Latarka czołówka zamiast LedLenser H14R2 dla leśnika

Oświetlenie montowane na głowie
radziulasek
Posty: 20
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 00:56
Lokalizacja: Wicko

Re: Latarka czołówka zamiast LedLenser H14R2 dla leśnika

Post autor: radziulasek »

Naprawdę chętnie zaczekam. W obecnej sytuacji wstrzymałem na razie wszelkie wydatki inne niż niezbędne. Dzięki trzymam kciuki za opracowanie
radziulasek
Posty: 20
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 00:56
Lokalizacja: Wicko

Re: Latarka czołówka zamiast LedLenser H14R2 dla leśnika

Post autor: radziulasek »

Panowie proszę tylko jeszcze o dwie informacje doprecyzowujące:
1. Chcę kupić skilhunt H03 w wersji R czyli orange peel. Temperatura barwowa - neutralna?
I teraz są jakieś wersje z magnetycznym ładowaniem i bez. Która jest lepsza i jak rozpoznać wersję z magnetycznym ładowaniem? Ma oznaczenie SE czy inne?

2. Jakie akumulatorki 18650 polecacie do tych latarek? Czy konieczny jest plus wystający czy może być płaski. Gdzie polecacie kupić akumulatorki i jakie są najlepsze: Sanyo, Panasonic, Samsung?
Bardzo proszę o informację.

Będę wdzięczny za wskazówki.
Robinson
Posty: 45
Rejestracja: środa 28 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Latarka czołówka zamiast LedLenser H14R2 dla leśnika

Post autor: Robinson »

Mocarny pisze: poniedziałek 16 mar 2020, 18:46Baterie też możesz z Ali kupić, skoro i tak będziesz czekać na latarkę. Polecam sklep LiitoKala i baterie NCR18650B, pojemność realna ok. 3100mAh. Moje ulubione, ale droższe, to Sanyo NCR18650GA
Podasz linki do sprawdzonych sklepów z ogniwami i z tanią lub darmową wysyłką?
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Latarka czołówka zamiast LedLenser H14R2 dla leśnika

Post autor: Mocarny »

radziulasek, tak jak mówiłem neutralna. Wersja magnetyczna ma RC na końcu czyli np. H03R RC. Jest droższy, moim zdaniem dobra opcja na wszelkiego typu wyjazdy, bo nie bierzesz ładowarki tylko sam kabel. Zależy czy tego potrzebujesz, ja to lubię.
Lepsze są z płaskim plusem.
Tu jest sklep LiitoKala, możecie sobie coś wybrać, najtańsze i dobre są NCR18650B.
https://liitokalahongkong.pl.aliexpress ... _6223539.1

Zdadzą egzamin w H03 i S2+, ale tak jak mówię polecam czerwone Sanyo NCR18650GA - mają 300mAh więcej niż zielone NCR18650B, a do tego są wysokoprądowe. Czyli będą się lepiej spisywać w wypadku mocniejszych latarek. Np. czołówka Armytek Wizard Pro, albo FW3A, albo cokolwiek z diodą XHP50.2 lub XHP70.2.
Do H03 czy S2+ spokojnie wystarczają te zielone i nie wiem czy jest sens płacić więcej za czerwone. Chyba, że planujecie mieć jakąś mocniejszą latarkę w przyszłości.
Z Aliexpress to kupowałem tylko ze sklepu Convoy'a, ze niedługo też z resztą będę robił zamówienie na kilka sztuk bo tylko tak się opłaca.
https://pl.aliexpress.com/item/33046275 ... 36e0LNq9E1
radziulasek
Posty: 20
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 00:56
Lokalizacja: Wicko

Re: Latarka czołówka zamiast LedLenser H14R2 dla leśnika

Post autor: radziulasek »

No i wszystko jasne.
Widziałem, że pojawiła się już h04. Masz może wiedzę jak się ma do h03. Warto dopłacać?
Akumulatorki potrzebuję 3 i będą to te sanyo czerowne.
Poszukam w Polsce.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję ogromnie za pomoc.
Robinson
Posty: 45
Rejestracja: środa 28 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Latarka czołówka zamiast LedLenser H14R2 dla leśnika

Post autor: Robinson »

OK, czyli np. to ze sklepu LiitoKala:
https://www.aliexpress.com/item/32807032859.html
Mocarny pisze: środa 18 mar 2020, 15:16Zdadzą egzamin w H03 i S2+, ale tak jak mówię polecam czerwone Sanyo NCR18650GA - mają 300mAh więcej niż zielone NCR18650B, a do tego są wysokoprądowe.
Tych pewnie nie ma w sklepie LiitoKala, a ze sklepu Convoy jednak nie kupię ze względu na koszt wysyłki przewyższający koszt ogniwa.
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Latarka czołówka zamiast LedLenser H14R2 dla leśnika

Post autor: Mocarny »

Tak, te też są dobre, ale możesz wybrać te z płaskim +. H03 ma już zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem, więc nie ma potrzeby tego dublować w ogniwie. Te z płaskim + pasują do FW3A, a z wypukłym już nie.

EDIT: skoro kolega wyżej kupuje to macie opcję się dogadać.
A co do H04 to może są już gdzieś jakieś recenzje, ja jej nie mam. Ponoć podobna bardzo do H03 i nie warto bo jedyna różnica jest w trybach.
Robinson
Posty: 45
Rejestracja: środa 28 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Latarka czołówka zamiast LedLenser H14R2 dla leśnika

Post autor: Robinson »

Mocarny pisze: czwartek 19 mar 2020, 08:36 Tak, te też są dobre, ale możesz wybrać te z płaskim +. H03 ma już zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem, więc nie ma potrzeby tego dublować w ogniwie. Te z płaskim + pasują do FW3A, a z wypukłym już nie.
Ja akurat kupuję Convoy S21A (chyba Ty mi zaproponowałeś ten model), a że podpiąłem się pod ten temat, to pomyliłeś osoby. :wink:
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Latarka czołówka zamiast LedLenser H14R2 dla leśnika

Post autor: Mocarny »

Aha myślałem że ty też chcesz H03 :P. Ale jeśli w przyszłości będziesz chciał mieć FW3A (a teraz modeli i wariantów FW3A jest mnóstwo) to kupując ogniwa z płaskim + będziesz miał też do niej. Z wypukłym + są dobre jak masz tanie latarki na 18650 które nie mają LVP (low voltage protection). Wtedy takie zabezpieczenie w baterii jest konieczne. Zdarzają się też droższe modele bez zabezpieczenia, jak np. Wuben E10, ale zdecydowana większość to ma więc lepiej kupić z płaskim.

Nie kojarzę, żebym polecał S21A...Ja bym wybrał M21B bardziej, ale też nie wiem do czego ci trzeba. S21A nie recenzowałem, więc nie znam, a M21B testowałem i polecam. M21B z kolei to nieco większe ogniwo 21700, ale masz już pojemność 1,5x większą, czyli zamiast 3200mAh to 5000mAh. Z Convoyowych moja ulubiona to zdecydowanie S12. Nie przemawia do mnie design pokroju S2+ czy S21A czyli taka prosta rura.
Robinson
Posty: 45
Rejestracja: środa 28 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Latarka czołówka zamiast LedLenser H14R2 dla leśnika

Post autor: Robinson »

A nie, to jednak Mociumpel polecał mi S21A jako nowsza i lepsza odmiana S2+:
viewtopic.php?p=270005#p270005
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Latarka czołówka zamiast LedLenser H14R2 dla leśnika

Post autor: Mociumpel »

I zdania nie zmieniam - wprawdzie sam sie opierałem ale po analizie i sprawdzeniu w praktyce jak to sie trzyma "oburącz" ;), wkleja w uchwyty rowerowe i długo świeci zmieniłem zdanie - S21A jest dobre.
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Latarka czołówka zamiast LedLenser H14R2 dla leśnika

Post autor: Mocarny »

Tak właśnie podejrzewałem, że to kolega Mociumpel ci ją polecił, bo to on poleca zawsze S21A :P
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Latarka czołówka zamiast LedLenser H14R2 dla leśnika

Post autor: Mocarny »

radziulasek pisze: poniedziałek 16 mar 2020, 22:59 Naprawdę chętnie zaczekam. W obecnej sytuacji wstrzymałem na razie wszelkie wydatki inne niż niezbędne. Dzięki trzymam kciuki za opracowanie
Recenzję wstawię 1. kwietnia. Bo kwiecień to fajny miesiąc :wink:
radziulasek
Posty: 20
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 00:56
Lokalizacja: Wicko

Re: Latarka czołówka zamiast LedLenser H14R2 dla leśnika

Post autor: radziulasek »

Witam serdecznie,
latarka Skilhunt H03 dotarła do mnie i jestem po jej pierwszych testach. Oczywiście z uwagi na ograniczenia są to próby przy okazji wieczornych spacerów z psem, a nie łowieckiej przygody, ale to wystarczy by napisać: serdecznie dziękuję Wam za polecenie tej latarki !!!!!!
1. Świeci rewelacyjnie - światło jest rozproszone, brak jest zdecydowanego promienia środkowego, ale tego światła jest dużo i świetnie świeci na boki. Jeśli czegoś szukasz - np postrzałka, to jest to bardzo dobra opcja.
2. Super, że ma blokowanie przypadkowego włączenia i diodę ułatwiającą odnalezienie latarki w ciemności i super, że można tę diodę wyłączyć
3. Słaby punkt - mocowanie na głowę. Luzuje się i muszę zmniejszać rozmiar każdorazowo po zdjęciu i próbie ponowego założenia ale to mały minus
4. Magnes - extra sprawa - bardzo się przydaje
5. Tryby dobrane optymalnie dla mnie - super sprawa.

Tytuł wątku: "czołowka zamiast LedLenserH14R2".
Powiem tak, LedLenser jest latarką doskonałą, ich system focus to bajka i nie ma co zaklinać rzeczywistości, że Skilhunt to to samo bo tak nie jest. Zważywszy jednak, że H03 kupiłem za 160 zł z przesyłką, a LedLenser kosztuje około 750 zł, to wybór jest taki: stać Cię i potrzebujesz zoom - kup Ledlensera i nie żałuj kasy. Nie masz tyle kasy - kup Skilhunta, jest prawie tak samo dobry tam gdzie można go porównać, tak nie ma focusa, ale kosztuje znacznie mniej i może być latarką ręczną z magnesem.

Koledzy raz jeszcze dziękuję, jestem bardzo zadowolony z zakupu.
Dziękuję wszystkim i trzymajcie się zdrowo!!!
missieek
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 21:58
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Latarka czołówka zamiast LedLenser H14R2 dla leśnika

Post autor: missieek »

A gdzie kupowana? Gdzieś w Polsce, czy z Chin?
ODPOWIEDZ