Podziel się swoim smutkiem 2

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: skaktus »

Zwolnili mnie i moją ekipę z pracy. Ot tak z dnia na dzień. Mamy zamykanie placówki do 25 maja. W tygodniu w całym mieście wywiesili banery z info że nasz sklep jest ponownie otwarty i zapraszają na zakupy. Strzela mnie jak widzę takie pochopne podejmowanie decyzji i wydawanie kasy...
ILPT
DoctorX
Posty: 28
Rejestracja: piątek 10 lip 2009, 08:18
Lokalizacja: zDolnyŚląsk

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: DoctorX »

O w morę skaktus ... :evil: ... współczuję...
To jest tak, że jak Cię potrzebują żebyś był na ich pstryknięcie palcami to będą gadać co chcesz usłyszeć : że jesteś wartościowy itp...(tak ich szkolą), ale jak tylko coś nie po ich myśli to zaraz się przekonujesz że nie ma ludzi niezastąpionych...
PZDR
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: Pyra »

Witam

Panowie... coś chyba jest nie tak...
W zeszłym tygodniu, zmywarka pokazała błąd E-15, czyli wyciek.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Dwa dni roboty, masa słów ogólnie obraźliwych itp, i naprawiłem. Już nawet myślałem że zalałem sterownik, bo po naprawie całkiem zgłupiała, ale po wysuszeniu i odpoczynku przez 18h, jakoś ruszyła.
Wczoraj podjechałem autem raptem 1km, i wyszedł błąd poziomu płynu chłodniczego, a chwilę potem dym spod maski. Dolałem płynu i wróciłem do domu. Dziś patrzę, płynu nie ma już prawie wcale.
Około 15, żona telefonuje z parkingu w pracy, że auto nie chce odpalić, ale wszystkie kontrolki świecą, blokada kierownicy się cofa, immo się odblokowuje, a rozrusznik nic. Przyczyn może być mnóstwo... od uszkodzonego kabelka, po uszkodzenie modułu silnika, stacyjki czy szyny CAN.
Dziś sprawdzam gdzie ten mój cieknie, nooo, jakiś wąż myślę, a tu kicha, leci spod alternatora. Alternator mam chłodzony płynem.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Po demontażu, stwierdziłem, że uszkodzona jest uszczelka pomiędzy korpusem alternatora a blokiem silnika.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Poprzedni właściciel wymieniał alternator, najprawdopodobniej mechanik wsadził starą uszczelkę (nowa 30zł w ASO, taniej niż na allegro) i nawet ją uszkodził, w końcu puściła.

Czekam co będzie następne... :evil:
Ale chyba trzy nieszczęścia już starczą co?

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: murgrabia1410 »

Oj tam, oj tam... Od razu starą. Ostatnio zimno się robi. To uszczelki padają jak muchy. Zresztą nie macie wrażenia, iż zawsze coś się psuje jak jest już mocno zimno? A w zimę to już na 100% się coś sypie?
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: Pyra »

Witam
Auto dziś naprawione, Co ciekawe, w necie uszczelki kosztowały 34zł i 24zł, w ASO, zapłaciłem 24,74zł i 17,56zł. Ciekawe...
No tak tylko sprawne auto to już za dużo szczęścia, podjechałem motorem po zakupy, i kiedy chciałem odjechać ze stacji paliwowej, Hary zaczął klikać rozrusznikiem, ale nie kręcił. Aku sprawny, kontrolki nawet nie przygasły. Znów robota.
No cóż, nieszczęścia jednak chodzą stadami... :evil:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
DoctorX
Posty: 28
Rejestracja: piątek 10 lip 2009, 08:18
Lokalizacja: zDolnyŚląsk

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: DoctorX »

Co Wy tam ... :evil: ... wiecie o pechu? :hyhy: Ten rok zaczął mi się od choroby, którą nazwano Covid-19 za którego z pracy dostałem propozycję zwolnienia dyscyplinarnego. W tym samym czasie wykryto u mnie nowotwór na płucach nieznanego pochodzenia(okazało się że po ataku cov19) potem umarła mi mama, a ten ... :evil: ... rok się jeszcze nie skończył. :o Mam tylko nadzieję że nic już się ... :evil: ... nie wydarzy.
Drobnicy nie liczę.
ale wiem -
"...hej hej hej inni mają jeszcze gorzej..."
Kazik "Nie mam nogi".
BTW
Do tej pory nie mam powonienia i smaku jak kiedyś(jakby kto pytał). :zalamany:
Dlatego chyba byłem lekko rozdrażniony :[ jak mój post trafił do kosza. No, ale kogo obchodzą prywatne sprawy...


Edit Pyra: Usunąłem kontrowersyjne wyrazy.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: Pyra »

Witam

Niedawno się zastawiałem, co następne. Dowiedziałem się dziś w nocy, gdy obudził mnie szum wody.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Finalnie tyle wody zostało w 240 litrowym akwarium. Puścił klej na krawędzi. Woda nawet się przedostała do pokoju obok. Walczyliśmy z synem, wiadra, miski, wszystko co było pod ręką. Akwarium, w tym roku miało 13 lat.
Rano się jeszcze dowiem, jakie straty są u sąsiadki na dole...

Pozdrawiam
PS: Był bym zapomniał, przedwczoraj padł czujnik temperatury w akwarium, więc zwiastun był :evil:
PPS: Jednak u sąsiadki są zacieki.
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: pietros »

Kurcze, to jakaś czarna seria...

Mi zachciało się w niedzielę iść na grzyby. No i dostałem gałęzią świerkową w oko. Dwie godziny spędzone na samym znalezieniu jakiegokolwiek okulisty, który przyjąłby mnie w niedzielne popołudnie. Dzisiaj już wróciłem do pracy, ale dalej widzę jak za mgłą i czuję ból przy zmianie oświetlenia. Mam tylko nadzieje, że nie będę miał trwałego uszczerbku.
DoctorX
Posty: 28
Rejestracja: piątek 10 lip 2009, 08:18
Lokalizacja: zDolnyŚląsk

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: DoctorX »

Pyra to chyba każdemu się zdarzyło, moje 200L poszło w zimie w ścianę teściowej.Było grubo ;) teraz mam 300 ale już nie mam sił i czasu do baniaka,chcę sprzedać lub zawiesić działalność...
"Edit Pyra: Usunąłem kontrowersyjne wyrazy." - nie trzeba było się fatygować.
No myślałem że ładnie do wykropkowałem :) ?
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: Pyra »

Witam

Przygód ciąg dalszy...
Kupiłem sobie na gwiazdkę wrzeciono 800W, przyszło wczoraj. Falownik przyszedł dziś. Ustawiłem parametry, podłączyłem, i... spaliłem wrzeciono.
Ślepy już człowiek jest, i nie zauważyłem że mam ustawione nie 50Hz a 50 obr/min. Kilkanaście sekund, no może 20 i z silnika poszedł dym. Sprawdzam uzwojenia, 5,1; 4,9 i 3,2oma. Falownik zgłasza za duży prąd przy rozruchu... :[

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
DoctorX
Posty: 28
Rejestracja: piątek 10 lip 2009, 08:18
Lokalizacja: zDolnyŚląsk

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: DoctorX »

Moje wrzeciona mają po kilka omów i startują bez problemu,ale żeby dym od razu... ? U Ciebie rozrzut dosyć nawet spory. Tylko nie wiem w czym problem - co to jest dla wrzeciona 50obr/min? Moje jadą do 20000. Zacząłeś od autotuningu,czy podłączyłeś i czekałeś co będzie... ? Fest się zjarało czy może poszedł tylko lekki dymek z izolacji? Bez paniki, wrzeciono pewnie żyje.
Tylko te 3,2oma może jednak popsuć sprawę. Reklamuj może.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: Pyra »

Witam

Parametry ustawiłem ręcznie i pomimo ustawionych 50Hz, bardzo wolno się obracało. Niestety nie było to spowodowane oporami mechanicznymi...
Drugie wrzeciono, podłączyłem, ale... zmieniłem zalecane SVF na wektorowe, i bez autotuningu poszło od strzała.
Nie będę reklamował, gdyż spaliłem je z własnej winy, a to nie było by uczciwe.
Drugie wrzeciono już czeka na zamontowanie, muszę tylko precyzyjnie obrobić uchwyt, bo "fabrycznie" jest dość mocno krzywy.
Dla tych wrzecion nie są wyzwanie 24 000 obr.min, a właśnie te niskie, kiedy to zasadniczy wpływ ma niska indukcyjność uzwojenia.
Jak mierzyłem uzwojenia na wyjętym z paczki, wszystkie miały po 5om, w nowym jest tak samo.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: Bocian »

Dziś rano po wyjściu z klatki zastałem taki widok :|
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: skaktus »

Oj, skąd to znam. Pytałem sąsiada (a nawet kilku) czy coś widział - "A ja myślałem że zabrałeś koła do malowania" ;)

Sprawa umorzona, z AC kupione nowe koła + śruby zabezpieczające....
ILPT
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Podziel się swoim smutkiem 2

Post autor: Pyra »

Witam

Kolega miał podobną przygodę, tyle że w sobotę, więc w niedzielę pojechał na giełdę i chciał kupić jakieś felgi. Znalazł takie same, po obejrzeniu, stwierdził, że to jego, ale nie dał nic poznać. Całe szczęście miał je podpisane farbą UV.
Policja zgarnęła klienta... jak przyjechał do dziupli.

Niestety, dopóki będą klienci na kradzione podzespoły, to się tego procederu nie zwalczy...
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ