Zakup telefonu z dobrym aparatem foto

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Zakup telefonu z dobrym aparatem foto

Post autor: Bocian »

Cześć. Stoję aktualnie przed dylematem zakupu dla małżonki na gwiazdkę nowego telefonu. Jej Samsung S7 (spadek po mnie) jest już w mocno średniej kondycji... Główne założenia są jak niżej:
- lepsza bateria = dłuższy czas pracy z jednego ładowania
- lepszy aparat (abym wciąż miał argument/wymówkę, że mój CAT S61 robi słabe w gorszym świetle i nie trudnił się jako fotograf np. na rodzinnych imprezach :mrgreen: ) - WAŻNE!
- ładowanie indukcyjne
- ogólnie odczucie technologicznego skoku do przodu po przesiadce z S7.
- obsługa Wi-Fi 5GHz
- dla własnego bezpieczeństwa, koniecznie Android i zbliżone UI/przyciski funkcyjne do w.w. Samsunga (bez rewolucji w tym temacie).
Z grubsza tyle. Ekran może być trochę większych wymiarów, ale mini-tabletu też nie chcę. Budżet 1500-2000zl brutto.

Z góry dzięki za każdą poradę :)
Sometimes darkness can show you the light
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Zakup telefonu z dobrym aparatem foto

Post autor: Mocarny »

P30 Pro. W tej cenie ciężko będzie Ci znaleźć coś innego co ma ładowanie bezprzewodowe - wiem, bo sam szukałem czegoś takiego. Kupiłem właśnie P30 pro i nie żałuję. Zdjęcia świetne, bateria trzyma długo (ale na to nie patrz, każda będzie trzymać podobnie), będziesz czuć skok z S7, i to jaki. Jak ze spadochronem... albo i bez :P
marchewkowy sok
Posty: 68
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2017, 15:54
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zakup telefonu z dobrym aparatem foto

Post autor: marchewkowy sok »

Nie siedzę w temacie telefonów, ale zawsze jak mam wybrać telefon dla siebie, lub dla kogoś to korzystam z tej stronki. W tym linku zawęziłem już trochę wybór, jak chcesz to możesz jeszcze poprzesuwać suwaki.
Wydaje mi się, że największy problem będzie z Twoim ostatnim wymogiem. Niestety większość dzisiejszych smartfonów idzie w jak najmniejszą ilość przycisków, bo lepiej mieć je na ogromnym ekranie (zdaniem producentów rzecz jasna).
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Re: Zakup telefonu z dobrym aparatem foto

Post autor: skaktus »

Mam Mate 20 Pro, na jego bazie powstały P30 i P30 Pro. Swojego dorwałem rok temu na promocji u Huawei za 1500 zł. Wcześniej miałem S7 Edge i czuć skok pod względem szybkości, aparatu i ogólnej pracy. Akumulator również na plus. Możesz zakupić w dobrej cenie. Wciąż ma wsparcie, aktualizacja do nowego Andka w przugotowaniu, GMS działa. Jest też na liście do testów nowego systemu od Huawei.
ILPT
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Re: Zakup telefonu z dobrym aparatem foto

Post autor: Bocian »

Mocarny pisze: sobota 05 gru 2020, 21:45 P30 Pro. W tej cenie ciężko będzie Ci znaleźć coś innego co ma ładowanie bezprzewodowe - wiem, bo sam szukałem czegoś takiego. Kupiłem właśnie P30 pro i nie żałuję. Zdjęcia świetne, bateria trzyma długo (ale na to nie patrz, każda będzie trzymać podobnie), będziesz czuć skok z S7, i to jaki. Jak ze spadochronem... albo i bez :P
Dziękuję za wskazanie tej opcji :) Zarezerwowałem P30 Pro 6/128GB w lokalnym RTV_EURO_AGD do obejrzenia. Cena 2149zł (brutto) aktualnie u nich w promocji jest jeszcze do przeżycia. Ktoś kojarzy ofertę z lepszą ceną na pełną fakturę VAT?
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Re: Zakup telefonu z dobrym aparatem foto

Post autor: Bocian »

Po obejrzeniu go w salonie i pobawieniu się, finalnie jestem zdecydowany na P30 pro. Pozostaje jeszcze kwestia pancernego :mrgreen: etui ochronnego, jak najlepszej jakości, z ochronnym rantem zmniejszającym ryzyko uszkodzenia wyświetlacza przy upadku. Jakieś konkretne firmy, modele możecie polecić z własnego doświadczenia? Pozdrawiam
Sometimes darkness can show you the light
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Zakup telefonu z dobrym aparatem foto

Post autor: Mocarny »

Co do ceny, to jest bardzo dobra, ja kupiłem 100 zł drożej. Potem to już zostaną wykupione i tyle.
Etui kupiłem takie zwykłe przezroczyste więc nie pomogę z pancernym, ale możesz za to dokupić takie szybki ochronne na aparat
https://a.aliexpress.com/_BUtBCX

Poza tym fabryczna folia na ekran jest bardzo słabej jakości, więc też polecam od razu kupić.

Dobry wybór telefonu, jeszcze sobie zaktualizujesz do 10 a potem dostaniemy za niedługo aktualizację do 11 ;)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Re: Zakup telefonu z dobrym aparatem foto

Post autor: skaktus »

Etui - spigen.
Szkło na aparat - ok, ale zabiera trochę światła i jest to odczuwalne.
ILPT
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zakup telefonu z dobrym aparatem foto

Post autor: Dziubek »

Jeżeli chodzi o marki to od siebie polecam Ringke Onyx. Xperia od ponad 2 lat zaliczyła nie jeden upadek i wyszła bez szwanku. Dużo daje pewnie szczęście, ale moim zdaniem warto kupić coś lepszego z etui, które ma jakieś opcje "absorbowania" siły upadku. Dodatkowej szybki ochronnej nie mam.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakup telefonu z dobrym aparatem foto

Post autor: Browar »

skaktus pisze: niedziela 06 gru 2020, 21:26 Etui - spigen.
Szkło na aparat - ok, ale zabiera trochę światła i jest to odczuwalne.
Podpisuję się pod tym - Spigen jest znakomity.
pozdrav
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Re: Zakup telefonu z dobrym aparatem foto

Post autor: Goferjw »

Odnośnie wyboru telefonu - jak na FV to raczej nic już lepszego nie znajdziesz, osobiście korzystam z P20 pro.
Co do etui - polecam dla mało uważnej osoby takie coś.
Zaznaczam, że reakcja na dotyk jest gorsza, ale na flagowcu do przeżycia.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakup telefonu z dobrym aparatem foto

Post autor: Browar »

Goferjw pisze: poniedziałek 07 gru 2020, 20:02 Zaznaczam, że reakcja na dotyk jest gorsza, ale na flagowcu do przeżycia.
Nie wiem jak P 20, ale Samsung S10e ma regulowaną czułość na dotyk, właśnie po to, żeby można było założyć dodatkowe szkło.
pozdrav
ODPOWIEDZ