Odbudowa UniquFire UF-1405

Ogłoszenia w rodzaju: zakupy grupowe, przyjmę, oddam, zamienię...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gwidon1701
Posty: 8
Rejestracja: sobota 31 sty 2015, 21:29
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Odbudowa UniquFire UF-1405

Post autor: Gwidon1701 »

Witajcie

Posiadam body latarki UniquFire UF-1405 , oryginalny sterownik wyparował a dioda się zagubiła . W związku z czym szukam osoby która przywróciła by tą latarkę do życia .
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Odbudowa UniquFire UF-1405

Post autor: Mociumpel »

Po co CI taki kloc? już z mniejszej jednoogniwowej latary da się uzyskać sporo światła ...
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Odbudowa UniquFire UF-1405

Post autor: Vigo »

Po za tym, to będzie średnio opłacalna operacja, ponieważ za podobne pieniądze pewnie kupisz współczesną, nową, fabryczną latarkę o podobnych, o ile nie lepszych parametrach.
Awatar użytkownika
Gwidon1701
Posty: 8
Rejestracja: sobota 31 sty 2015, 21:29
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Re: Odbudowa UniquFire UF-1405

Post autor: Gwidon1701 »

Ciężar mi nie przeszkadza , lnie dawno kupiłem astrolux ft 03 i jest super ale przydało by się coś co zaświeci dalej .
Mieszkam na wsi i latarka o dużym zasięgu przydaję się by w nocy sprawdzić cz np krowy są w ogrodzeniu lub czy ktoś się nie kręci w okolicy .
uf 1405 dawała radę , dołożyłem rezystor chyba r100 tak jak było to opisane na forum i była spoko , ale ktoś z domowników użył ją do święcenia w
" ciemny kąt " i pozostawił ją włączoną przez co sterownik wyparował .

Myślałem że w tej soczewce jest potencjał , a zwłaszcza że wyszły nowe diody itp .

A co proponujesz w rozsądnej cenie jako typowy szperacz ?
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Odbudowa UniquFire UF-1405

Post autor: Mociumpel »

UF1405 miałby spory potencjał gdyby nie rozmiar natywnego sterownika 17mm, i dodatkowo zasilanie 2 x ogniwo:
- najlepsze 17mm sterowniki o sterowanej wydajności nawet do 12A to sterowniki liniowe i na 1 ogniwo
- tanie sterowniki 17mm w wersji na 2 ogniwa nie sa specjalnie wydajne (najlepszy bez modó stosowałęm taki http://kaidomain.com/S028877-KZ-7811-17 ... iver-Board - max 2,5A w dobie diod 3V sterowanych 6-9A to aż kpina) a jesli są wydajne to są drogie - 16-20 Euro/sztuka

Dwa razy próbowałe zrobic cos z takimi klocami ale zawsze porównanie z moją małą UF1503 wypadało NEGATYWNIE - poza tym obecne latarki dają naprawdę dobre rezultaty jeśli chodzi o "donośność".
Pytanie - jaką wersję FT03 kupowałeś - z XHP50.2 czy SSt40 - ta druga ma zdecydowanie lepszy rzut a jeśli taka posiadasz i chcesz coś lepszego w sensie o zasiegu lilometra i wyżej to będzie Ci ciezko w tanich pieniadzach ...
Po mojemu przyzwyczaiłeś sie do "czystości" wiązki jaką daje zoom (sam promień bez otoczki którą daje reflektor a która rozprasza ;) ) i chciałbyś miec taki sam "laser" ale mocniejszy - niestety zooma o takich parametrach WPROST nie ma, da sie zrobić, ale polecałbym mniejszą latarkę np. Convoy Z1 i podmienić sterownik na XHP35 Hi - powinno ci to dać ok. 760m zasięgu z czystą wiązką.
Awatar użytkownika
Gwidon1701
Posty: 8
Rejestracja: sobota 31 sty 2015, 21:29
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Re: Odbudowa UniquFire UF-1405

Post autor: Gwidon1701 »

Ok dzięki za wyjaśnienie Próbowałem coś samemu znaleźć ale właśnie ten nieszczęsny sterownik 17 mm ..
Astrolux mam właśnie z XHP50.2 , dopiero jak przyszła to zobaczyłem że mogłem lepiej wybrać pod względem zasięgu więc kupię jeszcze z SSt40 a tą pierwszą sprzedam , pewnie ktoś ze znajomych kupi bo jest super jak na swoje wymiary , tym bardziej że przeciętny człowiek używa zabawek z bazaru lub marketu 😉.
Poczytam jezcze o tej Z1 i może kupię do porównania .
Dzięki za pomoc i objaśnieniu jak sprawa wygląd 🙂
ODPOWIEDZ