Tuning Astrolux FT03

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Awatar użytkownika
Tom01
Posty: 59
Rejestracja: sobota 22 paź 2011, 02:32
Lokalizacja: Białystok

Tuning Astrolux FT03

Post autor: Tom01 »

Dostałem przypadkowo taką latareczkę z diodą SST-40 6500K i problem w tym, że bardzo mi nie odpowiada barwa. Planuję wymienić lub zlecić wymianę na ~5000K. Czy mógłby ktoś zasugerować jaka dioda jest optymalna do tej latarki. Taka sama ale o niższej CCT czy za jednym zamachem inną, może lepszą? Wiem, że fabrycznie występuje bodajże z trzema różnymi. Chciałbym optimum między ilością światła a długością pracy na akumulatorze. Używana jako typowa podwórkowa latarka uniwersalna. To samo pytanie odnośnie drivera. Trzeba wymieniać / nie trzeba / polecane? W latarkologii nie mam żadnego większego doświadczenia, więc liczę na podpowiedź kogoś bardziej biegłego.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Re: Tuning Astrolux FT03

Post autor: rafalklis »

Jeśli potrzebujesz latarki podwórkowej to nie jest dobry wybór. To jest typowy szperacz znacznych rozmiarów i wagi. Proponuję ją sprzedać i kupić coś poręczniejszego. Np.: Astrolux S1, Astrolux C8, Convoy S2+, Convoy C8.
Jeśli chcesz zostać przy tym samym modelu, to dioda XHP50.2 będzie lepsza dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Tom01
Posty: 59
Rejestracja: sobota 22 paź 2011, 02:32
Lokalizacja: Białystok

Re: Tuning Astrolux FT03

Post autor: Tom01 »

Znacznych rozmiarów? Wiesz, ja "starej daty", kiedy latarki w stylu Maglite były bardzo małe. :) Także rozmiar FT03 mnie nie przeraża, wręcz przeciwnie, jest bardzo kompaktowa, przyjemna, akurat "pod rękę" a silny skupiony strumień też się przydaje. Mam oprócz niej, używaną do tej pory jako podstawowa, od chyba z 10 lat, Fenixa PD32, taki świecący ołówek, malutkiego Fenixa na jedno ogniwo CR123, to jest dopiero mikroszkop i prehistorię VB-16 (podobna do Convoy C8), którą zacząłem reanimować bo się spaliła.

Wiem, że nie ma latarki jednej do wszystkiego. Są świecące szeroko, są dalekosiężne i nie mam nic przeciwko aby mieć kilka. Także na pewno jej nie będę sprzedawał, ale diodę na bank wymienię, przede wszystkim ze względu na barwę.
ODPOWIEDZ