HOT-AIR Zhaoxin 858 lub 858D

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

HOT-AIR Zhaoxin 858 lub 858D

Post autor: murgrabia1410 »

Czy ktoś posiada Zhaoxin 858 lub 858D. Czy niska cena nie przekłada się za bardzo na kiepskie działanie? I czy warto dopłacać do wersji D? Bo z tego co zaobserwowałem. Ma tylko dodatkowy wyświetlacz temperatury. Naturalnie do prac amatorskich.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Re: HOT-AIR Zhaoxin 858 lub 858D

Post autor: Browar »

Posiadam WEP 858D, tani ale znakomity sprzęt. Naprawdę dobrze działa. Te same elementy co Zhaoxin - są dostępne części. Używam jako spawarki do plastiku (ma już kilka zderzaków, obudów itp na liczniku), czasem do wylutów. Wyświetlacz się przydaje - masz kontrolę nad temperaturą, widać jak szybko rośnie do zadanej lub maleje.
pozdrav
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: HOT-AIR Zhaoxin 858 lub 858D

Post autor: murgrabia1410 »

Ta stacja dała by radę w grzebaniu przy płytach głównych? Spawanie plastiku raczej mnie nie interesuje. Na YT nawet swego czasu oglądałem materiały porównujące spawarkę do hota. I te 858D mają znikomy nadmuch w porównaniu do pomp membranowych. Wiadomo, za te moniaki nie ma co się spodziewać kokosów. Ale kupić coś co nie podoła, szkoda kasy.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Re: HOT-AIR Zhaoxin 858 lub 858D

Post autor: Browar »

Mała wydajność??? To żarty, daje radę przy dużych zderzakach to i przy wylucie nie ma problemu. Jak jeszcze nie umiałem to mi spłynęło pół płyty laptopa na raz ;) Przy spawaniu używam 1/2 - 3/5 mocy nadmuchu bo więcej to za duża entalpia. Do precyzyjnych wylutów czy spawań na milimetry trzeba nabyć specjalne końcówki, ale to grosze. I nie zarzekaj się że tylko wyluty. Ja też nabyłem do wylutów a teraz głównie spawam. A to zderzak, a to złamany króciec, rurkę, a to obudowę, a to rozwalony przez mróz korpus podgrzewacza przepływowego. Ostatnio spawałem słupek na wkręta w obudowie projektora Optoma ML300 :D W sprawnych rękach to prawie jak drukarka 3d. Prawie... :twisted:
pozdrav
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: HOT-AIR Zhaoxin 858 lub 858D

Post autor: murgrabia1410 »

A nie orientujesz się czy wszystkie hoty z symbolem 858D, to jest to samo? I czym się różni 858D od 858D+? Z tą wydajnością bardziej mi chodzi przy zastosowaniu małych dysz. Jednak taka dysza 3 lub 5mm bardzo dławi taki wiatraczek.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Re: HOT-AIR Zhaoxin 858 lub 858D

Post autor: Browar »

Chyba to samo, albo przynajmniej użyte są te same komponenty. Ten + to jest różnica w oprogramowaniu - bez plusa po odłożeniu na podstawkę schładza się do 100 st, a z plusem się schładza i przechodzi w tryb standby. Co do dysz - stosowałem 3, 5, 10 mm, żelazko, but, a także bez dyszy i było zadowalająco.
pozdrav
ODPOWIEDZ