Jaka czołówka do 100zł (z ładowaniem)

Oświetlenie montowane na głowie
DzikSpodLasu
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 03 lis 2020, 03:04

Jaka czołówka do 100zł (z ładowaniem)

Post autor: DzikSpodLasu »

Witam serdecznie!

Poszukuję czołówki w okolicach 100zł :D

Do czego będzie wykorzystywana:
- Głównie na spacery z pieskiem dlatego koniecznie czołówka, piesek dość duży (las, łąki, odludne tereny bez światła)
- Grzebanie przy samochodzie/motocyklu
- Prace ogrodowe, których nie zrobię za dnia
- grzebanie przy elektronice
* Wykorzystywania będzie codziennie

Czego oczekuję w tej astronomicznej kwocie :D :
- Byłoby świetnie wręcz gdyby można było ją ładować (usb, tacka magnetyczna to już bez różnicy)
- Fajnie gdyby udało się z barwą światła ciepłą/neutralną byle nie mocno zimna :P
- Czas pracy na baterii/akumulatorze jest priorytetem następnie zasięg czy szerokość świecenia
- Chciałbym zamówić to w Polsce, zależy mi aby przyszła jak najszybciej

Dzięki serdecznie za odpowiedzi! Pozdrawiam!
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Jaka czołówka do 100zł (z ładowaniem)

Post autor: plecho1 »

Za taką kwotę takie wymagania raczej nieosiągalne :) Tak do około 200zł to można by się i z takimi wymaganiami zmieścić. Jeśli zakup był by możliwy w Chinach to oczywiście z ceną dało by się zejść może nawet i w okolice 100zł ale za taką kwotę szału z jakością i z parametrami też nie można się spodziewać.
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Jaka czołówka do 100zł (z ładowaniem)

Post autor: Mocarny »

Witaj :)

Chcesz latarkę za ok 100zł ze sporymi wymaganiami zamawianą z Polski i to na już.
Nie ma takiej latarki.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to Eagle Eye X1R, masz naturalną barwę, ładowanie, magnes w zakrętce (słaby i kiepski), ale z tego co szukałem to jedynie z Chin jest do zamówienia. No i przychodzi bez mocowania na głowę, więc to trzeba dokupić.

Druga sprawa to to, że na spacer z psem lepsza jest czołówka z reflektorem OP, a do reszty twoich zajęć lepszy byłby TIR, czyli rozproszone światło.
Zobacz sobie to porównanie czołówek, szczególnie zwróć uwagę na dole na porównania gif gdzie zestawiłem różne latarki w przedziałach cenowych.
https://budgetlightforum.com/node/72394
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Jaka czołówka do 100zł (z ładowaniem)

Post autor: murgrabia1410 »

Mocarny pisze: wtorek 03 lis 2020, 11:11 ...Jedyne co mi przychodzi do głowy to Eagle Eye X1R, masz naturalną barwę, ładowanie, magnes w zakrętce (słaby i kiepski), ale z tego co szukałem to jedynie z Chin jest do zamówienia. No i przychodzi bez mocowania na głowę, więc to trzeba dokupić...
Były, a może teraz też występują dwie wersje tej latarki. Słaby magnes występował w wersji z zielonym wskaźnikiem ładowania. Natomiast w wersji z niebieskim, jest bardzo mocny. Bez problemu utrzymuje tubę 18650. Nawet na niepewnej powierzchni. Moja wersja ładuje akumulator do 4.16V. Jakość wykonania i ogólne wrażenie przewyższa skilhunta h03. Trzymając jedną i drugą. Skilhunt wydaje się być zabaweczką. Jedyny minus x1r to brak niskiego trybu oraz beacon.
DzikSpodLasu
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 03 lis 2020, 03:04

Re: Jaka czołówka do 100zł (z ładowaniem)

Post autor: DzikSpodLasu »

Z tego linku, który podałeś Mocarny, znalazłem XTAR H3R tu link.



https://allegro.pl/oferta/latarka-xtar- ... 9725187704
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Jaka czołówka do 100zł (z ładowaniem)

Post autor: Mocarny »

DzikSpodLasu pisze: wtorek 03 lis 2020, 12:43 Z tego linku, który podałeś Mocarny, znalazłem XTAR H3R tu link.



https://allegro.pl/oferta/latarka-xtar- ... 9725187704
Tak, to fajna opcja, zapomniałem, że jest też wersja z ładowaniem. Nie masz tylko magnesu, co jest fajnym dodatkiem jeśli zamierzasz używać latarki do wielu zastosowań.
Zobacz tylko jak ona świeci, bo w aukcji masz "powyżej 5000K" czyli coś koło neutralnej barwy, a obok jest napisane "zimna barwa światła"

Sam lubię swojego Xtara, gdybym miał używać czołówki na co dzień to bym ją wybrał, albo z rozproszonym światłem to Armyteka, Wizard Pro, jest co prawda droższy ale warty ceny.

Zobacz w sumie też Sofirn SP40, bo jest tańszy a ma magnes
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Jaka czołówka do 100zł (z ładowaniem)

Post autor: Mociumpel »

Do ok. 100 zł z ogniwem i ładowaniem po kabelku to tylko Sofirn - tu masz link https://pl.aliexpress.com/item/33014058575.html - zaznaczasz "with battery" plus opcja "Polska" i za 115 zł masz latarkę ...
Niestety godząc się na CENĘ jako jedyna opcję dostajesz przyzwoite świecidło o niestety zimnej barwie - ale masz szybko i poprawnie ...
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Jaka czołówka do 100zł (z ładowaniem)

Post autor: Mocarny »

Mociumpel pisze: wtorek 03 lis 2020, 13:56Niestety godząc się na CENĘ jako jedyna opcję dostajesz przyzwoite świecidło o niestety zimnej barwie - ale masz szybko i poprawnie ...
Już nie, zobacz na aukcję z linka, są teraz do wyboru ciepłe opcje 4000K i 3000K :wink:

EDIT: Właśnie piszę recenzję SP40, tak świeci
Obrazek Obrazek
DzikSpodLasu
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 03 lis 2020, 03:04

Re: Jaka czołówka do 100zł (z ładowaniem)

Post autor: DzikSpodLasu »

Sofirn SP40 brzmi bardzo ciekawie! znalazłem ją na allegro, sprzedawca ma również akumulatorki od Litokala.

@Mocarny jakie ta latarka ma tryby? przy tym 512lm będzie w stanie poświecić około 60-90 minut?


https://allegro.pl/oferta/czolowka-led- ... 9615886774
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Jaka czołówka do 100zł (z ładowaniem)

Post autor: Mocarny »

DzikSpodLasu pisze: wtorek 03 lis 2020, 16:49 Sofirn SP40 brzmi bardzo ciekawie! znalazłem ją na allegro, sprzedawca ma również akumulatorki od Litokala.

@Mocarny jakie ta latarka ma tryby? przy tym 512lm będzie w stanie poświecić około 60-90 minut?


https://allegro.pl/oferta/czolowka-led- ... 9615886774
Tylko, że masz tutaj opcję 4000K, ale jak rozumiem wolisz 4000K niż 5300K?
512lm to najwyższa uzyskana przeze mnie jasność na w pełni naładowanym, dobrej jakości akumulatorze. Precyzując, będziesz miał około 470lm (w wersji 5300K) ciągłego światła. Na 90 minut spokojnie, nie testowałem jeszcze ile max, ale jest zadeklarowane ponad 4 godziny więc nie masz się o co martwić :wink:

Masz 3 tryby w pętli, 5lm, 90lm i 450lm, no i turbo czyli 1200lm, ale jasność wtedy spada po ok 4 minutach do 488lm więc ~ trybu 3. Turbo więc jak widać nie jest do ciągłego świecenia.
DzikSpodLasu
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 03 lis 2020, 03:04

Re: Jaka czołówka do 100zł (z ładowaniem)

Post autor: DzikSpodLasu »

Wolę barwę ciepłą/neutralną więc 4000k > 5300k, jeśli 90min wytrzyma mając około 400-450lm to będę bardzo zadowolony :D
Tak więc postanowione, zamawiam Sofrina SP40. Dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc!
ODPOWIEDZ