Czołówka?

Oświetlenie montowane na głowie
Frument
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 03 lis 2015, 17:21
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czołówka?

Post autor: Frument »

murgrabia1410 pisze: środa 14 paź 2020, 23:27 Tylko szkoda, że ten FENIX obniża loty na każdym trybie. ;-)
Lumen lumenowi nie równy... To że jakaś czołóweczka wypluje naciągane 2000lm przez 30sek. to mnie to nie bawi...Fenix spada do 600lm po 15 min albo i lepiej, druga dioda 400lm czy masz stałe 1000lm. Sposób rozprowadzenia światła niszczy konkurencję :mrgreen: Większość czołówek po długim czasie działania to maks 500lm. Jest to pierwsza czołówka która mi wystarcza do łażenia w nocy po górkach i często w trybie średnim ;)
Torturro pisze: czwartek 15 paź 2020, 18:28 Piszczy jak swieci? takie piszczenie mam np w Mactronicu - dosc mocne
Nic nie piszczy :shock:
Torturro
Posty: 6
Rejestracja: środa 14 paź 2020, 18:03

Re: Czołówka?

Post autor: Torturro »

Lumen Lumenowi nie rowny - ale tez lazenie w gorach bywa rozne.
Dla mnie to co odroznia latarke outdorowa od gorskiej - to brak dobrej informacji o tym ze za chwile bateria przestanbie dzialac - ale nadal mamy jakis czas.
W sprawdzonych przeze mnie - dawno temu oferowal to PETZL (obecnie chcialem cos tanszego)

Pozostale latarki to na spacer do lasu z zapasowa bateria albo do siedzenia w namiocie - ok.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Czołówka?

Post autor: murgrabia1410 »

Co do tego Fenixa: "Tylko szkoda, że ten FENIX obniża loty na każdym trybie."
Chodzi mi o to, iż nawet na trybie wysokim, średnim, niskim. Jest schodzenie lumenami w dół. I nie jest to wina braku stabilizacji. Tylko celowy zabieg. Nie wiem, ustawie go na powiedzmy 150lm idę w trasę. A za 3 godziny mam już tylko 30lm. To tylko przykład. Tą czołówkę tylko miałem raz w ręku na targach. I nie powiem bardzo mi się spodobała. Do tego stopnia, iż praktycznie już ją kupiłem. Ale poczytałem na forach o tym zachowaniu i dałem sobie spokój. Zresztą nawet sam Fenix zamieszczał wykresy dla trybów. A co do tej wersji Super raptor/+? Nawet na stronie z fenixem nie ma wzmianki o takiej wersji. Dla mnie jest to jakieś pokrętne i niezrozumiałe. Pisali, iż jest to na inne rynki itp. Mydlenie oczu...
Frument
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 03 lis 2015, 17:21
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czołówka?

Post autor: Frument »

SuperRaptor poprawiona wersja standardowa na rynek skandynawski (ze względu na niższe temp) jest na sztywno ustawione 600lm na jednej diodzie (trzeba czasem sprawdzić czy już gorąca ;) ma o jeden tryb świecenia więcej ) i tą wersję polecam naprawdę dobrze świeci. Co do ostrzegania to są tylko diody pokazujące poziom bateri... Podsumowując jest to jedna z lepszych czołówek jakie miałem w łapkach...do tego stopnia jestem zachwycony że zastanawiam się nad lekką modyfikacją. Podmiana luster bo ich zakresy się za bardzo pokrywają oraz przerobienie zasilania na pakiet. Dobra już więcej nie wciskam na siłę ;) Autor zrobi co uważa za słuszne. Niech lumen będzie z Wami ;)
ODPOWIEDZ