Jaka latarka convoy z szerokim kątem światła?

dane techniczne, zdjęcia i ciekawostki o diodach świecących
tom3k
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 10 sty 2021, 20:12

Jaka latarka convoy z szerokim kątem światła?

Post autor: tom3k »

Cześć Wszystkim,
przyznam, że trafiłem tutaj przypadkiem - chciałem kupić latarkę ale jak zacząłem grzebać w necie i oglądać testy to temat okazał się trochę bardziej skomplikowany - z tego powodu zwracam się do Was o pomoc.

szukam czegoś z dobrym stosunkiem jakości do ceny, wybór padł na jedną z latarek convoy. Początkowo skłaniałem się ku latarce C8+ ale wszyscy mówią, że to thrower (może to kwestia wyboru diody?) poprawcie mnie jeśli się mylę.
  • chcę wydać około 100zł,
    latarka musi być na ogniowo 18650,
    oczekuję światła o barwie naturalnej,
    oczekuję, że latarka będzie miała możliwie szeroki kąt świecenia, światło rozproszone
    oczekuję zasięgu światła 50m ale oczywiście więcej mile widziane,
do czego zamierzam wykorzystywać latarkę:
  • ognisko / grill nocną porą,
    spacer przez kompletnie ciemne i nieoświetlone podwórko z bramy do samochodu,
    dłubanie w nocy przy aucie,
poradźcie proszę jaki model wybrać? S8+? S2?
Jaką diodę powinienem wybrać?
czy lepsza jest latarka ze opcją wyboru trybów czy z jednym trybem?
Jaki orientacyjny czas świecenia przy mocy 30% mogę oczekiwać, przy wykorzystaniu dobrej jakości ogniwa 18650?

z góry dziękuję za wszystkie propozycje - jeśli o czymś zapomniałem to wybaczcie ;)
Awatar użytkownika
Miotacze_Fotonów
Posty: 30
Rejestracja: piątek 01 sty 2021, 23:40

Re: Jaka latarka convoy z szerokim kątem światła?

Post autor: Miotacze_Fotonów »

Sugeruję zakup Convoya S2+ np. na diodzie SST-40 5000K 1800lm. Jeśli z czasem uznasz, że świeci niedostatecznie szeroko wtedy zamawówisz sobie na Aliexpress soczewkę TIR o preferowanym kącie świecenia. Soczewka kosztuje grosze i bez problemu dasz radę ją wstawić samemu.

Jako alternatywę dla S2+ proponuję jeszcze Sofirna SP40. Jest to kątówka, zaprojektowana do noszenia na czole, stąd większa funkcjonalność tego modelu względem Convoya. Jednak nie będzie świecić tak mocno jak S2+ na SST40. W przypadku SP również możesz zastąpić reflektor soczewką TIR, aczkolwiek będzie trzeba ją uprzednio zeszlifować od spodu o jakiś 1mm, żeby zmieściła pod szkiełkiem.
"Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny." ~Antoine de Rivarol
light7
Posty: 122
Rejestracja: niedziela 14 gru 2014, 07:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaka latarka convoy z szerokim kątem światła?

Post autor: light7 »

Również polecam S2+ z SST40. Do Twoich zastosowań będzie idealna. Lepiej mieć latarkę z kilkoma trybami ponieważ nie zawsze chcesz, żeby świeciła z max trybem. Np. jak chcesz ją zaświecić w nocy w pokoju żeby coś znaleźć nie budząc domowników to idealny jest tryb moon. W trybie 30% światła jest już dużo. W tym trybie latarka będzie świecić około 2 godziny a później jasność będzie spadać. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy latarka nie będzie chłodzona. Wtedy zadziała zabezpieczenie termiczne i jasność świecenia spadnie szybciej.
tom3k
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 10 sty 2021, 20:12

Re: Jaka latarka convoy z szerokim kątem światła?

Post autor: tom3k »

Bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi, biorę S2+ tak jak polecacie.
Bardzo ciekawa sprawa z tą soczewką, nie wiedziałem, że coś takiego istnieje ale myślę, że na początek wystarczy mi to co oferuje w podstawowym zakresie.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Jaka latarka convoy z szerokim kątem światła?

Post autor: murgrabia1410 »

A tak w ogóle jak szeroko. To latarka wielo-ledowa. Lub duży emiter w małym reflektorze.
tom3k
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 10 sty 2021, 20:12

Re: Jaka latarka convoy z szerokim kątem światła?

Post autor: tom3k »

Cześć,
wracam do Was z podziękowaniami za pomoc i polecenie convoy S2+ SST40. Moja latarka właśnie do mnie dotarła od Chińczyka.
To był świetny wybór, dokładnie o coś takiego mi chodziło - latarka rewelacja.
Duże zaskoczenie.. jakim cudem takie małe "coś" może tak świecić..
Muszę tylko pomyśleć o trochę lepszym aku - mam jakieś stare ogniwa z odzyskanych baterii z laptopa, ale ich realna pojemność to około 2000mAh.
Jeszcze raz dzięki za pomoc!
Spoxxx
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 21 lut 2013, 02:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaka latarka convoy z szerokim kątem światła?

Post autor: Spoxxx »

Też mam takie wymagania jak kolega powyżej przede wszystkim mocno i szeroko światło rozproszone. Od 12 lat użytkuje światło od grega. Ale powoli już coś w niej przestaje działać. A to korpus a to elektronika latarki. Poprostu świruje

Zaznaczam że budżet mój to około do 400-500 pln aku może być 21700 jak i 18650

Zastanawiam się nad najnowszym wynalazkiem grega

Co o tym sądzicie. Lub czy jest jakaś lepsza alternatywa

https://allegro.pl/oferta/lampa-convoy- ... 97da118cf1#
ODPOWIEDZ