Convoy M21c

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Tomek01
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2020, 09:01

Convoy M21c

Post autor: Tomek01 »

Witam
Czy ten pierścień na obrzeżach to normalne czy jakaś wada? Drugie pytanie- odbłyśnik lata w środku i nie mocniejsze przykręcenie nic nie pomaga. Jest na to jakiś sposób?
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Convoy M21c

Post autor: Mocarny »

Witaj :)

Obecny na zdjęciu pierścień jest bardzo poważną wadą latarki - powinieneś to zgłosić producentowi. Jest to spowodowane dystorsją boczną fosforowej warstwy luminoforu, który tworzy takie okręgi.

...
Nie no żartowałem to normalne bo latarka ma stalowy pierścień który właśnie w taki sposób odbija światło. Co do latającego odbłyśnika to u mnie pomogło bardzo mocne dokręcenie, ale żeby rozwiązać problem trzeba by kupić grubszy o-ring.
Tomek01
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2020, 09:01

Re: Convoy M21c

Post autor: Tomek01 »

Dzięki za info. Pierwsza odpowiedź bardzo mi się podobała ;-) Nie wiem czy grubszy coś pomoże bo dopiero jak całkiem go wyjąłem to odbłyśnik się uspokoił. Chyba, że tak gruby żeby dociskał odbłyśnik. Obecnie guma dociska obok odbłyśnika i dlatego przykręcenie nic nie daje. A może wiesz jaki dali tam sterownik bo jest tylko jedna grupa z czterema jasnościami?
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Re: Convoy M21c

Post autor: Mocarny »

To typowy dla wcześniejszych modeli convoy'a sterownik z 4 trybami i pamięcią ostatniego trybu, z zabezpieczeniem termicznym i przed nadmiernym rozładowaniem ogniwa, prąd max to 6A
Tomek01
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2020, 09:01

Re: Convoy M21c

Post autor: Tomek01 »

Nie ma pamięci ostatniego trybu. Tryby są w pętli.
ODPOWIEDZ