą ma spory luz na kabelkach i jest odklejona od pasty, która łączy ją z mosiężną tulejką.

P.S. Sorka za rozmiar plików, ale wrzucałem z komórki i nie miałem jak konwertować tego :)
Sunwayman D40A | Lumintop Tool | Convoy S2+ | Convoy S3 | Convoy C8 | Convoy M1
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Re: Convoy S2+ problemem przy zmianie trybu

Post autor: ElSor »

fifrak pisze: sobota 11 kwie 2020, 20:10P.S. Sorka za rozmiar plików, ale wrzucałem z komórki i nie miałem jak konwertować tego :)
YouTube zrobiłby to za Ciebie, wystarczyłoby wrzucić to właśnie tam.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Convoy S2+ problemem przy zmianie trybu

Post autor: Dziubek »

Przelutowanie https://www.youtube.com/watch?v=B3F68ubfBkk
To wymień pastę przy okazji, maglowałem ten temat też u siebie https://www.youtube.com/watch?v=AQiYCNb4lpY
Jeżeli przelutowanie Cię przerośnie, coś uszkodzisz bądź się boisz to możesz kupić nową diodę na podłożu. Koniecznie zainwestuj już w miedziane podłoże z diodą, nie kupuj na aluminiowym.
fifrak
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 15 gru 2016, 18:15
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Convoy S2+ problemem przy zmianie trybu

Post autor: fifrak »

No dobra, takie lutowanie mnie przerośnie. Nie mam takiej pasty lutowniczej, ani raczej nigdzie na mieście jej szybko nie kupię. A nawet jakby, to mam wyłącznie lutownicę z Lidla, a nie taką patelnię ;)
Także to na co mnie stać będzie, to raczej podgrzanie obecnej płytki z diodą odessanie cyny z kabelków i wstawienie w ten sam sposób nowej płytki.

Idąc zatem, w udoskonalenie mojej latarki, poza wiadomym miedzianym podłożem z diodą. Tak żeby świeciła, lepiej i wolniej drenując baterię?

Dodam może, że w obecnej chwili wszystkie widoczne latarki są z diodą T6 4C i taka barwa mnie odpowiada, nie iść bardziej w zimne lub ciepłe światło. Zdecydowanie bardziej preferuję neutralne.
A sterowniki w latarkach to 7135x6, poza C8 gdzie jest x8.
Sunwayman D40A | Lumintop Tool | Convoy S2+ | Convoy S3 | Convoy C8 | Convoy M1
ODPOWIEDZ