Latarkowa wersja TVBGONE

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

heh przyznam ze swietna robota sam chetnie bym posiadl takie cudo :twisted: a miny ludzi a w szczególności pracownikow zapewne bezcenne gdy nagle wszystko sie gasilo :razz:
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Manekinen pisze:Nooo bardzo pięknie, niech tylko Calineczka to zobaczy... to było takie kulturalne forum... :twisted:
i chyba nadal jest? ;-)
Calineczka zobaczył i aż go lutownica swędzi....w końcu mam w domku klocki do poskładania tego killerka :mrgreen:

Moim zdaniem mało, bardzo mało jest w TV wartościowej treści :evil:
Kris_1
Posty: 127
Rejestracja: sobota 03 sty 2009, 19:34
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Kris_1 »

Niedawno byłem u znajomego, który wprowadził się do mieszkania w blokowisku. Dosłownie.
Po wyjściu na "balkon" super widok: w odległości ca. 30m (szerokość drogi osiedlowej) - ściana sąsiedniego bloku i ..... mnóstwo TV.
Teraz zimno i ludzie zamykają okna, ale latem ...... :o
Jaki to ma max zasięg - sprawdźcie.
Oczywiście piszę się na 1 zestaw.

W takiej "obudowie" to chyba całe miasteczko w zasięgu :twisted: :
Obrazek
zdjęcie z http://www.cpfmarketplace.com/mp/showpo ... tcount=358
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Musze was zmartwić, firanka to jest coś co bardzo skutecznie utrudnia podróż takim falom. Ogólnie power jest niezły, światełko się odbija od wszystkiego i zawsze trafi gdzie trzeba, ale próbowałem z własnego balkonu strzelić sobie w tv przez firankę i nie wygląda to ciekawie :( A może i dobrze, nie można niewinnyh ludzi dręczyć w domach :)

Na dealextreme jest diodka IR 3W, niestety 850nm. Chętnie bym porównał 850nm i 940nm, jak działają na telewizory, jak bym brał kolejne diodki to bym wziął jedną 850nm dla porównania. Szczerze mówiąc to ciekaw jestem jak to jest z tą długością fali w tych tanich chińskich diodach...

Obrazek
http://www1.dealextreme.com/productimag ... 4061_1.jpg - gdyby był nohotlink
.:Marcin:.
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2009, 20:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: .:Marcin:. »

ja zaczynam śledzić alledrogo w poszukiwaniu "popsutych" wyłączających się telewizorów :mrgreen:
moorek
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 13 mar 2008, 16:50
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: moorek »

Już dostałem programator i zrobiłem pranie procka, działa teraz super.
Tylko nie wiem czemu nie chce mi programator programować przez opto - bezpośrednio wszystko hula.
Teraz czekam tylko na diodki.
TV w media czekają dziesiątkami żeby je wyłączyć :-))) Biedny nie mogę się doczekać. :-(
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

moorek pisze:Tylko nie wiem czemu nie chce mi programator programować przez opto - bezpośrednio wszystko hula.
...eee, jakie OPTO w programatorze?
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

No a ja zamówiłem body z dealextreme - zooma na cr123a ;), zobaczymy jak się będzie sprawować.
moorek
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 13 mar 2008, 16:50
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: moorek »

kupiłem osobną przystawkę optoISP z programatorem AVR BOX II - ale z tego co widzę chyba ma to tylko zastosowanie przy programowaniu przez port KANDA zlutowanych zestawów bez wylutowywania procka. ?? Choć nie mam pewności. Możecie mnie oświecić?[/i]
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Moorek, no to bardzo mnie to cieszy ze wszystko ok z wsadem... Nie wiem co to za przystawka "opto" ale w programatorze ISP standardem jest wlasnie kanda, lub tez 6 pinowe bez zbędnych mas. Czy układ wlutowany czy też nie, przystawka ta powinna działać... Co do diodek, wiem, naobiecywalem, raczej uda się to załatwić ale niestety nie wiem kiedy... siedze teraz bez dostępu do internetu gdzieś pod Bydgoszczem, 300km od domu, pisze z komórki. Jak wróce to bede coś działał z diodkami :) Pozdro ;)
Awatar użytkownika
Volt
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 26 mar 2009, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz/W-wa

Post autor: Volt »

Nie pod Bydgoszczem, tylko pod Bydgoszczą :evil: Gdzie dokładnie, może Cię odwiedzę? :mrgreen:
Midi custom @ XM-L :: RC-G2 @ 15880 1/2/3 AA :: UF C3 @własny driver :: Tank007 E06 :: UF A10 :: UF C1 :: Solarforce Skyline 2 @ 4xAMC :: Skyline 1 :: XTAR A01
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

A ja myślałem że to może jakaś nowa miejscowość ;P
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Wlasnie! Nasze miasto prosze pisac bezbledow!
A tak serio, mow gdzie jestes i sie spotkamy :)
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

DNF pisze:Wlasnie! Nasze miasto prosze pisac bezbledow!
Oj przepraszam, ledwie widać forum na tym ekraniku 128x128 a co dopiero błędy znaleźć ;). Jestem w solcu kujawskim, jutro uciekam do płońska, może w nastepny tydzień będzie troche czasu :) A co do projektu, za oceanem już też powstał i działa świetnie, na początku gość dał mosfeta załaczanego z 4v, i była lipa, ale potem dał odpowiedniego i jest ok. Szkoda tylko że z dostępem tych diodek tak krucho, jeszcze zapytam jaką on dał...
karek314

Post autor: karek314 »

Witam,
Świetna rzecz taka "latareczka" prosty układzik :)
Mam pytanie, Manekinen czy posiadasz może jeszcze takie zestawy: mosfet,tiny,dioda,pcb, I zaprogramowany tiny gdyż mój programator nie obsługuje go :)
ODPOWIEDZ