Nowy zoom z „górnej półki”

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
PieCyk
Posty: 68
Rejestracja: sobota 22 lut 2014, 22:10
Lokalizacja: Przemków

Nowy zoom z „górnej półki”

Post autor: PieCyk »

Hej,
Po kilku latach od kupna swojego pierwszego biedronkowego zooma i dzięki sprowadzeniu na prawidłową drogę przez Zbychur, zakupiłem coś mocniejszego od kolegi maciex93 z tematu. viewtopic.php?t=12978

(Panie Zbychur, Pańska latarka służy do dziś)

Latarka mega, przeskok w ilości światła w porównaniu do tego co miałem ogromny. Służyła dzielnie przez kilka lat na ogniwach laptopowych (z rozbiórki) :D
Bardzo się z nią zżyłem, lecz gdy ten uczuć z cieszenia się ogromną mocą trochę przygasł, postanowiłem w nią zainwestować.

Dogadałem się z kolegą Mociumpel na przerobienie już przerobionej latarki. Tutaj był szok, po otrzymaniu dostałem coś, co wypala oczy temu, kto przez przypadek dostanie nią po twarzy i to w trybie zalewowym :)
W trybie natychmiastowym musiałem kupić lepsze ogniwo, bo moja czarnulka drenowała baterie w takim stopniu, że czasem energii nie wystarczało nawet na jej odpalenie :D
Padło na XTAR 3500mah. Wraz z Lii500 dają radę do dziś.

A wszystko tutaj:
viewtopic.php?p=258852

No i przyszedł ten dzień w którym rozmyśla się nad kupnem czegoś nowego do swojej pseudo kolekcji, ot taka fanaberia.

Planuje kupić nowego zooma, coś z górnej półki, jeżeli chodzi o wykonanie.
Aktualnie w pracy mam styczność z różnymi Ledlenser, ale mocowo raczej kilkaset LM.
Bardzo spodobała mi się ta firma, wykonanie naprawdę takie jak lubię. (Jestem „zbokolem” jeżeli chodzi o jakość).

Polecano mi Haikelite HT35 i Jaxman Z1 ale to już było dawno temu i pewnie dziś już jest sporo nowszych wydajniejszych opcji.

Osobiście podoba mi się Ledlenser P7R Signature, cechujące się maxem 2000lumenów i świetnym odwzorowaniem kolorów-CRI 80. Jest na 21700 ale ładowanie odbywa się inside. Obecnie kosztuje 630 najmniej wiec trochę sporo.
Poza tym modelem zdecydowana większość ma 1000lumenów.

I tutaj prośba o pomoc doświadczonych zawodników.

Pozwolę sobie na wykaz moich wymagań.

-Koniecznie zoom, w grę wchodzą również autorskie systemy takie jak u LL.
-Moc minimum 1000 seryjnych lumenów .
-Bardzo dobra jakość wykonania.
-Na ogniwa współpracujące z Lii500.
-Poręczna, taka aby można było schować do kieszeni w kurtce. Wiadomo, mała nie będzie, ale żeby chociaż do kieszeni weszła.
-Duży zalew, aniżeli miecz świetlny.
-I chyba to co najważniejsze, musi być podatna na mody, dobrze odprowadzać ciepło. W przyszłości z pomocą kolegów z forum chciałbym uzyskać z niej 2 może 3 razy więcej światła w porównaniu do seryjnych wartości.

I w końcu co do budżetu. Jako, że w dzisiejszych czasach stówa w sklepie to nic, to rzućmy trochę stówami.
Myśle, że z 400zł na jakąś fajną serie będzie ok. Jeżeli chodzi o LL to za dużo się tego nie dostanie za te pieniądze, ale pewnie jest jeszcze sporo egzemplarzy innych producentów, którzy przecież też odzwierciedlają się dobrą jakością. Oczywiście opcje za 100, 200 czy 300 też jak najbardziej wchodzą w grę, zwłaszcza, że mam w planach mody.
Za każdą pomoc będę wdzięczny :)
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Re: Nowy zoom z „górnej półki”

Post autor: rafalklis »

Pojawiły się pierwsze, dość udane latarki z zoomem.
Lumintop Zoom1
https://lumintop.com/product/zoom1/
oraz Convoy Z1
https://www.aliexpress.com/item/4001237 ... web201603_
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Nowy zoom z „górnej półki”

Post autor: Mociumpel »

Z typowych asferycznych - viewtopic.php?p=272279 - bardzo mechaniczny zoom, po przesmarowaniu chodzi jak trzeba i nie piszczy (fabryczny chiński troche "zgrzypi"), w zasadzie nie wymaga modów chyba że:
1. http://kaidomain.com/Flashlight-DIY-and ... ED-Emitter - bardzo fajna barwa i wysoki CRII plus na ostro daje "ładne kółko"
lub
2. http://kaidomain.com/Flashlight-DIY-and ... ED-Emitter - dioda WYBITNIE zasięgowa o barwie 5000K
3. sterownik https://www.aliexpress.com/item/4000046041955.html - bardzo mocny - tutaj mała uwaga - cewka wymaga delikantego szlifowania bo wnęka piguły jest jest bardzo "niewysoka" stąd aby zmieścic sterownik na wysokośc nalezy to zrobić

Sumarycznie powstaje latarka zoom o bardzo wysokim stabilnym regulowanym temperaturowo strumieniu - na zalewie ok. 2100 lm (XHP 35 D4) i po ok. 3 minutach jak sie zagrzeje na zewnątrz balansuje między 1200-1300 lm stabilnie do napięcia na ogniwie ok. 3,3-3,4V (potem turbo jest chwilowe bo sterownik nie wydala przy takim napięciu wypluc 2,3A na diodę)
PieCyk
Posty: 68
Rejestracja: sobota 22 lut 2014, 22:10
Lokalizacja: Przemków

Re: Nowy zoom z „górnej półki”

Post autor: PieCyk »

Lumintop wyglada „spoko”. Oglądałem kilka recenzji na yt i jak dla mnie, latarka warta uwagi. Aleeee, seryjnie ma 850l w boście, trochę mało... tutaj od razu musiałby wjechać mod. No i tu się nasuwa pytanie, czy dobrze odprowadza ciepło?
Co do Convoy Z1, mega mi się podoba, przeczytałem recenzje. Mociumpel, z tego co mi się obiło o oczy to masz ją?
Convoy wygląda jak Jaxman tylko jest o połowę tańszy. Dlaczego, aż o połowe tańszy? Czy między nimi jest aż taka różnica w parametrach/wykonaniu jak na to wskazywałaby cena?
Panie Mociumpel, oczywiście, że mody wchodzą w grę, a nawet są wskazane! :)
Co do modowania to będzie mnie interesować podwojenie mocy ale też będę już chciał zwrócić uwagę na diodę która dobrze odwzorowuje kolory-CRI, raczej niebieskie światło mnie niezbyt interesuje z racji tego, że na outdoorze po prostu mi to będzie przeszkadzać.
Wchodzi jeszcze kwestia baterii, a raczej czas świecenia latarki na ciągłym możliwym maksie.
Wolałbym uniknąć rozwiązania jak w moim dotychczasowym Unique. Ta drenuje baterie bardzo szybko.
Może coś na 26650 lub te 21700, z ładowaniem już jakoś sobie poradzę.
Czy coś jeszcze z zoomów byłoby wartego uwagi?
Np ta Haikelite HT35?
ODPOWIEDZ