Sofirn sp70

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
Tomek01
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2020, 09:01

Sofirn sp70

Post autor: Tomek01 »

Da się z tego światełka coś więcej "wycisnąć" małym kosztem czy fabrycznie jest już ok?
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Sofirn sp70

Post autor: Mociumpel »

CO oznacza "coś więcej" - więcej światła przez dłuższy czas, dalszy zasięg, lepszy interfejs użytkownika?
https://pl.aliexpress.com/i/32994552254.html - ma na starcie 2 ogniwa które działają "do końca" czyli daja tyle mocy ile trzeba do kompletnego wyczerpania - oficjalne ponad 5000 lm to naprawdę dużo światła przez długi czas (bo latara jest mega wielka ;) )
Opinie o interfejsie są mocno podzielone - jedni pisza w opiniach że latarka działa i to wystarcza, inni oczekujący "czegoś więcej" narzekają.
Poza tym że latara ma swoje słuszne rozmiary i jeśli CI to nie przeszkadza to bierz - wg mojej oceny (nie miałem jej w rękach ale lubię wyłącznie latarki MAŁE jednoogniwowe bo są poręczniejsze i na krótko są równie wydajne jak wielkie wieloogniwowe) jeśli nie wymagasz wiele to będzie OK.
Nie mówiąc do czego jej chcesz używac trudno jednym słowem czy zdaniem podać CI sensowne wyjaśnienie czy coś jest lepsze gorsze i czy "da się" i czy jest OK - za mało danych - jas wybrałbym osobiście to https://www.banggood.com/Convoy-New-L6- ... s=category jako zamiennik.
Z moich doświadczeń wynika że o ile nie jesteś osoba patrolująca terenów fabrycznych wielkości 4 boisk piłkarskich to takie wielkie latarki sa zbędne i nieporęczne.
Tomek01
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2020, 09:01

Re: Sofirn sp70

Post autor: Tomek01 »

Po porównaniach internetowych wyszło, że Sofirn jest mocniejszy od L6 i dlatego go wybrałem. Sam zrobiłem z kolei porównania z Astrloluxem Ft03 (zarówno z diodą sst 40 jak i xhp 50.2) i Sofirnem Q8. SP 70 wygrywa z nimi bez problemowo. Interfejs mi nie przeszkadza a drugi włącznik zapobiega przed przypadkowym włączeniem.Chodzi mi o to czy przez jakiś drobny zabieg można coś zmienić na korzyść. Czytałem, że czasami zmiana sprężyny itp. potrafi dużo zmienić na plus.
ODPOWIEDZ