Mocna latarka - szperacz - do 100 zł

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
przemek89k
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 15 paź 2020, 19:13

Mocna latarka - szperacz - do 100 zł

Post autor: przemek89k »

Cześć,

poszukuję mocnej latarki (na daleki zasięg) typu szperacz, lub innego typu (nie chciałbym, żeby strumień światła był jakiś strasznie wąski, ewentualnie żeby była regulacja) w okolicach 100 zł, oczywiście może być taniej :)

Znalazłem na Allegro taką ofertę:
https://allegro.pl/oferta/mocna-latarka ... 8822528608

Powiem szczerze, że dokonałem zakupu i jakoś szczególnie nie "powaliła" mnie ta moc latarki - sądziłem, że będzie trochę lepiej.
Strumienia na pewno nie ma 8000lumenów, podobnie jak z zasięgiem 2km. Czy ktoś wie jaka mogłaby być realna moc świetlna tej latarki w lumenach - jest tam zamocowana dioda typu CREE T-6, oraz 2 x akumulator 18650.

Jaką maksymalną moc można wyciągnąć na tych diodach CREE T-6 i ewentualnie z jakimi diodami (mocniejszymi) szukać latarki?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5037
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Re: Mocna latarka - szperacz - do 100 zł

Post autor: ElSor »

Cree T-6 ma taką moc, jak wyobraźnia sprzedającego.
Co do reszty wątpliwości proponuję poczytać forum na spokojnie i wtedy wyjaśni się pewnie wiele wątpliwości, w tym dlaczego cały zakupiony zestaw nadaje się do śmieci (a imitacje akusów do specjalnego pojemnika).
Mociumpel
Posty: 2082
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Mocna latarka - szperacz - do 100 zł

Post autor: Mociumpel »

Szperacz którego efekt świecenia będziesz powtarzał przez kilka dni (opad kopary, turlanie i ostatecznie kłapnięcie dziobem) to w dobrej cenie kompletny kupisz tylko w chinach - przykładowo początek "szperaczej drogi" wyznacza to:
https://www.banggood.com/Astrolux-FT03- ... rehouse=CN
czyli w cenie trzech Twoich allegrowych wynalazków dopiero wsiadasz w coś co zaczyna być szperaczem z prawdziwego zdarzenia - czyli jak Sejczento nigdy nie był super samochodem to wobec malucha Sporting "robił" mega wrażenie - to jest taka własnie latara - kompletna z bateria i wbudowana ładowarką.
koniec opisu dla początkujących ...
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Mocna latarka - szperacz - do 100 zł

Post autor: Mocarny »

Ojej, ale badziew kupiłeś...
Dlaczego nie spytałeś tutaj? No ale trudno, ty za naukę zapłaciłeś 50 zł + wysyłka, niektórzy płacą więcej (ja za korki z matmy np płaciłem 100 za każde zajęcia...ekhm). Ta latarka nadaje się, żeby ją dać dziecku do zabawy i jemu można powiedzieć, że ma mega zasięg i jasność. Ale duzi chłopcy potrzebują już prawdziwej mocy, więc nie bawimy się takimi sprzętami.

Na początek poczytaj różnice między latarką "flooder" a "thrower", pooglądaj zdjęcia, zobacz czego chcesz. Jeśli twój max to 100 zł, poszukaj w firmie Convoy, bo są to budżetowe i dobre latarki: https://pl.aliexpress.com/store/330416
Jak coś wybierzesz, daj znać.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Mocna latarka - szperacz - do 100 zł

Post autor: plecho1 »

Jak nie minęło 2 tygodnie to ją zwracaj i kup coś z proponowanych lub coś takiego https://pl.aliexpress.com/item/32817165392.html świecącą trochę szerzej ale praktyczniej lub typowy szperacz z bardziej skupionym światłem https://pl.aliexpress.com/item/32845929979.html
Do tgo dobre wysokoprądowe ogniwo np tu z forum viewforum.php?f=58
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Re: Mocna latarka - szperacz - do 100 zł

Post autor: rafalklis »

Zwróć towar jak najszybciej i kup coś z propozycji chłopaków.
W dobrej cenie jest teraz Convoy C8:
https://www.banggood.com/Convoy-C8+-Bla ... rehouse=CN
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Mocna latarka - szperacz - do 100 zł

Post autor: plecho1 »

Nawet ta C8 zaświeci znacznie lepiej jak tamten wynalazek :)
przemek89k
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 15 paź 2020, 19:13

Re: Mocna latarka - szperacz - do 100 zł

Post autor: przemek89k »

Dziękuje za odzew, nie spodziewałem się :)
Jeżeli chodzi o latarkę, to jeszcze mogę ją zwrócić nie minęły 14 dni, a jest praktycznie tylko 1-2 razy użyta w celu sprawdzenia.
Co prawda świeci dużo lepiej w porównaniu do tradycyjnej latarki z "żarówką" zamiast diody, ale myślałem, że ostateczny efekt będzie trochę lepszy - ile ona realnie może mieć lumenów (bo te 8000 to ściema)...

@Mociumpel - o tym Astrolux FT03 czytałem już po fakcie i nad nim się zastanawiam, ale widziałem 2 wersje SST40 i HXP50.2 - ta druga ma w opisie chyba 4300 lumenów a SST40 2400 lumenów - która wersja jest lepsza i czy faktycznie jest aż 2x różnica w oświetleniu ? Czy ten Astrolux ma zooma do regulacji szerokości świecenia?

@Mocarny - latarka miała na Allegro sporo pozytywnych opinii i tym się sugerowałem ;) Jeżeli chodzi o flooder a thrower, to w zasadzie szukam latarki ogólnego użytku - jeszcze nie wiem do czego się przyda, ale warto jakąś mieć - chciałbym taką, którą mogę zaświecić dobrze w dal, oraz rozświetlić najbliższe otoczenia, dlatego chyba najlepsza byłaby z zoomem... a może wystrzegać się zooma?

@rafalklis - ten convoy c8 też nie ma zooma?

Kojarzycie, czy lepiej trochę zaczekać np. na listopadowy Cyber Monday, lub inne święto - będą jakieś wyprzedaże?

Z drugiej strony mam jeszcze takie spostrzeżenie - czy w cenie około 50 złotych można dostać coś lepszego niż to co kupiłem. Bo wspominacie tutaj o Astroluxie, ale jest on zdecydowanie droższy - nie mówię, że finalnie go nie kupię, ale to pewnie tak jakby porównywać malucha do mercedesa :) Mercedes wiadomo lepszy, ale też trzeba za niego więcej wyłożyć... Jeszcze pozostaje ten Convoy C8 - to już bliżej tego co wydałem, ale czy faktycznie różnica będzie znaczna w świeceniu - jakie tam są diody zastosowane - widzę tylko w opisie XPL HI - jak to się ma do T-6?
Mociumpel
Posty: 2082
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Mocna latarka - szperacz - do 100 zł

Post autor: Mociumpel »

Latarki dzielą się ogólnie na szperacze oraz floodery - szperacz ma świecić daleko im dalej tym jego użyteczność na bliskim dystansie jest mniejsza - po prostu przed Tobą pojawia się PUNKT światła gdy świecisz blisko, flooder zaś to masa światła przed Tobą ale zasięg mimo często dużej mocy to raptem 50-100m - w zasadzie zawsze jest ALBO - ALBO.
Specjaliści czyli My ;) jak powiesz szperacz to CI pokażą PRAWDZIWEGO szperacza - może się jednak okazać że NIE O TO CI chodziło - po prostu jak mówisz chce ostry nóż to spec da CI skalpel - po co CI skalpel w codziennym życiu? - takim skalpelem dla ubogich jest właśnie FT03 z dioda SST40 - ostry jak brzytwa i ... mało światła wkoło - moc czy tez ilość lumenów NIE IDZIE w parze z zasięgiem przy tej samej wielkości reflektora.
Ja osobiście polecam FT03 z XHP50.2 czyli ta mocniejsza wersje bo daje duży zasięg "surową mocą" czyli nie jak finezyjny aikidoka czy taichiman tylko jak karateka kyokushin - wali w ciemność mocą i ... daje także sporo światła dookoła - to taki skalpel dla Hulka ;)
Ft03 z SST40 to taki szperacz finezja świeci daleko ale ...
Osobna kategorią sa zoomy - tu masz obszerny temat na te okazję viewtopic.php?t=22204
Obecnie na toopie małych mocnych zoomów jest https://www.banggood.com/Convoy-Z1-SST4 ... rehouse=CN przy czym raczej przespałeś promocję - można było go kupić za 80 zł jakieś 2 miechy temu ...
A jako latarkę ogólnego przeznaczenia to polecam na początek takie coś https://www.banggood.com/Convoy-S21A-23 ... rehouse=CN - daleko w jej wykonaniu to ok. 100m ale NAPRAWDĘ tam zaświeci a dodatkowo da dużo światła wkoło ewentualnie to https://www.banggood.com/Astrolux-EC01- ... rehouse=CN przy czym te ceny idzie obniżyć - trzeba tylko poszukac kuponu - przykro ale nie chce mi sie już szukać ...
przemek89k
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 15 paź 2020, 19:13

Re: Mocna latarka - szperacz - do 100 zł

Post autor: przemek89k »

To aż tak poszedł do góry Convoy Z1 SST40 - kosztuje prawie 200 złotych, a był po 80 !!!

Jak rozumiem obecnie nie ma dobrego sezonu na zakup latarki (czyt. nie ma ciekawych promocji) ?

Zastanawiam się też dlaczego sporo latarek nie ma opcji zoom-u przecież mogę korzystać z tej opcji, lub nie - chyba samo dodanie tej możliwości nie pogarsza parametrów.
Ostatnio zmieniony sobota 17 paź 2020, 21:20 przez przemek89k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mocna latarka - szperacz - do 100 zł

Post autor: Dziubek »

Convoy Z1 za 23.27$ z tąd https://pl.aliexpress.com/item/4001237268675.html z moim rabatem który jest nielimitowany dla każdego https://diodek.pl/znizka-na-latarki-con ... -diodek-pl
Mociumpel
Posty: 2082
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Mocna latarka - szperacz - do 100 zł

Post autor: Mociumpel »

przemek89k pisze: sobota 17 paź 2020, 21:14 Zastanawiam się też dlaczego sporo latarek nie ma opcji zoom-u przecież mogę korzystać z tej opcji, lub nie - chyba samo dodanie tej możliwości nie pogarsza parametrów.
trzeba zrozumieć problem aby wiedzieć o co chodzi w zoomach - poczytaj to co ci wskazałem - tam jest wyjaśnienie.
Zrozumiesz że nie każdy pojazd to samochód - bo traktor czy kombajn a nawet taczka to też pojazd - ta Twoja latarka z allegro to taka taczka właśnie - niby latarka ale jakoś nie bardzo ...
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Mocna latarka - szperacz - do 100 zł

Post autor: Mocarny »

Dobrze powiedziane Mociumpel. Jeśli chodzi o zoomy, to możesz wziąć tego Z1, sam pisałem o nim recenzję i jest godny polecenia.
Ale z tego co czytam, czego ci trzeba itp, to nie polecam wchodzić w zoomy.

Odpowiadając na twoje pytania:
ile ona realnie może mieć lumenów (bo te 8000 to ściema)...
Spodziewałbym się tam około 600lm. Jeśli chcesz 8000, za jakieś 280 zł dostaniesz dwa razy mniejszą latarkę, o takiej właśnie jasności - Lumintop FW21 Pro
która wersja jest lepsza i czy faktycznie jest aż 2x różnica w oświetleniu ?
Mociumpel już ci opisywał o co chodzi. Ogólnie mówiąc, nie ma czegoś takiego jak "lepsze". Jeśli potrzebujesz oświetlać coś co jest np 150 metrów od ciebie, lepiej wziąć SST40. Jeśli zaś trzeba ci dużej jasności, szeroko i jasno, to XHP50.2
szukam latarki ogólnego użytku
Tak myślałem, czyli najlepiej się sprawdzi XHP50.2
A wgl moim zdaniem bardziej by ci przypadła do gustu S12 z LH351D, bo ma naturaln barwę światła i jest jasna - prawie 2000lm. Albo S12 z XP-L HI 5000K, również jasna ale większy zasięg. Do ogólnego użytku jak znalazł.
Kojarzycie, czy lepiej trochę zaczekać np. na listopadowy Cyber Monday, lub inne święto - będą jakieś wyprzedaże?
Wątpię, może na Aliexpress będą jakieś promocje, ale to kilka złotych tylko.
czy w cenie około 50 złotych można dostać coś lepszego niż to co kupiłem.
Zdecydowanie. Nawet taka S2+ z SST40 będzie DUŻO lepsza niż twoja. DUŻO. Tą twoją to nawet się nie zastanawiaj, tylko oddawaj szybko.
ODPOWIEDZ