Jaka latarka czołówka do 200 zł

Oświetlenie montowane na głowie
lamcpp
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 08 wrz 2019, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Jaka latarka czołówka do 200 zł

Post autor: lamcpp »

Dzień dobry,
poszukuję latarki do 200 zł.
Chciałbym aby służyła do chodzenia po lesie w nocy oraz do czytania w nocy w samochodzie.
Co moglibyście polecić? Na tym forum zauważyłem że dobre opinie ma: Skilhunt H03. Czy byłaby dobra ta latarka? Który model wziąść i którą ładowarkę do latarki?
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Jaka latarka czołówka do 200 zł

Post autor: plecho1 »

Ta konkretna aukcja tylko poglądowo https://allegro.pl/oferta/latarka-czolo ... 9758578872
Mam poprzednią wersję i mimo że nic się z nią nie dzieje podobno padają w H03 sterowniki a H04 podobno już nie ma tej przypadłości. Mam też taką od kilku lat i też jest świetna tylko ma inny strumień światła bo świeci trochę węziej https://www.bto.pl/produkt/60750/latarka-xtar-h3-warboy
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Jaka latarka czołówka do 200 zł

Post autor: Mocarny »

Witaj,
Wymieniona H04 to dobra opcja, z optyką TIR sprawdzi się do czytania, bo światło będziesz miał rozproszone. Osobiscie do samego chodzenia po lesie preferuję reflektor OP, bo świeci dalej, a na ścieżce nie zależy mi na tak równomiernym świetle. Oczywiście nada się to też do czytania, ale nie będzie efektu jak z górnego światła w domu - bedziesz miał nierównomierne podświetlenie.
Polecam ci jednak opcję z TIR, bo do czytania czy siedzenia na biwaku świetna.
Możesz też zajrzeć na moje porównanie czołówek, mam tam 15 modeli, możesz popatrzeć: http://budgetlightforum.com/node/72394
lamcpp
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 08 wrz 2019, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaka latarka czołówka do 200 zł

Post autor: lamcpp »

A do tej h4 widzę że dołączony jest kabel "ze złączem magnetycznym do ładowania".
Czy to znaczy że ładowarka jest niepotrzebna, czy w jaki sposób to ładować?
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Jaka latarka czołówka do 200 zł

Post autor: Mocarny »

Tak
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Jaka latarka czołówka do 200 zł

Post autor: murgrabia1410 »

Mam skilhunta h03 TIR i powiem szczerze, iż na wędrówki po lasach, górach. To troszkę słabo wychodzi. Tzn. nie piszę że się nie da, ale... Energetycznie (ekonomicznie) dla akumulatora raczej kiepsko. Bo np. porównując Eagle Eye x1r w trybie średnim (150lm), to dla h03 już trzeba odpalić H1. Aby było tak samo w rzucie wiązki na odległość. x1r ma reflektor OP praktycznie większy od h03 o 50%.. Wiadomo, h03 jest smuklejszy, mniejsza masa itp. Na głowie mniej odczuwalna przy długich wędrówkach. Ale.. No właśnie mniejsza masa = szybkie nagrzewanie. Eagle Eye w wysokim trybie (500 lm), dodatkowo w chłodniejsze dni. Praktycznie się nie nagrzewa (odprowadzanie ciepła w jak najlepszym porządku). Skili mocno ciepły.
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Jaka latarka czołówka do 200 zł

Post autor: Mocarny »

Dlatego uparcie uważam, że na wędrówki lepszy reflektor OP, niż TIR. Ten drugi z kolei lepszy do oświetlania z bliskiej odległości.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Re: Jaka latarka czołówka do 200 zł

Post autor: rafalklis »

Ja miałem kilka sztuk w jednej i drugiej wersji. Mnie jednak TIR bardziej odpowiada do wędrowania. Nie lubię jasnego punktu w opcji z reflektorem.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Jaka latarka czołówka do 200 zł

Post autor: murgrabia1410 »

H03 i H03R niewiele różnią się w oddawaniu wiązki na odległość. A TIR w mgliste/parne dni to zmora wędrówek. Biała ściana przed oczami.
ODPOWIEDZ