Skilhunt H04

Oświetlenie montowane na głowie
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Skilhunt H04

Post autor: rafalklis »

Nowe wydanie czołówki Skilhunt H04.
https://www.skilhunt.com/project-cat/h-series/

Jest niemalże identyczna, jak Skilhunt H03. Nie warto wymieniać z H03 na H04.

Różnice:
- dodatkowa grupa trybów programowalnych przez użytkownika (można samodzielnie wybrać od 2 do 7 trybów)
- cięższa o 2 gramy
- tryb Turbo ma w opisie 900-490 lumenów, co może oznaczać obniżanie mocy przez latarkę. Musimy zaczekać na recenzje.

Pojawiła się również nowa opaska Skilhunt HB3. Dla niektórych może być wygodniejsza niż standardowa.
https://www.skilhunt.com/product-detail/hb3-headband/
hehukuweke
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 03 gru 2017, 23:13
Lokalizacja: z daleka

Post autor: hehukuweke »

przedziale cenowym?
pablos1787
Posty: 2
Rejestracja: środa 18 gru 2019, 13:03
Lokalizacja: Owłoć

Post autor: pablos1787 »

Posiadam tą latarkę od kilku dni.
W trybie T1 po upływie około 2 minut latarka zaczyna stopniowo schodzić z lumenami do poziomu mniej więcej T2 (nie niżej).
Nie mam bezpośredniego porównania do wersji H03 ale chętnie odpowiem na Wasze pytania gdyby ktoś miał dylemat przed zakupem. Ja ogólnie jestem zadowolony. Najlepsze "ficzery" jakie mi przypadły do gustu najbardziej to:

1. Bardzo dobrze przemyślany pasek na głowę z rewelacyjnym uchwytem.
2. zdejmowany klips do latarki
3. bardzo przyjemna optyka TIR dająca fajnie rozproszone światło
4. Sygnalizacja poziomu naładowania ogniwa.
5. Blokada przycisku (chroni przed przypadkowym włączeniem latarki)
6. Złącze magnetyczne do ładowania
7. możliwość zaprogramowania swoich ulubionych trybów (4 dowolne)
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Czyli w turbo ma 900 lumenów, a po dwóch minutach schodzi do 490 lumenów.
pablos1787
Posty: 2
Rejestracja: środa 18 gru 2019, 13:03
Lokalizacja: Owłoć

Post autor: pablos1787 »

Nie mam sprzętu żeby konkretnie sprawdzić ile lumenów generuje ale napewno po kilku minutach zaczyna powoli przechodzić z poziomu jasności trybu T1 do poziomu jasności trybu T2. Zakładając że w trybie T1 osiąga 900lm a w trybie T2 490lm (według danych producenta) to tak z 900lm po kilku minutach spada do 490lm (czas uzależniony jest pewnie od temperatury). Na zewnątrz kiedy jest chłodno dosć długo utrzymuje poziom świecenia powyżej trybu T2 (490lm). Podejrzewam że producent podaje 2 min w trybie 900lm jako czas gwarantowany.

Z tego co wiem wersja H03 miała podobnie.

Poza tym (co raczej logiczne) poziom jasności w trybie T1 jest uzależniony od poziomu naładowania ogniwa 18650. Z danych wynika że sterownik przyjmuje napięcie od 2,7V-8,4V więc stosując dwa ogniwa CR123A zamiast jednego 18650 możemy zwiekszyć strumień do 1000lm.
Tom.O
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 10:14
Lokalizacja: Warszawa / Rybnik

Post autor: Tom.O »

rafalklis pisze:Czyli w turbo ma 900 lumenów, a po dwóch minutach schodzi do 490 lumenów.
Poprzedni model ma tak samo.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Skilhunt H04

Post autor: murgrabia1410 »

Skilhunt H04 ma stabilizację prądu?
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Re: Skilhunt H04

Post autor: rafalklis »

Tak, tak samo jak H03. Jedynie turbo jest obniżane po kilku minutach. Pod względem wydajności z akumulatora i stabilizacji wypada bardzo dobrze.

Obrazek

Obrazek

Cała recenzja:
http://budgetlightforum.com/node/71300
caro86wlkp
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 02 paź 2016, 23:56
Lokalizacja: Słupca

Re: Skilhunt H04

Post autor: caro86wlkp »

Witam. Posiadam H03 RC i H04F RC.
Czy ktoś może się orientuje jak wyłączyć ostrzeganie głównym światłem w H04F RC o słabej bateri?
W H03 tego nie ma, tylko sama zmniejsza tryb na słabszy. W nowszej sygnalizuje słabą baterie co minutę, denerwuje mnie to trochę a i czasami przeszkadza. W instrukcji obsługi nic nie piszą o tym. Od razu zaznaczam że nie chce wymieniać sterownika. Jak już to wolałbym sprzedać latarkę i kupić starszy model
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Re: Skilhunt H04

Post autor: rafalklis »

Nie ma takiej opcji.
Mam H04 i ona miga kilka razy chyba co 15 minut.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Skilhunt H04

Post autor: murgrabia1410 »

W obecnym czasie, co lepiej kupić h03 czy h04? Najbardziej zależy mi na regulacji temperatury.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Skilhunt H04

Post autor: Browar »

murgrabia1410 pisze: wtorek 21 lip 2020, 13:38 W obecnym czasie, co lepiej kupić h03 czy h04? Najbardziej zależy mi na regulacji temperatury.
Z wątku na Budgetlightforum wynika że regulacja temperatury jest identyczna. Różnią się UI oraz tym że H04 ma wskaźnik naładowania aku (wreszcie, świetna sprawa) oraz info głównym reflektorem o końcu prądu (przydatne w jaskiniach, denerwujące na warsztacie)
pozdrav
solina75
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 17 sie 2010, 17:20
Lokalizacja: Morąg (tymczasem)

Re:

Post autor: solina75 »

pablos1787 pisze: środa 18 gru 2019, 13:15 Posiadam tą latarkę od kilku dni.
W trybie T1 po upływie około 2 minut latarka zaczyna stopniowo schodzić z lumenami do poziomu mniej więcej T2 (nie niżej).
Nie mam bezpośredniego porównania do wersji H03 ale chętnie odpowiem na Wasze pytania gdyby ktoś miał dylemat przed zakupem. Ja ogólnie jestem zadowolony. Najlepsze "ficzery" jakie mi przypadły do gustu najbardziej to:

1. Bardzo dobrze przemyślany pasek na głowę z rewelacyjnym uchwytem.
2. zdejmowany klips do latarki
3. bardzo przyjemna optyka TIR dająca fajnie rozproszone światło
4. Sygnalizacja poziomu naładowania ogniwa.
5. Blokada przycisku (chroni przed przypadkowym włączeniem latarki)
6. Złącze magnetyczne do ładowania
7. możliwość zaprogramowania swoich ulubionych trybów (4 dowolne)
W jaki sposób można włączyć tę blokadę? Obecnie muszę chwilkę przytrzymać przycisk żeby ją wyłączyć, natomiast włącza się o razu.
Nie jestem jak klocki Lego, nie muszę do wszystkiego pasować...;)
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Re: Skilhunt H04

Post autor: rafalklis »

Przytrzymać przycisk kilka sekund. Włączy się blokada. Wtedy można dodatkowo uruchomić lokalizator latarki, lub go wyłączyć.
elliopoul
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 14 wrz 2020, 19:03

Re: Skilhunt H04

Post autor: elliopoul »

WITAM WSZYSTKIM W PIERWSZY POŚCIE wg. reulaminu. Witam was wszystkich bardzo serdecznie!
Czy HO4 RC ma jakąś opcję w menu związaną z wyłączaniem czasowym? Bo zostawiłem jedną latarkę tacie i zgłaszam mi że po niedługiej chwili latarka gaśnie i za chwilę musi ją włączać raz jeszcze. W mojej jest wszystko Ok. Boję się, że wyklikał magiczną kombinacją coś z menu
ODPOWIEDZ